Resultat for klasse DAM
Lag
Nr. | Navn | Etappetid | Tid | Status | Klasse |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tampereen Pyrintö 1
1. Lotta Karhola 2. Anni-Maija Fincke 3. Simona Aebersold 4. Saila Kinni 5. Venla Harju |
0:46:53 7. 0:41:27 11. 1:00:52 1. 0:28:47 2. 0:57:53 29. |
3:55:52
0:46:53 7. 1:28:20 3. 2:29:12 1. 2:57:59 1. 3:55:52 1. |
OK | DAM |
2 | Alfta-Ösa OK 1
1. Irina Nyberg 2. Josefine Heikka 3. Galina Vinogradova 4. Sara Eskilsson 5. Natalia Gemperle |
0:47:38 12. 0:42:29 23. 1:02:46 6. 0:30:58 18. 0:53:39 3. |
3:57:30
0:47:38 12. 1:30:07 9. 2:32:53 7. 3:03:51 7. 3:57:30 2. |
OK | DAM |
3 | IFK Göteborg Orientering 1
1. Ingjerd Myhre 2. Kirsi Nurmi 3. Miri Thrane Ødum 4. Elin Månsson 5. Sara Hagström |
0:49:26 19. 0:40:36 3. 1:02:30 5. 0:30:53 16. 0:55:00 13. |
3:58:25
0:49:26 19. 1:30:02 7. 2:32:32 5. 3:03:25 4. 3:58:25 3. |
OK | DAM |
4 | Fredrikstad SK 1
1. Marianne Riddervold Kahrs 2. Marie Olaussen 3. Marianne Andersen 4. Heidi Østlid Bagstevold 5. Kamilla Olaussen |
0:50:51 43. 0:40:09 1. 1:01:30 3. 0:33:53 48. 0:52:11 2. |
3:58:34
0:50:51 43. 1:31:00 12. 2:32:30 3. 3:06:23 9. 3:58:34 4. |
OK | DAM |
5 | OK Kåre 1
1. Vilma V Von Krusenstierna 2. Martina Ruch 3. Kajsa Risby 4. Jenny Eriksson 5. Lisa Risby |
0:49:28 20. 0:41:40 12. 1:01:24 2. 0:31:44 24. 0:54:25 8. |
3:58:41
0:49:28 20. 1:31:08 14. 2:32:32 5. 3:04:16 8. 3:58:41 5. |
OK | DAM |
6 | Koovee 1
1. Evely Kaasiku 2. Laura Vike 3. Miia Niittynen 4. Johanna Hulkkonen 5. Svetlana Mironova |
0:46:41 3. 0:41:48 15. 1:04:58 18. 0:30:16 11. 0:55:05 15. |
3:58:48
0:46:41 3. 1:28:29 4. 2:33:27 9. 3:03:43 6. 3:58:48 6. |
OK | DAM |
7 | OK Pan-Kristianstad 1
1. Emma Bergman 2. Nicole Ljungdahl 3. Lena Eliasson-Lööf 4. Elin Carlsson 5. Ursula Kadan |
0:47:01 8. 0:41:17 8. 1:04:35 17. 0:30:43 14. 0:55:48 19. |
3:59:24
0:47:01 8. 1:28:18 2. 2:32:53 7. 3:03:36 5. 3:59:24 7. |
OK | DAM |
8 | SK Pohjantähti 1
1. Sari Anttonen 2. Sara Niva 3. Sofia Haajanen 4. Heini Wennman 5. Anna Haataja |
0:45:58 1. 0:43:37 43. 1:02:55 7. 0:30:04 8. 0:57:04 26. |
3:59:38
0:45:58 1. 1:29:35 6. 2:32:30 3. 3:02:34 2. 3:59:38 8. |
OK | DAM |
9 | Halden SK 1
1. Kine Hallan Steiwer 2. Ida Marie Bjørgul 3. Sabine Hauswirth 4. Marika Teini 5. Elena Roos |
0:51:30 51. 0:42:39 28. 1:06:17 24. 0:28:29 1. 0:53:42 4. |
4:02:37
0:51:30 51. 1:34:09 31. 2:40:26 21. 3:08:55 13. 4:02:37 9. |
OK | DAM |
10 | OK Tisaren 1
1. Lilian Forsgren 2. Ellinor Tjernlund 3. Josefin Tjernlund 4. Lovisa Persson 5. Andrea Svensson |
0:47:13 10. 0:41:18 10. 1:01:55 4. 0:32:21 30. 0:59:53 38. |
4:02:40
0:47:13 10. 1:28:31 5. 2:30:26 2. 3:02:47 3. 4:02:40 10. |
OK | DAM |
11 | IFK Lidingö SOK 1
1. Synnøve Bråten 2. Ausrine Kutkaite 3. Helena Karlsson 4. Emma Bjessmo 5. Anna Bachman |
0:50:25 23. 0:40:32 2. 1:06:33 25. 0:31:25 22. 0:53:55 6. |
4:02:50
0:50:25 23. 1:30:57 10. 2:37:30 11. 3:08:55 13. 4:02:50 11. |
OK | DAM |
12 | Hiidenkiertäjät 1
1. Annika Rihma 2. Jenny Patana 3. Roosa Hämäläinen 4. Henna Skog 5. Yulia Novikova |
0:47:33 11. 0:42:32 24. 1:04:00 10. 0:32:53 35. 0:55:57 20. |
4:02:55
0:47:33 11. 1:30:05 8. 2:34:05 10. 3:06:58 10. 4:02:55 12. |
OK | DAM |
13 | IFK Lidingö SOK 2
1. Niina Hulkkonen 2. Zsófia Sárközy 3. Linnea Claesdotter 4. Veronika Kalinina 5. Adela Indrakova |
0:49:02 14. 0:41:55 16. 1:06:35 26. 0:30:04 8. 0:55:33 17. |
4:03:09
0:49:02 14. 1:30:57 10. 2:37:32 12. 3:07:36 11. 4:03:09 13. |
OK | DAM |
14 | MS Parma 1
1. Anastasia Rudnaya 2. Noora Koskinen 3. Tiia Istolahti 4. Tuulia Viberg 5. Maija Sianoja |
0:46:43 4. 0:44:18 48. 1:06:40 28. 0:29:55 6. 0:55:47 18. |
4:03:23
0:46:43 4. 1:31:01 13. 2:37:41 13. 3:07:36 11. 4:03:23 14. |
OK | DAM |
15 | Nydalens SK 1
1. Ragne Wiklund 2. Siri Ulvestad 3. Tone Lye 4. Silje Ekroll Jahren 5. Anne M Hausken Nordberg |
0:50:40 36. 0:46:02 64. 1:04:08 11. 0:29:15 3. 0:54:53 12. |
4:04:58
0:50:40 36. 1:36:42 44. 2:40:50 24. 3:10:05 17. 4:04:58 15. |
OK | DAM |
16 | Pargas IF 1
1. Yvonne Gunell 2. Ida-Marie Cederberg 3. Alexandra Enlund 4. Katja Von Schoultz 5. Amy Nymalm |
0:51:21 48. 0:43:01 34. 1:05:48 21. 0:29:49 4. 0:55:04 14. |
4:05:03
0:51:21 48. 1:34:22 33. 2:40:10 15. 3:09:59 15. 4:05:03 16. |
OK | DAM |
17 | Stora Tuna OK 1
1. Tilda Östberg 2. Ronja Hugg 3. Julia Jakob 4. Frida Sandberg 5. Tove Alexandersson |
0:49:10 16. 0:47:50 86. 1:03:31 8. 0:34:21 53. 0:50:14 1. |
4:05:06
0:49:10 16. 1:37:00 48. 2:40:31 22. 3:14:52 23. 4:05:06 17. |
OK | DAM |
18 | Göteborg-Majorna OK 1
1. Line Cederberg 2. Kristine Berglia 3. Judith Wyder 4. Lisa Holer 5. Lina Strand |
0:52:36 68. 0:43:09 38. 1:04:22 12. 0:32:43 33. 0:54:09 7. |
4:06:59
0:52:36 68. 1:35:45 40. 2:40:07 14. 3:12:50 20. 4:06:59 18. |
OK | DAM |
19 | NTNUI 1
1. Karen Oline Kolstad 2. Ane Dyrkorn 3. Anu Tuomisto 4. Sigrid Alexandersen 5. Ingrid Lundanes |
0:51:13 46. 0:41:47 14. 1:07:22 32. 0:32:05 29. 0:54:47 10. |
4:07:14
0:51:13 46. 1:33:00 25. 2:40:22 19. 3:12:27 19. 4:07:14 19. |
OK | DAM |
20 | Sävedalens AIK 1
1. Frida Brogren 2. Amilia Björklund 3. Kateryna Dzema 4. Maria Magnusson 5. Anastasia Dzianisava |
0:51:49 55. 0:40:54 5. 1:07:28 33. 0:29:52 5. 0:58:29 31. |
4:08:32
0:51:49 55. 1:32:43 19. 2:40:11 16. 3:10:03 16. 4:08:32 20. |
OK | DAM |
21 | IFK Mora OK 1
1. Paula Gross 2. Isabel Salén 3. Tereza Janošíkova 4. Olha Panchenko 5. Denisa Kosová |
0:46:40 2. 0:46:17 67. 1:07:18 31. 0:32:59 38. 0:55:30 16. |
4:08:44
0:46:40 2. 1:32:57 24. 2:40:15 18. 3:13:14 22. 4:08:44 21. |
OK | DAM |
22 | Järla Orientering 1
1. Anna Dahlgren-Rosén 2. Sofie Bachmann 3. Sara Sjökvist 4. Petrina Costermans 5. Karolin Ohlsson |
0:52:28 65. 0:41:08 7. 1:06:38 27. 0:35:14 64. 0:53:48 5. |
4:09:16
0:52:28 65. 1:33:36 30. 2:40:14 17. 3:15:28 24. 4:09:16 22. |
OK | DAM |
23 | Halden SK 2
1. Eveliina Hirvonen 2. Eva Jurenikova 3. Jo Shepherd 4. Bodil Helgerud 5. Lizzie Ingham |
0:48:59 13. 0:43:57 45. 1:07:28 33. 0:32:29 32. 0:56:33 23. |
4:09:26
0:48:59 13. 1:32:56 23. 2:40:24 20. 3:12:53 21. 4:09:26 23. |
OK | DAM |
24 | OK Linné 1
1. Cécile Foltzer 2. Hilda Forsgren 3. Johanna Trummer 4. Kristin Olovsson 5. Johanna Öberg |
0:51:14 47. 0:40:38 4. 1:11:48 67. 0:33:09 42. 0:54:50 11. |
4:11:39
0:51:14 47. 1:31:52 15. 2:43:40 32. 3:16:49 29. 4:11:39 24. |
OK | DAM |
25 | Tullinge SK 1
1. Ella Sjöberg 2. Rebecka Heinrup 3. Anna Ställberg 4. Sofia Lönnkvist 5. Johanna Lönnkvist |
0:53:53 82. 0:42:21 20. 1:04:30 16. 0:30:52 15. 1:00:24 42. |
4:12:00
0:53:53 82. 1:36:14 41. 2:40:44 23. 3:11:36 18. 4:12:00 25. |
OK | DAM |
26 | Paimion Rasti 1
1. Inga Dambe 2. Emma Silvennoinen 3. Saara Norrgrann 4. Ina Westerlund 5. Aleksandra Hornik |
0:51:31 52. 0:42:55 32. 1:10:01 55. 0:31:36 23. 0:56:08 21. |
4:12:11
0:51:31 52. 1:34:26 34. 2:44:27 34. 3:16:03 25. 4:12:11 26. |
OK | DAM |
27 | Hellas Orientering 1
1. Léa Vercellotti 2. Gabija Razaityte 3. Nadezhda Orlova 4. Galina Ribediuc 5. Tatyana Riabkina |
0:47:01 8. 0:41:01 6. 1:19:31 145. 0:30:53 16. 0:54:46 9. |
4:13:12
0:47:01 8. 1:28:02 1. 2:47:33 39. 3:18:26 35. 4:13:12 27. |
OK | DAM |
28 | OK Pan Århus 1
1. Signe Søes 2. Stine Bagger Hagner 3. Caroline Edel Gjøtterup Frederiksen 4. Emma Klingenberg 5. Cecilie Friberg Klysner |
0:50:38 35. 0:42:14 17. 1:10:40 59. 0:32:53 35. 0:56:50 24. |
4:13:15
0:50:38 35. 1:32:52 20. 2:43:32 29. 3:16:25 27. 4:13:15 28. |
OK | DAM |
29 | Lynx 1
1. Karoliina Sundberg 2. Sanni Norrbacka 3. Sara Karvonen 4. Tuuli Heikkilä 5. Aino Mänkärlä |
0:54:57 94. 0:45:11 52. 1:07:34 35. 0:31:15 21. 0:57:08 27. |
4:16:05
0:54:57 94. 1:40:08 67. 2:47:42 43. 3:18:57 38. 4:16:05 29. |
OK | DAM |
30 | Linköpings OK 1
1. Frida Jönsson Hellstadius 2. Anna Wehlin 3. Carina Polzer 4. Anika Gassner 5. Alva Olsson |
0:54:53 90. 0:42:27 22. 1:10:47 60. 0:30:58 18. 0:57:14 28. |
4:16:19
0:54:53 90. 1:37:20 51. 2:48:07 55. 3:19:05 39. 4:16:19 30. |
OK | DAM |
31 | Hiisirasti 1
1. Anna Dvorianskaia 2. Inna Somova 3. Daria Borisova 4. Päivi Autio 5. Natalia Efimova |
0:50:28 27. 0:46:20 68. 1:04:29 15. 0:34:57 60. 1:00:15 39. |
4:16:29
0:50:28 27. 1:36:48 46. 2:41:17 27. 3:16:14 26. 4:16:29 31. |
OK | DAM |
32 | OK Orion 1
1. Ida Øbro 2. Ebba Berglin 3. Agata Olejnik 4. Hanna Wisniewska 5. Tilda Johansson |
0:51:06 45. 0:41:17 8. 1:15:52 111. 0:30:01 7. 0:58:17 30. |
4:16:33
0:51:06 45. 1:32:23 18. 2:48:15 57. 3:18:16 33. 4:16:33 32. |
OK | DAM |
33 | Kalevan Rasti 1
1. Silja Tarvonen 2. Grace Molloy 3. Silja Kauppinen 4. Siiri Silvennoinen 5. Amélie Chataing |
0:54:02 84. 0:44:01 47. 1:09:28 53. 0:30:41 13. 0:58:39 33. |
4:16:51
0:54:02 84. 1:38:03 54. 2:47:31 38. 3:18:12 31. 4:16:51 33. |
OK | DAM |
34 | IK Hakarpspojkarna 1
1. Annika Simonsen 2. Marianne Haug 3. Louise Beech 4. Hilda Holmqvist Johansson 5. Isa Envall |
0:50:34 33. 0:43:42 44. 1:13:43 88. 0:30:13 10. 0:58:47 35. |
4:16:59
0:50:34 33. 1:34:16 32. 2:47:59 52. 3:18:12 31. 4:16:59 34. |
OK | DAM |
35 | Göteborg-Majorna OK 2
1. Amanda Hansson 2. Runa Fremstad 3. Agnes Leo 4. Linnéa Golsäter 5. Anna Wallin |
0:52:25 64. 0:43:16 40. 1:08:09 41. 0:33:02 39. 1:00:18 40. |
4:17:10
0:52:25 64. 1:35:41 39. 2:43:50 33. 3:16:52 30. 4:17:10 35. |
OK | DAM |
36 | Lahden Suunnistajat-37 1
1. Lotta Kirvesmies 2. Tytti Kirvesmies 3. Anna-Kaisa Anjala 4. Anniina Taipale 5. Minna Kauppi |
0:55:01 97. 0:47:23 81. 1:07:36 37. 0:32:55 37. 0:56:23 22. |
4:19:18
0:55:01 97. 1:42:24 79. 2:50:00 62. 3:22:55 52. 4:19:18 36. |
OK | DAM |
37 | NTNUI 2
1. Malin Sandstad 2. Tonje Vassend 3. Elin Granstedt 4. Tilla Farnes Hennum 5. Åsne Skram Trømborg |
0:51:23 49. 0:43:06 37. 1:11:49 68. 0:32:47 34. 1:00:19 41. |
4:19:24
0:51:23 49. 1:34:29 36. 2:46:18 36. 3:19:05 39. 4:19:24 37. |
OK | DAM |
38 | Angelniemen Ankkuri 1
1. Selja Kaartinen 2. Heini Saarimäki 3. Sanna Kauppila 4. Sanna Ylikylä 5. Emily Kemp |
0:56:58 119. 0:42:17 18. 1:08:30 44. 0:30:40 12. 1:01:12 44. |
4:19:37
0:56:58 119. 1:39:15 63. 2:47:45 45. 3:18:25 34. 4:19:37 38. |
OK | DAM |
39 | Malungs OK Skogsmårdarna 1
1. Jennie Börjesson Eriksson 2. Magdalena Cermakova 3. Johanna Börjesson Eriksson 4. Elin Fjellström 5. Vendula Hor?I?Ková |
0:52:20 60. 0:43:58 46. 1:04:58 18. 0:40:33 135. 0:58:40 34. |
4:20:29
0:52:20 60. 1:36:18 42. 2:41:16 26. 3:21:49 48. 4:20:29 39. |
OK | DAM |
40 | Rastikarhut 1
1. Mira Kaskinen 2. Tuija Kuusela 3. Suvi Ylikylä 4. Tiina Niemi 5. Laura Jakobsson |
0:49:12 18. 0:42:55 32. 1:08:51 48. 0:35:41 69. 1:04:51 62. |
4:21:30
0:49:12 18. 1:32:07 17. 2:40:58 25. 3:16:39 28. 4:21:30 40. |
OK | DAM |
41 | Bækkelagets SK 1
1. Kine Gulliksen 2. Lone Brochmann 3. Marthe Gløersen 4. Lene Godager Kaas 5. Mariann Ulvestad |
0:50:41 38. 0:42:40 30. 1:10:13 57. 0:36:01 73. 1:02:14 47. |
4:21:49
0:50:41 38. 1:33:21 29. 2:43:34 30. 3:19:35 41. 4:21:49 41. |
OK | DAM |
42 | IFK Göteborg Orientering 2
1. Elin Pettersson 2. Camilla Engstrand 3. Deborah Stadler 4. Frida Bakkman 5. Sina Tommer |
0:57:33 132. 0:41:44 13. 1:08:32 45. 0:31:57 27. 1:02:15 48. |
4:22:01
0:57:33 132. 1:39:17 64. 2:47:49 48. 3:19:46 42. 4:22:01 42. |
OK | DAM |
43 | Lillomarka OL 1
1. Kristina Yakubkina 2. Anina Brunner 3. Delphine Poirot 4. Maria Rørvik Haver 5. Charlotte Watson |
0:56:26 118. 0:42:37 27. 1:08:57 49. 0:35:15 65. 0:59:28 36. |
4:22:43
0:56:26 118. 1:39:03 59. 2:48:00 53. 3:23:15 53. 4:22:43 43. |
OK | DAM |
44 | Helsingin Suunnistajat 1
1. Anniina Suhonen 2. Elina Lammi 3. Noora Hyyrynen 4. Venla Turakainen 5. Milla Mattila |
0:51:29 50. 0:46:40 71. 1:09:47 54. 0:33:38 44. 1:01:25 45. |
4:22:59
0:51:29 50. 1:38:09 57. 2:47:56 51. 3:21:34 47. 4:22:59 44. |
OK | DAM |
45 | Tyrving IL 1
1. Kristine Fjeldbo 2. Ida Arnesen Tiltnes 3. Oda Sikkeland 4. Linn Hokholt 5. Maren Jansson Haverstad |
0:51:34 53. 0:45:58 62. 1:12:47 76. 0:35:29 67. 0:58:31 32. |
4:24:19
0:51:34 53. 1:37:32 52. 2:50:19 68. 3:25:48 60. 4:24:19 45. |
OK | DAM |
46 | OK Orion 2
1. Carlotta Scalet 2. Paulina Cygler 3. Olena Pitirimova 4. Cecilia Bratt 5. Ewa Gwó?D? |
0:50:26 24. 0:42:39 28. 1:14:43 97. 0:34:06 52. 1:03:37 55. |
4:25:31
0:50:26 24. 1:33:05 27. 2:47:48 47. 3:21:54 49. 4:25:31 46. |
OK | DAM |
47 | Ärla IF 1
1. Marketa Firesova 2. Lisa Andersson 3. Susen Lösch 4. Linn Bränneby 5. Julia Davidsson |
0:58:28 146. 0:45:18 54. 1:03:43 9. 0:32:26 31. 1:05:39 66. |
4:25:34
0:58:28 146. 1:43:46 90. 2:47:29 37. 3:19:55 43. 4:25:34 47. |
OK | DAM |
48 | Göteborg-Majorna OK 3
1. Aina Edgren 2. Viktoria Tingström 3. Moa Pettersson 4. Hanna Mårtensson 5. Rahela Brunner |
0:52:29 66. 0:45:38 58. 1:11:53 70. 0:32:00 28. 1:03:45 56. |
4:25:45
0:52:29 66. 1:38:07 56. 2:50:00 62. 3:22:00 50. 4:25:45 48. |
OK | DAM |
49 | Nydalens SK 2
1. Marie Liland 2. Oda Scheele 3. Marion Huber 4. Pia Young Vik 5. Malin Sørensen |
0:52:20 60. 0:48:40 101. 1:06:43 29. 0:33:07 40. 1:04:57 64. |
4:25:47
0:52:20 60. 1:41:00 71. 2:47:43 44. 3:20:50 45. 4:25:47 49. |
OK | DAM |
50 | Hiisirasti 2
1. Ekaterina Vlasova 2. Mariia Zasimovskaja 3. Olga Elizarova 4. Anni-Kaisa Mäkipää 5. Natalia Giklova |
0:57:12 124. 0:45:00 50. 1:05:43 20. 0:34:27 55. 1:03:26 53. |
4:25:48
0:57:12 124. 1:42:12 75. 2:47:55 50. 3:22:22 51. 4:25:48 50. |
OK | DAM |
51 | Södertälje-Nykvarn OF 1
1. Fiona Bunn 2. Jeanette Jönsson Hellstadius 3. Maria Kleijn 4. Joana Wälti 5. Anna Kindlundh |
0:50:27 26. 0:42:34 25. 1:10:35 58. 0:35:10 63. 1:07:05 83. |
4:25:51
0:50:27 26. 1:33:01 26. 2:43:36 31. 3:18:46 37. 4:25:51 51. |
OK | DAM |
52 | Alfta-Ösa OK 2
1. Ekaterina Ryazanova 2. Ylva Kindlundh 3. Katarina Svahn 4. Elin Ladänges 5. Ellen Davidsson |
0:50:44 41. 0:46:07 65. 1:04:26 14. 0:37:18 86. 1:07:20 88. |
4:25:55
0:50:44 41. 1:36:51 47. 2:41:17 27. 3:18:35 36. 4:25:55 52. |
OK | DAM |
53 | Nord West 1
1. Daria Panchenko 2. Zlata Malysheva 3. Tatyana Bevza 4. Inga Khafizova 5. Daria Krasilnikova |
0:55:03 99. 0:45:01 51. 1:07:37 38. 0:33:50 46. 1:04:32 60. |
4:26:03
0:55:03 99. 1:40:04 66. 2:47:41 42. 3:21:31 46. 4:26:03 53. |
OK | DAM |
54 | Fossum IF 1
1. Pernille Katla 2. Karen Jomaas 3. Ingrid Gylterud Kvaalsgård 4. Åsne Holo 5. Ragnhild Hjermstad |
0:50:35 34. 0:46:41 72. 1:12:54 79. 0:34:49 58. 1:03:49 57. |
4:28:48
0:50:35 34. 1:37:16 50. 2:50:10 65. 3:24:59 59. 4:28:48 54. |
OK | DAM |
55 | Falköpings AIK OK 1
1. Vilma Blennow 2. Ellen Blennow 3. Alva Sonesson 4. Elsa Sonesson 5. Ida Willén |
0:50:31 30. 0:51:21 146. 1:06:12 23. 0:31:55 26. 1:09:19 108. |
4:29:18
0:50:31 30. 1:41:52 74. 2:48:04 54. 3:19:59 44. 4:29:18 55. |
OK | DAM |
56 | Halden SK 3
1. Ida Kristiansson 2. Ellen Kathrine Svendsby 3. Hollie Orr 4. Ane Sofie Bjørgul 5. Idun Kristine Felde Olaussen |
0:52:24 63. 0:48:37 99. 1:08:48 47. 0:33:50 46. 1:06:24 72. |
4:30:03
0:52:24 63. 1:41:01 72. 2:49:49 58. 3:23:39 55. 4:30:03 56. |
OK | DAM |
57 | Helsingin Suunnistajat 2
1. Barbora Zhá?Alová 2. Emilia Tala 3. Heidi Salonen 4. Tiina Haarlaa 5. Tereza Smelikova |
0:50:43 40. 0:46:32 69. 1:12:49 77. 0:33:25 43. 1:06:36 73. |
4:30:05
0:50:43 40. 1:37:15 49. 2:50:04 64. 3:23:29 54. 4:30:05 57. |
OK | DAM |
58 | IFK Lidingö SOK 3
1. Susanna Tervo 2. Alice Hugosson 3. Ebba Ganslandt 4. Elisabeth Hansson 5. Cecilie Andersen |
0:56:15 117. 0:43:30 41. 1:07:49 39. 0:39:45 123. 1:03:15 51. |
4:30:34
0:56:15 117. 1:39:45 65. 2:47:34 40. 3:27:19 63. 4:30:34 58. |
OK | DAM |
59 | Eksjö SOK 1
1. Emma Eriksson 2. Fanny Sundblad 3. Klara Axelsson 4. Gabriella S Bergander 5. Sanna Fast |
0:53:46 79. 0:48:43 103. 1:13:45 90. 0:34:59 61. 0:59:30 37. |
4:30:43
0:53:46 79. 1:42:29 82. 2:56:14 83. 3:31:13 74. 4:30:43 59. |
OK | DAM |
60 | OK Skogshjortarna 1
1. Anna Serralonga Arqués 2. Ems De Smul 3. Karin Thern 4. Hannah Thiels 5. Ona Rafols Perramon |
0:46:47 6. 0:47:41 85. 1:10:02 56. 0:39:59 129. 1:06:16 70. |
4:30:45
0:46:47 6. 1:34:28 35. 2:44:30 35. 3:24:29 58. 4:30:45 60. |
OK | DAM |
61 | Turun Suunnistajat 1
1. Enni Jalava 2. Hanga Szuromi 3. Olesia Riazanova 4. Sonja Julkunen 5. Heini Rintanen |
0:53:41 77. 0:45:25 57. 1:08:43 46. 0:35:55 71. 1:07:20 88. |
4:31:04
0:53:41 77. 1:39:06 60. 2:47:49 48. 3:23:44 56. 4:31:04 61. |
OK | DAM |
62 | Rehns BK 1
1. Liga Valdamane 2. Erica Edman 3. Ekaterina Nikitina 4. Aija Denija Trezina 5. Anastasiia Borovkova |
0:55:49 111. 0:54:04 168. 1:06:48 30. 0:34:31 56. 1:01:47 46. |
4:32:59
0:55:49 111. 1:49:53 144. 2:56:41 84. 3:31:12 72. 4:32:59 62. |
OK | DAM |
63 | Hellas Orientering / OK Roslagen 2
1. Kristina Rybakovaite 2. Teklé Gvildyte 3. Kasté Rutkauskaité 4. Inga Kazlauskaité 5. Rebecka Lindberg |
0:59:11 161. 0:46:54 74. 1:09:06 51. 0:35:02 62. 1:03:23 52. |
4:33:36
0:59:11 161. 1:46:05 111. 2:55:11 77. 3:30:13 71. 4:33:36 63. |
OK | DAM |
64 | OK Pan-Kristianstad 2
1. Jannie Hagård 2. Elise Josefsson 3. Nelly Carlsson 4. Pim Hedberg 5. Olivia Nilsson |
0:54:38 89. 0:49:12 109. 1:11:26 63. 0:34:22 54. 1:04:40 61. |
4:34:18
0:54:38 89. 1:43:50 91. 2:55:16 78. 3:29:38 68. 4:34:18 64. |
OK | DAM |
65 | Rajamäen Rykmentti 1
1. Hanna Raitanen 2. Suvi Heittola 3. Piia Latva-Kiskola 4. Kseniia Penzina 5. Megan Carter-Davies |
0:54:55 92. 0:49:34 117. 1:13:05 82. 0:40:52 140. 0:56:59 25. |
4:35:25
0:54:55 92. 1:44:29 99. 2:57:34 87. 3:38:26 95. 4:35:25 65. |
OK | DAM |
66 | OK Södertörn 1
1. Hanna Lagerberg 2. Catherine Taylor 3. Tove Lagerberg 4. Annick Meister 5. Tilde Backlund |
0:58:19 141. 0:43:11 39. 1:13:22 84. 0:38:24 108. 1:02:49 49. |
4:36:05
0:58:19 141. 1:41:30 73. 2:54:52 73. 3:33:16 78. 4:36:05 66. |
OK | DAM |
67 | Anttolan Urheilijat 1
1. Sari Nurmela 2. Salla Lilja 3. Marjo Liikanen 4. Henna-Riikka Haikonen 5. Heli Noponen |
0:53:51 80. 0:52:17 155. 1:08:59 50. 0:30:58 18. 1:10:06 115. |
4:36:11
0:53:51 80. 1:46:08 113. 2:55:07 75. 3:26:05 61. 4:36:11 67. |
OK | DAM |
68 | OK Skärmen / Waxholms OK / Åmåls OK 1
1. Erika Källvik Leufvén 2. Johanna Källvik Leufvén 3. Erika Jensen 4. Sofia Johansson 5. Selma Gumaelius |
0:52:34 67. 0:42:49 31. 1:14:52 98. 0:33:55 49. 1:12:13 132. |
4:36:23
0:52:34 67. 1:35:23 38. 2:50:15 67. 3:24:10 57. 4:36:23 68. |
OK | DAM |
69 | Domnarvets GOIF 1
1. Jessica Halliday 2. Sara Johansson 3. Emma Johansson 4. Klara Andersson 5. Elin Dahlin |
0:51:50 57. 0:50:38 136. 1:08:19 42. 0:38:24 108. 1:07:39 91. |
4:36:50
0:51:50 57. 1:42:28 81. 2:50:47 69. 3:29:11 65. 4:36:50 69. |
OK | DAM |
70 | OK Kåre 2
1. Matilda Eriksson 2. Vendela Söderqvist 3. Matilda Andersson 4. Alva Ringi 5. Hanna Barkegren |
0:51:49 55. 0:46:14 66. 1:16:57 122. 0:38:23 107. 1:03:33 54. |
4:36:56
0:51:49 55. 1:38:03 54. 2:55:00 74. 3:33:23 79. 4:36:56 70. |
OK | DAM |
71 | Sundsvalls OK 1
1. Frida Vikström 2. Hanna Hugosson 3. Johanna Sjölund 4. Sara Lundsten 5. Stina Nordin |
0:50:48 42. 0:45:59 63. 1:14:05 93. 0:38:21 106. 1:08:38 97. |
4:37:51
0:50:48 42. 1:36:47 45. 2:50:52 70. 3:29:13 66. 4:37:51 71. |
OK | DAM |
72 | Tampereen Pyrintö 2
1. Lotta Eerola 2. Anni Haanpää 3. Maëlle Beauvir 4. Roosa Pelkonen 5. Milla Lohikainen |
0:56:10 116. 0:43:03 36. 1:08:23 43. 0:43:36 170. 1:06:50 76. |
4:38:02
0:56:10 116. 1:39:13 62. 2:47:36 41. 3:31:12 72. 4:38:02 72. |
OK | DAM |
73 | Espoon Suunta 1
1. Hanne Hilo 2. Heidi Plit 3. Ekaterina Savkina 4. Silva Kemppi 5. Emilia Ståhlberg |
0:58:06 138. 0:45:53 60. 1:12:51 78. 0:36:15 76. 1:05:09 65. |
4:38:14
0:58:06 138. 1:43:59 97. 2:56:50 85. 3:33:05 77. 4:38:14 73. |
OK | DAM |
74 | NTNUI 3
1. Marta Ulvensøen 2. Thea Dyrkorn 3. Anna Ulvensöen 4. Margrethe Wisløff 5. Ingunn Egeberg Vári |
0:58:40 152. 0:45:13 53. 1:05:57 22. 0:39:55 127. 1:08:42 101. |
4:38:27
0:58:40 152. 1:43:53 94. 2:49:50 59. 3:29:45 69. 4:38:27 74. |
OK | DAM |
75 | Koovee 2
1. Karoliina Ukskoski 2. Jenny Ojala 3. Ulrika Uotila 4. Rita Simola 5. Natallia Shakmetova |
0:52:42 70. 0:50:40 137. 1:04:25 13. 0:38:28 110. 1:12:21 134. |
4:38:36
0:52:42 70. 1:43:22 89. 2:47:47 46. 3:26:15 62. 4:38:36 75. |
OK | DAM |
76 | Kouvolan Suunnistajat 1
1. Elisa Mattila 2. Liisa Peltonen 3. Kaisa Vainikka 4. Henna Pylvänäinen 5. Mirka Suutari |
0:50:32 31. 0:42:34 25. 1:22:02 178. 0:34:54 59. 1:08:47 103. |
4:38:49
0:50:32 31. 1:33:06 28. 2:55:08 76. 3:30:02 70. 4:38:49 76. |
OK | DAM |
77 | IK Hakarpspojkarna 2
1. Emma Ling 2. Sara Granstedt 3. Alice Svensson Finndahl 4. Tova Olsson 5. Alma Holmqvist Johansson |
0:50:59 44. 0:43:34 42. 1:15:25 105. 0:39:38 122. 1:11:17 126. |
4:40:53
0:50:59 44. 1:34:33 37. 2:49:58 61. 3:29:36 67. 4:40:53 77. |
OK | DAM |
78 | Hagaby GoIF Örebro 1
1. Elin Vinblad 2. Amélie Wallenhammar 3. Benita Månsson 4. Karin Persson 5. Josefine Wallenhammar |
0:53:34 74. 0:50:18 128. 1:11:34 64. 0:36:44 79. 1:09:42 111. |
4:41:52
0:53:34 74. 1:43:52 93. 2:55:26 79. 3:32:10 76. 4:41:52 78. |
OK | DAM |
79 | OK Roxen 1
1. Susanne Aldén 2. Tove Pettersson 3. Emma Pettersson 4. Annika Asketun 5. Fanny Asketun |
0:57:34 134. 0:48:30 96. 1:10:47 60. 0:37:44 96. 1:07:35 90. |
4:42:10
0:57:34 134. 1:46:04 110. 2:56:51 86. 3:34:35 80. 4:42:10 79. |
OK | DAM |
80 | Finspångs SOK 1
1. Tereza Cechova 2. Kate?Ina Blažková 3. Elin Gunnarsson 4. Tereza Fejfarova 5. Anna Kopecka |
0:52:15 58. 0:48:32 98. 1:18:46 136. 0:37:10 84. 1:06:16 70. |
4:42:59
0:52:15 58. 1:40:47 70. 2:59:33 97. 3:36:43 85. 4:42:59 80. |
OK | DAM |
81 | Nyköpings OK 1
1. Kristin Hylander 2. Ida Hylander 3. Signe Nilsson 4. Linnea Wejås 5. Rebecka Hylander |
0:54:58 95. 0:47:16 79. 1:16:33 120. 0:37:12 85. 1:08:41 100. |
4:44:40
0:54:58 95. 1:42:14 76. 2:58:47 93. 3:35:59 81. 4:44:40 81. |
OK | DAM |
82 | TSM Kralovehradecko 1
1. Adela Vandasova 2. Tereza Chrástová 3. Nikola Zlamalova 4. Petra Holeckova 5. Roza Vejrazkova |
0:54:10 87. 0:50:24 133. 1:16:11 118. 0:35:21 66. 1:08:37 96. |
4:44:43
0:54:10 87. 1:44:34 101. 3:00:45 103. 3:36:06 84. 4:44:43 82. |
OK | DAM |
83 | IK Hakarpspojkarna 5
1. Hanna Palm 2. Anette Granstedt 3. Maria Ossiansson 4. Åsa Eskilsson 5. Anna Envall |
0:55:41 107. 0:48:14 89. 1:15:36 106. 0:38:32 111. 1:07:05 83. |
4:45:08
0:55:41 107. 1:43:55 95. 2:59:31 96. 3:38:03 91. 4:45:08 83. |
OK | DAM |
84 | Søllerød OK 1
1. Alberte Kaae-Nielsen 2. Camille Marie Næstoft Juhl 3. Mathilde Smedegaard Madsen 4. Amalie Tripax 5. Astrid Maag |
1:00:18 185. 0:48:20 94. 1:11:43 66. 0:37:00 83. 1:07:54 92. |
4:45:15
1:00:18 185. 1:48:38 139. 3:00:21 99. 3:37:21 87. 4:45:15 84. |
OK | DAM |
85 | OK Tisaren 2
1. Elif Gökce Avci 2. Anna Hallmén 3. Rebecka Nylin 4. Ellinor Eriksson 5. Line Sølberg |
0:55:43 108. 0:52:15 154. 1:12:27 74. 0:37:43 95. 1:07:15 87. |
4:45:23
0:55:43 108. 1:47:58 127. 3:00:25 100. 3:38:08 92. 4:45:23 85. |
OK | DAM |
86 | Asker SK 1
1. Lotte Jauhojärvi Markussen 2. Anna Øfsthus Gravir 3. Synne Strand 4. Jorun Ruud 5. Marit Isachsen |
0:53:24 72. 0:52:49 156. 1:12:11 72. 0:39:56 128. 1:07:08 85. |
4:45:28
0:53:24 72. 1:46:13 115. 2:58:24 90. 3:38:20 94. 4:45:28 86. |
OK | DAM |
87 | Skåneslättens OL 1
1. Lisa Jonsson-Nordin 2. Lovisa Weiden 3. Pernilla Olsson 4. Ebba Jensen 5. Matilda Olsson |
0:54:54 91. 0:53:34 166. 1:13:12 83. 0:35:56 72. 1:08:22 94. |
4:45:58
0:54:54 91. 1:48:28 134. 3:01:40 112. 3:37:36 88. 4:45:58 87. |
OK | DAM |
88 | Göteborg-Majorna OK 4
1. Marcia Mürner 2. Hanna Hänström 3. Lucyna Wiktor 4. Alva Sellgren 5. Frida Nero |
0:54:09 86. 0:50:20 130. 1:16:57 122. 0:34:35 57. 1:10:24 118. |
4:46:25
0:54:09 86. 1:44:29 99. 3:01:26 109. 3:36:01 83. 4:46:25 88. |
OK | DAM |
89 | IF Thor 1
1. Gunilla Svärd 2. Josefin Bengtsson 3. Ebba Lindell 4. Hanna Jonsell 5. Alva Lindell |
0:51:35 54. 0:46:35 70. 1:12:59 80. 0:36:47 80. 1:18:59 175. |
4:46:55
0:51:35 54. 1:38:10 58. 2:51:09 71. 3:27:56 64. 4:46:55 89. |
OK | DAM |
90 | Suunta Jyväskylä 1
1. Barbora Chaloupska 2. Janika Puikkonen 3. Kaisa Klemettinen 4. Ruut Kanko 5. Veera Klemettinen |
0:52:21 62. 0:50:14 126. 1:18:14 133. 0:43:11 168. 1:03:04 50. |
4:47:04
0:52:21 62. 1:42:35 84. 3:00:49 105. 3:44:00 114. 4:47:04 90. |
OK | DAM |
91 | IFK Mora OK 2
1. Sara Kindlund 2. Evgeniya Ryapolova 3. Indre Valaite 4. Anastasia Trubkina 5. Johanka Simkova |
1:01:39 208. 0:46:58 75. 1:17:36 130. 0:33:57 51. 1:06:57 78. |
4:47:07
1:01:39 208. 1:48:37 138. 3:06:13 133. 3:40:10 105. 4:47:07 91. |
OK | DAM |
92 | Tumba-Mälarhöjden OK 1
1. Elsa Törnros 2. Ebba Adebrant 3. Åsa Mårsell 4. Ingrid André 5. Karin Skogholm |
0:57:19 128. 0:47:08 77. 1:15:37 107. 0:36:55 82. 1:10:34 121. |
4:47:33
0:57:19 128. 1:44:27 98. 3:00:04 98. 3:36:59 86. 4:47:33 92. |
OK | DAM |
93 | Vittjärvs IK 1
1. Sofia Westin 2. Amanda Holmgren 3. Evelina Wickbom 4. Linnea Sundström 5. Emma Bergström |
0:59:42 173. 0:48:19 92. 1:12:34 75. 0:37:33 92. 1:10:30 119. |
4:48:38
0:59:42 173. 1:48:01 130. 3:00:35 102. 3:38:08 92. 4:48:38 93. |
OK | DAM |
94 | Göteborg-Majorna OK 6
1. Marie-Louise Axenborg 2. Hanna Persson 3. Åsa Nordberg 4. Petra Wernersson 5. Louise Göthfors |
0:55:01 97. 0:47:22 80. 1:16:12 119. 0:33:07 40. 1:16:57 164. |
4:48:39
0:55:01 97. 1:42:23 78. 2:58:35 92. 3:31:42 75. 4:48:39 94. |
OK | DAM |
95 | Kongsberg OL 1
1. Helene Eger 2. Tale Strand 3. Ingvild Langeggen 4. Kjersti Tønnesen Bergstøl 5. Marlin Haavengen |
0:58:22 142. 0:49:38 119. 1:21:10 161. 0:36:05 74. 1:04:05 58. |
4:49:20
0:58:22 142. 1:48:00 128. 3:09:10 144. 3:45:15 121. 4:49:20 95. |
OK | DAM |
96 | IK Hakarpspojkarna 3
1. Eva Öhlund 2. Julia Rangert 3. Francesca Taufer 4. Ebba Lindman 5. Ida Eskilsson |
0:53:27 73. 0:54:35 174. 1:17:32 129. 0:36:43 78. 1:07:09 86. |
4:49:26
0:53:27 73. 1:48:02 131. 3:05:34 123. 3:42:17 108. 4:49:26 96. |
OK | DAM |
97 | FIF Hillerød 1
1. Nicoline Friberg Klysner 2. Dorthe Skovlyst 3. Maria Høyer Staugaard 4. Sigrid Høyer Staugaard 5. Nevena Simeonova |
0:50:30 29. 0:56:09 191. 1:13:50 91. 0:39:03 116. 1:10:05 114. |
4:49:37
0:50:30 29. 1:46:39 121. 3:00:29 101. 3:39:32 99. 4:49:37 97. |
OK | DAM |
98 | Tyrving IL 2
1. Eline Drage 2. Mari Jevne Arnesen 3. Mina Jørgensen 4. Marion Aebi 5. Ingrid Berge |
1:01:30 207. 0:49:43 120. 1:19:42 148. 0:31:48 25. 1:07:02 81. |
4:49:45
1:01:30 207. 1:51:13 156. 3:10:55 148. 3:42:43 110. 4:49:45 98. |
OK | DAM |
99 | NTNUI 4
1. Anne Willkommen Eiken 2. Ingeborg Ellegaard Melby 3. Ronja Björklund 4. Tonje Aasheim Nymark 5. Silje Arntzen |
0:57:22 129. 0:49:15 111. 1:15:10 102. 0:38:10 103. 1:10:01 113. |
4:49:58
0:57:22 129. 1:46:37 120. 3:01:47 116. 3:39:57 103. 4:49:58 99. |
OK | DAM |
100 | OK Denseln 1
1. Elizabete Blumentale 2. Chloé Haberkorn 3. Yevheniia Veremeienko 4. Akvile Bartkeviciute 5. Yuliia Kravchuk |
1:00:39 189. 0:47:56 87. 1:17:29 128. 0:38:10 103. 1:05:45 67. |
4:49:59
1:00:39 189. 1:48:35 136. 3:06:04 127. 3:44:14 117. 4:49:59 100. |
OK | DAM |
101 | Växjö OK 1
1. Maja Porle 2. Josephine Regnell 3. Alicia Lundgren 4. Maria Braun 5. Louise Lundgren |
1:04:26 238. 0:49:49 122. 1:17:26 126. 0:37:32 90. 1:00:51 43. |
4:50:04
1:04:26 238. 1:54:15 166. 3:11:41 155. 3:49:13 137. 4:50:04 101. |
OK | DAM |
102 | OK77 1
1. Janina Donner 2. Ida-Marie Skogvik 3. Mari Seppänen 4. Vivian Lindholm 5. Isabel Donner |
0:55:22 105. 0:49:58 125. 1:20:57 155. 0:37:45 97. 1:06:10 68. |
4:50:12
0:55:22 105. 1:45:20 106. 3:06:17 134. 3:44:02 115. 4:50:12 102. |
OK | DAM |
103 | Halmstad OK 1
1. Louise Borg 2. Lovisa Lager 3. Lotta Enberg 4. Ingela Alvmyren 5. Klara Persson |
0:55:46 110. 0:51:04 141. 1:18:47 137. 0:38:32 111. 1:06:11 69. |
4:50:20
0:55:46 110. 1:46:50 122. 3:05:37 124. 3:44:09 116. 4:50:20 103. |
OK | DAM |
104 | Stora Tuna OK 2
1. Alina Palcau 2. Johanna Erlandsson 3. Florence Hanauer 4. Maja Mörth 5. Helena Norberg |
0:58:09 139. 0:49:44 121. 1:13:28 85. 0:36:32 77. 1:12:36 139. |
4:50:29
0:58:09 139. 1:47:53 126. 3:01:21 107. 3:37:53 90. 4:50:29 104. |
OK | DAM |
105 | Sävedalens AIK 3
1. Amanda Claesson 2. Klara Pålsson 3. Märta Mollén 4. Maria Klamfelt 5. Emma Andersson |
1:01:49 212. 0:49:23 115. 1:14:55 99. 0:37:52 99. 1:06:38 74. |
4:50:37
1:01:49 212. 1:51:12 155. 3:06:07 129. 3:43:59 113. 4:50:37 105. |
OK | DAM |
106 | Eksjö SOK 2
1. Martina Rizzi 2. Linda Nordin 3. Anna Gröll 4. Cecilia Bergander 5. Lovisa Blomgren |
0:57:26 131. 0:49:09 108. 1:15:40 109. 0:37:32 90. 1:12:37 140. |
4:52:24
0:57:26 131. 1:46:35 119. 3:02:15 120. 3:39:47 101. 4:52:24 106. |
OK | DAM |
107 | OK Snab / Silkeborg OK / Trollhättans SOK 2
1. Malin Kristiansson 2. Ulrika Örnhagen Jørgensen 3. Sara Lysemose Poulsen 4. Rikke Rasmussen 5. Josefine Kristiansson |
0:49:07 15. 0:48:40 101. 1:21:42 172. 0:40:23 133. 1:12:39 141. |
4:52:31
0:49:07 15. 1:37:47 53. 2:59:29 95. 3:39:52 102. 4:52:31 107. |
OK | DAM |
108 | Sävedalens AIK 2
1. Sara Bengtsson 2. Stina Berg 3. Andrea Brechbühl 4. Kajsa Carlsson Wallum 5. Lovisa Nilsson |
0:55:44 109. 0:46:43 73. 1:19:33 146. 0:37:30 89. 1:13:16 143. |
4:52:46
0:55:44 109. 1:42:27 80. 3:02:00 118. 3:39:30 98. 4:52:46 108. |
OK | DAM |
109 | OK Ravinen 1
1. Emilia Engel 2. Amanda Granqvist 3. Frida Forsberg 4. Amanda Karlsson 5. Moa Westblad |
0:58:29 147. 0:44:45 49. 1:14:24 94. 0:41:51 151. 1:14:04 147. |
4:53:33
0:58:29 147. 1:43:14 88. 2:57:38 89. 3:39:29 97. 4:53:33 109. |
OK | DAM |
110 | Snättringe SK 1
1. Mariya Khimochkina 2. Frida Hector 3. Kristina Tedhamre 4. Vilma Karlsson 5. Monica Hatlen |
0:57:05 122. 0:49:14 110. 1:16:05 114. 0:36:54 81. 1:14:21 149. |
4:53:39
0:57:05 122. 1:46:19 117. 3:02:24 122. 3:39:18 96. 4:53:39 110. |
OK | DAM |
111 | OK Pan-Kristianstad 3
1. Marie Eng 2. Sara Eng 3. Sofie Josefsson 4. Anna Lööf 5. Vilma Svantesson |
0:58:43 155. 0:45:57 61. 1:17:26 126. 0:38:43 114. 1:14:07 148. |
4:54:56
0:58:43 155. 1:44:40 103. 3:02:06 119. 3:40:49 107. 4:54:56 111. |
OK | DAM |
112 | Nydalens SK 6
1. Anne-Lene Bakken Ulseth 2. Maria Jonsson 3. Kari Madslien 4. Katja Mjøsund 5. Berit Sofie Wiklund |
1:02:37 224. 0:50:18 128. 1:15:57 112. 0:35:39 68. 1:10:33 120. |
4:55:04
1:02:37 224. 1:52:55 160. 3:08:52 142. 3:44:31 119. 4:55:04 112. |
OK | DAM |
113 | IF Hagen 1
1. Moa Alsiö 2. Ellen Larsson 3. Maria Sahlén 4. Hanna Alsiö 5. Emma Kindbom |
0:55:08 102. 0:47:26 82. 1:19:45 149. 0:37:24 88. 1:15:24 152. |
4:55:07
0:55:08 102. 1:42:34 83. 3:02:19 121. 3:39:43 100. 4:55:07 113. |
OK | DAM |
114 | OK Tranan 1
1. Lisa Johansson 2. Ulrika Kindlund 3. Maja Kindlund 4. Susanne Biörs 5. Annika Johansson |
0:53:34 74. 0:50:21 131. 1:22:30 182. 0:36:12 75. 1:12:33 138. |
4:55:10
0:53:34 74. 1:43:55 95. 3:06:25 135. 3:42:37 109. 4:55:10 114. |
OK | DAM |
115 | Oppsal Orientering 1
1. Vigdis Hobøl 2. Tina Kalleson 3. Ingvild Maalen-Johansen 4. Jenny Andreassen Moe 5. Dagrun Brox Rayamajhi |
0:55:30 106. 0:49:19 114. 1:16:53 121. 0:42:09 156. 1:11:21 127. |
4:55:12
0:55:30 106. 1:44:49 104. 3:01:42 114. 3:43:51 111. 4:55:12 115. |
OK | DAM |
116 | Freidig 1
1. Vera Melkild 2. Mari Eidsmo 3. Mari Angell-Petersen 4. Ane Malene Kolstad 5. Gro Sandstad Eidsmo |
0:57:14 126. 0:49:49 122. 1:14:25 95. 0:42:24 159. 1:11:22 128. |
4:55:14
0:57:14 126. 1:47:03 124. 3:01:28 110. 3:43:52 112. 4:55:14 116. |
OK | DAM |
117 | Järla Orientering 2
1. Dominique Bucher 2. Elsa Jansson 3. Filipa Rodrigues 4. Åsa Sundström 5. Hilda Mattsson |
0:54:37 88. 0:48:19 92. 1:11:49 68. 0:41:14 144. 1:20:13 184. |
4:56:12
0:54:37 88. 1:42:56 86. 2:54:45 72. 3:35:59 81. 4:56:12 117. |
OK | DAM |
118 | Sjövalla FK 1
1. Märta Ljungberg 2. Linnea Wedberg-Kilnäs 3. Maria Holmqvist 4. Olivia Lundstedt 5. Eleonora Alinder |
0:57:11 123. 0:52:58 157. 1:20:59 156. 0:38:16 105. 1:07:01 80. |
4:56:25
0:57:11 123. 1:50:09 145. 3:11:08 149. 3:49:24 139. 4:56:25 118. |
OK | DAM |
119 | Mjøs-o 1
1. Anine Lome 2. Kristine Kravdal 3. Fanny Horn Birkeland 4. Kamilla Lome 5. Anna-Thekla Tonjer |
0:50:26 24. 0:50:17 127. 1:09:14 52. 0:50:04 229. 1:16:24 159. |
4:56:25
0:50:26 24. 1:40:43 69. 2:49:57 60. 3:40:01 104. 4:56:25 118. |
OK | DAM |
120 | OK Landehof 1
1. Helena Strand 2. Maria Holmstrand 3. Åsa Holmstrand Ollander 4. Pia Johansson 5. Felicia Stuhlhofer |
1:01:08 200. 0:47:31 84. 1:20:19 154. 0:40:40 136. 1:06:54 77. |
4:56:32
1:01:08 200. 1:48:39 140. 3:08:58 143. 3:49:38 141. 4:56:32 120. |
OK | DAM |
121 | FarumTisvilde OK 1
1. Agnes Kracht 2. Tenna Nørgaard Landsperg 3. Mathilde Nørgård Kracht 4. Iben Valery 5. Masha Semak |
0:55:09 103. 0:47:11 78. 1:19:21 143. 0:48:16 217. 1:06:41 75. |
4:56:38
0:55:09 103. 1:42:20 77. 3:01:41 113. 3:49:57 142. 4:56:38 121. |
OK | DAM |
122 | IFK Lidingö SOK 4
1. Caroline Pigerre 2. Barbora Pijáková 3. Isabella Tapper 4. Amelie Rajan 5. Julia Rajan |
0:58:00 136. 0:48:09 88. 1:15:46 110. 0:45:50 191. 1:08:55 106. |
4:56:40
0:58:00 136. 1:46:09 114. 3:01:55 117. 3:47:45 129. 4:56:40 122. |
OK | DAM |
123 | OK Linné 2
1. Fay Walsh 2. Lisa Carlsson 3. Kate Morrison 4. Karna Thorsson 5. Julia Ohlsson |
0:59:35 171. 0:48:25 95. 1:13:43 88. 0:46:53 204. 1:08:53 104. |
4:57:29
0:59:35 171. 1:48:00 128. 3:01:43 115. 3:48:36 135. 4:57:29 123. |
OK | DAM |
124 | Vehkalahden Veikot 1
1. Raita Pakkanen 2. Ida Heikkinen 3. Elina Kilpeläinen 4. Miina Ruoti 5. Jenni Ovaska |
1:04:04 232. 0:50:29 134. 1:11:38 65. 0:39:16 119. 1:12:16 133. |
4:57:43
1:04:04 232. 1:54:33 172. 3:06:11 132. 3:45:27 122. 4:57:43 124. |
OK | DAM |
125 | FK Friskus-Varberg 1
1. Jennifer Gull 2. Helena Andersson 3. Emma Lindén 4. Sara Josarp 5. Elvira Wildheim |
0:58:30 148. 0:45:21 56. 1:14:57 100. 0:47:58 213. 1:12:30 136. |
4:59:16
0:58:30 148. 1:43:51 92. 2:58:48 94. 3:46:46 127. 4:59:16 125. |
OK | DAM |
126 | Frol IL 1
1. Eirin Svanøe-Hafstad 2. Sara Profors 3. Eef Van Dongen 4. Lena Alstad 5. Maren Grande |
0:50:42 39. 0:49:35 118. 1:07:54 40. 1:00:20 286. 1:11:07 125. |
4:59:38
0:50:42 39. 1:40:17 68. 2:48:11 56. 3:48:31 134. 4:59:38 126. |
OK | DAM |
127 | OK Hällen 1
1. Johanna Engström 2. Chloe Duodoignon 3. Johanna Öberg 4. Chantelle Hesselberg 5. Fanny Thonier |
0:52:46 71. 0:53:00 158. 1:15:37 107. 0:47:15 206. 1:11:01 124. |
4:59:39
0:52:46 71. 1:45:46 109. 3:01:23 108. 3:48:38 136. 4:59:39 127. |
OK | DAM |
128 | Tullinge SK 2
1. Magdalena Van De Voorde 2. Elin Sundqvist 3. Frida Junegard 4. Karin Lundberg 5. Lina Matthews |
0:59:25 166. 0:51:13 144. 1:16:10 116. 0:39:16 119. 1:13:43 145. |
4:59:47
0:59:25 166. 1:50:38 151. 3:06:48 136. 3:46:04 124. 4:59:47 128. |
OK | DAM |
129 | Turun Suunnistajat 2
1. Riikka Ajalin 2. Ilona Haapasaari 3. Emmi Haavisto 4. Hanne Manderbacka 5. Ilona Lainio |
0:57:12 124. 0:53:08 159. 1:21:15 164. 0:40:03 130. 1:08:11 93. |
4:59:49
0:57:12 124. 1:50:20 146. 3:11:35 151. 3:51:38 144. 4:59:49 129. |
OK | DAM |
130 | Nässjö OK / SOK Aneby 1
1. Moa Svensson 2. Johanna Jonsson 3. Elin Svensson 4. Anna Nero Nordmark 5. Alma Gustafsson |
0:59:38 172. 0:49:04 107. 1:17:04 124. 0:42:32 161. 1:11:34 129. |
4:59:52
0:59:38 172. 1:48:42 142. 3:05:46 126. 3:48:18 132. 4:59:52 130. |
OK | DAM |
131 | OK Orion 3
1. Myrra Carlsson 2. Malin Svensson 3. Agnieszka Cych 4. Ellen Kallerbäck 5. Jenny Håkansson |
0:54:56 93. 0:53:10 160. 1:24:04 194. 0:35:43 70. 1:12:27 135. |
5:00:20
0:54:56 93. 1:48:06 132. 3:12:10 158. 3:47:53 130. 5:00:20 131. |
OK | DAM |
132 | Kils OK 1
1. Sanna Skoog 2. Elsa Holmgård 3. Sofia Holmgård 4. Ella Nordström 5. Klara Holmgård |
0:55:50 112. 0:55:00 177. 1:15:20 104. 0:39:53 126. 1:19:55 180. |
5:05:58
0:55:50 112. 1:50:50 153. 3:06:10 131. 3:46:03 123. 5:05:58 132. |
OK | DAM |
133 | Kalevan Rasti 2
1. Mari Väänänen 2. Netta Rajamäki 3. Linda Talbonen 4. Emilia Rantanen 5. Moona Havula |
0:53:42 78. 0:48:53 105. 1:18:20 135. 0:45:41 189. 1:19:25 176. |
5:06:01
0:53:42 78. 1:42:35 84. 3:00:55 106. 3:46:36 126. 5:06:01 133. |
OK | DAM |
134 | Heming Orientering 1
1. Maya Arnesen 2. Signe Astrup Arnesen 3. Hanna Eckhardt Andresen 4. Live Østvold 5. Malene Jebsen |
0:55:52 113. 0:58:16 211. 1:14:32 96. 0:42:52 166. 1:17:00 165. |
5:08:32
0:55:52 113. 1:54:08 165. 3:08:40 139. 3:51:32 143. 5:08:32 134. |
OK | DAM |
135 | KFUM Örebro OK 1
1. Emma Victorin 2. Kristin Jacobson 3. Johanna Nordström 4. Lovisa Gustafsson 5. Anette Carlsson |
0:58:30 148. 0:51:59 151. 1:24:49 204. 0:37:57 100. 1:15:20 151. |
5:08:35
0:58:30 148. 1:50:29 149. 3:15:18 166. 3:53:15 148. 5:08:35 135. |
OK | DAM |
136 | Markbygdens OK 1
1. Lisa Åkesson 2. Erika Åkesson 3. Anne Hansson 4. Åsa Hagnestål 5. Marina Axelsson |
0:50:29 28. 0:42:26 21. 1:22:36 183. 0:50:55 237. 1:22:40 202. |
5:09:06
0:50:29 28. 1:32:55 22. 2:55:31 81. 3:46:26 125. 5:09:06 136. |
OK | DAM |
137 | Täby OK 1
1. Lenka Poklopova 2. Ida Hofstedt 3. Aleksandra Shusharina 4. Ida Hänström 5. Josefine Andersson |
0:58:18 140. 0:50:23 132. 1:18:11 132. 0:41:02 142. 1:21:35 196. |
5:09:29
0:58:18 140. 1:48:41 141. 3:06:52 137. 3:47:54 131. 5:09:29 137. |
OK | DAM |
138 | Linköpings OK 2
1. Stina Nero 2. Kajsa Hammarström 3. Emma Backteman 4. Annika Ivarsson 5. Elisabeth Ahlgren |
1:10:22 286. 0:51:03 140. 1:21:51 174. 0:37:33 92. 1:08:45 102. |
5:09:34
1:10:22 286. 2:01:25 213. 3:23:16 195. 4:00:49 164. 5:09:34 138. |
OK | DAM |
139 | IFK Göteborg Orientering 4
1. Olivia Asp 2. Annica Eng 3. Frida Gustafsson 4. Filippa Fagerström 5. Thea Fagerström |
1:00:59 194. 0:52:10 152. 1:21:58 176. 0:46:14 197. 1:08:39 98. |
5:10:00
1:00:59 194. 1:53:09 161. 3:15:07 164. 4:01:21 165. 5:10:00 139. |
OK | DAM |
140 | eLadies 1
1. Sini Pekkala 2. Marja Liisa Autti 3. Virpi Palmen 4. Piritta Wartiainen 5. Taru Ikäheimonen |
0:59:17 163. 0:55:01 179. 1:21:07 159. 0:41:56 152. 1:12:58 142. |
5:10:19
0:59:17 163. 1:54:18 168. 3:15:25 167. 3:57:21 154. 5:10:19 140. |
OK | DAM |
141 | OK Kolmården 1
1. Malin Leijon Lind 2. Jenny Röjgård 3. Christine Kirchlechner 4. Anna Håkansson 5. Tora Westerberg |
0:55:03 99. 0:49:50 124. 1:13:32 86. 0:42:20 158. 1:29:37 234. |
5:10:22
0:55:03 99. 1:44:53 105. 2:58:25 91. 3:40:45 106. 5:10:22 141. |
OK | DAM |
142 | Härlövs IF 1
1. Irmalinn Nilsson 2. Clara Dahl 3. Hilma Holmström 4. Maja Tenghagen 5. Alma Leijon |
0:57:23 130. 0:51:48 149. 1:22:49 184. 0:37:20 87. 1:21:33 195. |
5:10:53
0:57:23 130. 1:49:11 143. 3:12:00 157. 3:49:20 138. 5:10:53 142. |
OK | DAM |
143 | Sundbybergs IK 1
1. Karolina Hellberg 2. Tina Näsman Landh 3. Maria Slars Paulsson 4. Sigrid Carlsson 5. Kajsa Bogren |
0:59:31 169. 1:02:06 239. 1:19:22 144. 0:38:34 113. 1:11:53 131. |
5:11:26
0:59:31 169. 2:01:37 215. 3:20:59 185. 3:59:33 162. 5:11:26 143. |
OK | DAM |
144 | Uddevalla OK / OK Pan Kristianstad
1. Linnea Gustafsson 2. Ebba Thuresson 3. Malin Widén 4. Frida Strömgård 5. Moa Gustafsson |
1:00:13 181. 0:55:21 183. 1:16:02 113. 0:50:27 232. 1:10:17 117. |
5:12:20
1:00:13 181. 1:55:34 181. 3:11:36 153. 4:02:03 167. 5:12:20 144. |
OK | DAM |
145 | Lahden Suunnistajat-37 2
1. Lilia Karttunen 2. Maiju Lehtonen 3. Emmi Kiljunen 4. Aino Kuusela 5. Saara Kukkonen |
1:01:03 199. 0:54:26 171. 1:16:06 115. 0:49:56 227. 1:10:57 122. |
5:12:28
1:01:03 199. 1:55:29 180. 3:11:35 151. 4:01:31 166. 5:12:28 145. |
OK | DAM |
146 | Helsingin Suunnistajat 3
1. Minja Nietula 2. Katarina Sallila 3. Pinja Hietanen 4. Ulla-Riina Mäntylä 5. Katja Lahtinen |
0:58:53 157. 0:56:54 198. 1:24:24 198. 0:39:05 117. 1:13:16 143. |
5:12:32
0:58:53 157. 1:55:47 185. 3:20:11 182. 3:59:16 160. 5:12:32 146. |
OK | DAM |
147 | Paimion Rasti 2
1. Salla Laitinen 2. Milja Väätäjä 3. Henna Yliluikki 4. Alisa Lounela 5. Jaana Haapala |
0:57:02 121. 0:48:37 99. 1:15:09 101. 0:43:38 171. 1:28:14 230. |
5:12:40
0:57:02 121. 1:45:39 108. 3:00:48 104. 3:44:26 118. 5:12:40 147. |
OK | DAM |
148 | OK Tyr 1
1. Malin Jonsson 2. Elsa Albinsson 3. Johanna Kindlund 4. Nicolina Moberg 5. Cornelia Kindlund |
1:01:02 197. 0:51:04 141. 1:22:56 185. 0:39:08 118. 1:18:32 171. |
5:12:42
1:01:02 197. 1:52:06 157. 3:15:02 161. 3:54:10 150. 5:12:42 148. |
OK | DAM |
149 | Södertälje-Nykvarn OF 2
1. Sofia Wigle 2. Sara Hede 3. Kristin Willamo 4. Lovisa Borg 5. Klara Borg |
0:59:07 160. 1:00:33 228. 1:21:17 165. 0:42:14 157. 1:09:59 112. |
5:13:10
0:59:07 160. 1:59:40 207. 3:20:57 184. 4:03:11 172. 5:13:10 149. |
OK | DAM |
150 | Jönköpings OK 1
1. Filippa Johansson 2. Therese Barje 3. Anna Johansson 4. Maria Rosén Thelin 5. Jenny Martinsson |
1:00:44 190. 0:54:43 176. 1:21:34 169. 0:40:42 138. 1:15:38 156. |
5:13:21
1:00:44 190. 1:55:27 179. 3:17:01 173. 3:57:43 156. 5:13:21 150. |
OK | DAM |
151 | Halden SK 4
1. Hélène Champigny 2. Hedda Raadal Bjørlo 3. Guro Bryggen 4. Hanne Lerche Raadal 5. Vendula Haldin |
0:55:21 104. 0:51:45 148. 1:30:29 238. 0:47:14 205. 1:08:39 98. |
5:13:28
0:55:21 104. 1:47:06 125. 3:17:35 176. 4:04:49 175. 5:13:28 151. |
OK | DAM |
152 | Attunda OK 1
1. Maria Prieto 2. Sofia Ivers 3. Maria Von Schmalensée 4. Monica Roos 5. Laura Angelo |
0:49:11 17. 0:55:27 184. 1:21:30 168. 0:49:53 226. 1:20:10 183. |
5:16:11
0:49:11 17. 1:44:38 102. 3:06:08 130. 3:56:01 152. 5:16:11 152. |
OK | DAM |
153 | Nydalens SK 3
1. Ea Lunøe 2. Marte Madslien Bakken 3. Yngvild Langedal Breivik 4. Martha Kalvig Skogan 5. Emilie Westin |
1:05:51 247. 0:49:01 106. 1:13:51 92. 0:46:24 199. 1:21:06 191. |
5:16:13
1:05:51 247. 1:54:52 174. 3:08:43 141. 3:55:07 151. 5:16:13 153. |
OK | DAM |
154 | Helsingborgs SOK 1
1. Julia Dahl 2. Lotta Lewis-Jonsson 3. Thea Bökman 4. Britt-Marie Stensson 5. Linda Ranbro |
0:52:36 68. 0:55:38 187. 1:21:06 158. 0:50:06 230. 1:16:55 163. |
5:16:21
0:52:36 68. 1:48:14 133. 3:09:20 146. 3:59:26 161. 5:16:21 154. |
OK | DAM |
155 | Bredaryds SOK 1
1. Amanda Leo 2. Amelia Skalberg 3. Linnea Skalberg 4. Katarina Östberg 5. Carina Svensson |
0:57:18 127. 0:59:02 214. 1:30:23 235. 0:40:41 137. 1:10:07 116. |
5:17:31
0:57:18 127. 1:56:20 192. 3:26:43 205. 4:07:24 178. 5:17:31 155. |
OK | DAM |
156 | Kalmar OK / Torsås OK 1
1. Lisa Olsson 2. Anna Arvidsson 3. Liselotte Klemming 4. Filippa Söderberg 5. Julia Mianowska |
0:57:01 120. 0:49:28 116. 1:22:56 185. 0:44:39 181. 1:23:52 214. |
5:17:56
0:57:01 120. 1:46:29 118. 3:09:25 147. 3:54:04 149. 5:17:56 156. |
OK | DAM |
157 | Köping-Kolsva OK / Surahammars SOK 1
1. Martina Welén 2. Sofie Landqvist 3. Rebecca Mårtensson 4. Elin Pettersson 5. Malin Welén |
0:53:57 83. 0:51:27 147. 1:21:38 171. 1:02:26 293. 1:09:10 107. |
5:18:38
0:53:57 83. 1:45:24 107. 3:07:02 138. 4:09:28 186. 5:18:38 157. |
OK | DAM |
158 | Hagaby GoIF Örebro 2
1. Josefine Höög 2. Ida Hedlund 3. Linn Olsson 4. Kajsa Asklöf Axin 5. Lovisa Falk |
0:58:25 143. 0:57:11 203. 1:25:30 210. 0:46:10 195. 1:11:52 130. |
5:19:08
0:58:25 143. 1:55:36 183. 3:21:06 188. 4:07:16 177. 5:19:08 158. |
OK | DAM |
159 | Gävle OK 1
1. Emma Hållström 2. Kristin Boman 3. Pernilla Eriksson 4. Ingela Eriksson 5. Ann-Sofi Karlsson |
0:57:33 132. 0:59:15 216. 1:25:36 212. 0:45:50 191. 1:10:58 123. |
5:19:12
0:57:33 132. 1:56:48 195. 3:22:24 192. 4:08:14 182. 5:19:12 159. |
OK | DAM |
160 | OK Nolaskogsarna 1
1. Anna Quayle 2. Malin Andersson 3. Mary Fleming 4. Victoria Eriksson 5. Elina Mikaelsson |
1:02:03 215. 0:48:18 91. 1:24:36 202. 0:48:08 214. 1:16:08 158. |
5:19:13
1:02:03 215. 1:50:21 147. 3:14:57 160. 4:03:05 171. 5:19:13 160. |
OK | DAM |
161 | Ulricehamns OK 1
1. Anna Nilsson Simkovics 2. Lina Nilsson 3. Maja Falk 4. Bodil Halvarsson 5. Johanna Hallqvist |
0:49:30 21. 0:53:30 164. 1:13:01 81. 0:41:46 150. 1:41:34 272. |
5:19:21
0:49:30 21. 1:43:00 87. 2:56:01 82. 3:37:47 89. 5:19:21 161. |
OK | DAM |
162 | Porsgrunn OL 1
1. Hanne Vassend 2. Elise Ausen 3. Sara Mathisen 4. Hilde Vassend 5. Kjersti Adela Westin |
0:53:52 81. 0:56:43 195. 1:26:20 215. 0:42:39 162. 1:19:56 181. |
5:19:30
0:53:52 81. 1:50:35 150. 3:16:55 171. 3:59:34 163. 5:19:30 162. |
OK | DAM |
163 | Finspångs SOK 2
1. Št?Pánka Shán?Lová 2. Eva Göhl 3. Karolina Hellgren 4. Alice Johansson 5. Elin Johansson |
1:05:45 242. 0:52:13 153. 1:25:10 207. 0:39:47 124. 1:16:47 162. |
5:19:42
1:05:45 242. 1:57:58 198. 3:23:08 194. 4:02:55 169. 5:19:42 163. |
OK | DAM |
164 | IK Hakarpspojkarna 4
1. Ella Palm 2. Ebba Envall 3. Martina Walch 4. Alice Axelsson 5. Amanda Rangert |
0:53:37 76. 0:57:28 205. 1:26:06 214. 0:40:04 131. 1:22:41 203. |
5:19:56
0:53:37 76. 1:51:05 154. 3:17:11 174. 3:57:15 153. 5:19:56 164. |
OK | DAM |
165 | Tampereen Pyrintö 4
1. Saana Kuusinen 2. Liisa Matinheikki 3. Silja Yli-Hietanen 4. Pihla Häkkinen 5. Emilia Schmidt |
1:01:47 211. 0:55:00 177. 1:18:18 134. 0:43:00 167. 1:22:56 204. |
5:21:01
1:01:47 211. 1:56:47 194. 3:15:05 162. 3:58:05 157. 5:21:01 165. |
OK | DAM |
166 | Byåsen IL 1
1. Ingeborg Eide 2. Ragnhild Eide 3. Jenny Persson 4. Emilie Liabakk Eriksen 5. Kristin Höydalsvik |
0:46:46 5. 0:45:20 55. 1:29:31 228. 0:46:50 203. 1:33:19 245. |
5:21:46
0:46:46 5. 1:32:06 16. 3:01:37 111. 3:48:27 133. 5:21:46 166. |
OK | DAM |
167 | Domnarvets GOIF / Linköpings OK
1. Elsa Nilsson 2. Sara Helander 3. Sara Söderqvist 4. Emma Eliasson 5. Karin Elfving |
1:02:12 216. 0:48:30 96. 1:32:47 252. 0:38:54 115. 1:19:56 181. |
5:22:19
1:02:12 216. 1:50:42 152. 3:23:29 196. 4:02:23 168. 5:22:19 167. |
OK | DAM |
168 | Falkenbergs OK 1
1. Frida Andersson 2. Helena Hagström 3. Matilda Martinsson 4. Linnea Bengtsson 5. Johanna Henriksson |
1:00:15 182. 0:55:19 182. 1:16:10 116. 0:37:51 98. 1:33:52 248. |
5:23:27
1:00:15 182. 1:55:34 181. 3:11:44 156. 3:49:35 140. 5:23:27 168. |
OK | DAM |
169 | OK Pan Århus 3
1. Birka Øhlenschlæger Nielsen 2. Mette Hjerrild 3. Katrine Begtrup 4. Hedvig Valbjørn Gydesen 5. Kathrine Amby |
0:58:03 137. 0:54:05 169. 1:21:08 160. 0:33:56 50. 1:39:06 266. |
5:26:18
0:58:03 137. 1:52:08 158. 3:13:16 159. 3:47:12 128. 5:26:18 169. |
OK | DAM |
170 | Västerås SOK 1
1. Jonna Fors 2. Eva Ode 3. Emilia Brangefält 4. Ida Larsson 5. Elin Dahlmark |
1:00:53 192. 0:53:13 162. 1:11:59 71. 0:46:06 194. 1:34:14 253. |
5:26:25
1:00:53 192. 1:54:06 164. 3:06:05 128. 3:52:11 146. 5:26:25 170. |
OK | DAM |
171 | OK Djerf 1
1. Elin Lindblad 2. Amanda Jansson 3. Frida Johansson 4. Elin Lindberg 5. Marie Pettersson |
1:05:56 251. 1:00:38 230. 1:31:08 241. 0:42:07 154. 1:06:59 79. |
5:26:48
1:05:56 251. 2:06:34 234. 3:37:42 238. 4:19:49 215. 5:26:48 171. |
OK | DAM |
172 | Lunds OK 1
1. Karin Hagwall 2. Emelie Eklöf 3. Elin Hugosson 4. Moa Wallenborg 5. Lotta Linsefors |
1:02:18 218. 0:50:35 135. 1:25:25 208. 0:45:06 184. 1:24:29 215. |
5:27:53
1:02:18 218. 1:52:53 159. 3:18:18 177. 4:03:24 173. 5:27:53 172. |
OK | DAM |
173 | Skogspojkarnas OK 1
1. Anita Seger-Wehlin 2. Lovisa Tunesson 3. Hanna Kromnér 4. Sofia Tunesson 5. Sofie Ettling |
1:04:16 237. 1:02:29 245. 1:25:29 209. 0:42:51 165. 1:13:43 145. |
5:28:48
1:04:16 237. 2:06:45 238. 3:32:14 231. 4:15:05 199. 5:28:48 173. |
OK | DAM |
174 | Örkelljunga FK 1
1. Emelie Olsson 2. Marie Olsson 3. Jenny Olsson 4. Angelika Larsson 5. Ann-Sofie Larsson |
1:12:59 297. 0:57:13 204. 1:23:37 191. 0:39:27 121. 1:15:36 155. |
5:28:52
1:12:59 297. 2:10:12 253. 3:33:49 235. 4:13:16 194. 5:28:52 174. |
OK | DAM |
175 | Centrum OK 1
1. Erika Lindholm 2. Linnea Börjars 3. Moa Kjellstrand 4. Caroline Cederquist Törnblad 5. Sara Jonasson |
0:59:33 170. 0:54:26 171. 1:15:13 103. 0:42:42 163. 1:37:28 261. |
5:29:22
0:59:33 170. 1:53:59 163. 3:09:12 145. 3:51:54 145. 5:29:22 175. |
OK | DAM |
176 | Lunds OK 2
1. Anna Enborg 2. Anna Hellner 3. Susanne Wallenborg 4. Lisa Elmerfjord 5. Marie Grönlund |
1:01:27 205. 0:53:33 165. 1:21:54 175. 0:41:41 148. 1:30:58 240. |
5:29:33
1:01:27 205. 1:55:00 175. 3:16:54 170. 3:58:35 159. 5:29:33 176. |
OK | DAM |
177 | OK Orion 4
1. Ellen Wahlbom 2. Nadiya Volynska 3. Ulrika Hermansson 4. Klara Andersson 5. Lena Swartz |
1:06:04 254. 0:49:18 113. 1:20:17 153. 0:42:44 164. 1:31:10 241. |
5:29:33
1:06:04 254. 1:55:22 178. 3:15:39 169. 3:58:23 158. 5:29:33 176. |
OK | DAM |
178 | Sävedalens AIK 4
1. Tuva Carlsson Wallum 2. Emelie Karlsson 3. Filippa Spånér 4. Sanna Svensson 5. Camilla Öhgren |
1:03:47 230. 0:56:55 199. 1:29:54 231. 0:37:39 94. 1:21:52 197. |
5:30:07
1:03:47 230. 2:00:42 210. 3:30:36 221. 4:08:15 183. 5:30:07 178. |
OK | DAM |
179 | Mölndal Outdoor IF 1
1. Tove Persson 2. Åsa Ottosson 3. Karolina Wildheim 4. Agnes Asp 5. Anna Nordelöf |
1:01:02 197. 1:02:15 240. 1:26:00 213. 0:44:15 174. 1:16:40 160. |
5:30:12
1:01:02 197. 2:03:17 225. 3:29:17 210. 4:13:32 196. 5:30:12 179. |
OK | DAM |
180 | Tyrving IL 3
1. Agni Fjogstad Nielsen 2. Lise Østlid Bagstevold 3. Emma Meyer Larsson 4. Karoline Andersen 5. Synne Skjærstein |
0:58:27 144. 0:51:55 150. 1:31:48 246. 0:40:46 139. 1:27:20 226. |
5:30:16
0:58:27 144. 1:50:22 148. 3:22:10 191. 4:02:56 170. 5:30:16 180. |
OK | DAM |
181 | Hestra IF 1
1. Ebba Hjertberg 2. Alma Hjertberg 3. Sofia Larsson 4. Sofia Klasson 5. Alice Aroneng |
0:58:42 154. 0:56:32 193. 1:31:38 244. 0:41:30 146. 1:21:55 198. |
5:30:17
0:58:42 154. 1:55:14 177. 3:26:52 206. 4:08:22 184. 5:30:17 181. |
OK | DAM |
182 | OK Pan Århus 5
1. Rie Mcgrail 2. Stinne Skammelsen 3. Anne Møller Skaug 4. Grethe Leth Jørgensen 5. Gry R Christensen |
1:01:15 201. 0:53:10 160. 1:33:51 257. 0:46:48 202. 1:15:33 154. |
5:30:37
1:01:15 201. 1:54:25 171. 3:28:16 207. 4:15:04 198. 5:30:37 182. |
OK | DAM |
183 | IFK Mora OK 3
1. Aino Rantala 2. Erika Duhlbo 3. Lena Karlsson Holmer 4. Sofie Karlsson Holmer 5. Sara Hodler |
1:02:13 217. 1:02:34 246. 1:21:13 163. 0:49:45 224. 1:15:44 157. |
5:31:29
1:02:13 217. 2:04:47 227. 3:26:00 201. 4:15:45 201. 5:31:29 183. |
OK | DAM |
184 | OK Södertörn 2
1. Marie Vuitton 2. Sara Möller 3. Katarina Norrby 4. Elisabeth Larsson 5. Ella Andersson |
1:00:10 178. 0:54:10 170. 1:35:23 263. 0:38:01 101. 1:23:46 211. |
5:31:30
1:00:10 178. 1:54:20 169. 3:29:43 216. 4:07:44 179. 5:31:30 184. |
OK | DAM |
185 | OK Skogsfalken 1
1. Julia Hed 2. Lena Persson 3. Sofia Forsgren 4. Pernilla Larsson 5. Lina Svensson |
1:03:35 229. 0:54:30 173. 1:13:34 87. 1:00:32 289. 1:19:30 177. |
5:31:41
1:03:35 229. 1:58:05 199. 3:11:39 154. 4:12:11 192. 5:31:41 185. |
OK | DAM |
186 | Tampereen Pyrintö 3
1. Anni Laine 2. Salla Mustonen 3. Melina Avelin 4. Villa Mustajoki 5. Sanni Kymäläinen |
1:00:05 175. 1:07:29 275. 1:30:15 233. 0:45:20 187. 1:08:36 95. |
5:31:45
1:00:05 175. 2:07:34 243. 3:37:49 239. 4:23:09 221. 5:31:45 186. |
OK | DAM |
187 | Pargas IF 2
1. Laura Portin 2. Sanna Nymalm 3. Jill Lauren 4. Sara Laurén 5. Jenny Virtala |
0:55:03 99. 0:51:10 143. 1:22:28 181. 1:02:23 291. 1:20:47 188. |
5:31:51
0:55:03 99. 1:46:13 115. 3:08:41 140. 4:11:04 190. 5:31:51 187. |
OK | DAM |
188 | Falköpings AIK OK 2
1. Amanda Blennow 2. Alma Vilhelmsson 3. Tindra Hjort 4. Vera Pettersson 5. Lisa Weimann |
0:55:54 114. 0:50:57 138. 1:31:46 245. 0:44:56 183. 1:29:32 233. |
5:33:05
0:55:54 114. 1:46:51 123. 3:18:37 178. 4:03:33 174. 5:33:05 188. |
OK | DAM |
189 | Malungs OK Skogsmårdarna 2
1. Lisa Larsson 2. Jessica Hallqvist 3. Michaela Hallqvist 4. Julia Gunnarsson 5. Maria Bois |
1:10:37 291. 0:55:50 188. 1:23:52 192. 0:44:26 178. 1:19:50 179. |
5:34:35
1:10:37 291. 2:06:27 232. 3:30:19 219. 4:14:45 197. 5:34:35 189. |
OK | DAM |
190 | OK Alehof 1
1. Ida Bengtsson 2. Annika Bengtsson 3. Anna Lövgärd 4. Tove Johansson 5. Therese Dahlström |
0:58:27 144. 0:57:29 206. 1:19:11 140. 1:02:24 292. 1:17:07 167. |
5:34:38
0:58:27 144. 1:55:56 190. 3:15:07 164. 4:17:31 207. 5:34:38 190. |
OK | DAM |
191 | Bromma-Vällingby SOK 1
1. Karin Modin 2. Elin Bjessmo 3. Kristin Nilsson 4. Jenny Salemyr 5. Lena Bjessmo |
1:01:18 202. 0:55:28 185. 1:18:47 137. 0:55:46 267. 1:23:25 207. |
5:34:44
1:01:18 202. 1:56:46 193. 3:15:33 168. 4:11:19 191. 5:34:44 191. |
OK | DAM |
192 | Espoon Suunta 2
1. Irina Nefedova 2. Sofia Pellonperä 3. Roosa Laine 4. Emmi Markki 5. Sanna Tervakangas |
1:03:30 228. 1:01:21 235. 1:24:31 199. 0:41:41 148. 1:23:44 210. |
5:34:47
1:03:30 228. 2:04:51 228. 3:29:22 213. 4:11:03 189. 5:34:47 192. |
OK | DAM |
193 | IFK Lidingö SOK 5
1. Lisa Thunell 2. Ella Broquist 3. Jutta Jussila 4. Agnes Damberg 5. Ramona Åkermarck-Mähönen |
1:03:02 225. 0:54:39 175. 1:28:48 223. 0:44:31 180. 1:23:51 213. |
5:34:51
1:03:02 225. 1:57:41 197. 3:26:29 203. 4:11:00 188. 5:34:51 193. |
OK | DAM |
194 | Lillomarka OL 2
1. Oda Marie Colquhoun 2. Siri Kollerud 3. Ingrid Blindheim 4. Netta Bar-Nathan 5. Dorthe Kühl Petersen |
1:05:29 239. 0:48:48 104. 1:24:22 197. 0:47:56 212. 1:28:17 231. |
5:34:52
1:05:29 239. 1:54:17 167. 3:18:39 179. 4:06:35 176. 5:34:52 194. |
OK | DAM |
195 | Linköpings OK 3
1. Klara Ljunggren 2. Sarah Magnusson 3. Frida Sahlman 4. Stina Anderjon 5. Tove Ekström |
1:01:01 196. 1:01:03 234. 1:24:04 194. 0:52:11 247. 1:16:43 161. |
5:35:02
1:01:01 196. 2:02:04 218. 3:26:08 202. 4:18:19 212. 5:35:02 195. |
OK | DAM |
196 | Nord West 2
1. Veronika Ivanova 2. Alena Gerasimova 3. Elena Savenkova 4. Irina Stroganova 5. Ekaterina Ulianova |
1:00:46 191. 0:55:02 180. 1:27:12 217. 0:45:13 186. 1:26:49 224. |
5:35:02
1:00:46 191. 1:55:48 186. 3:23:00 193. 4:08:13 181. 5:35:02 195. |
OK | DAM |
197 | OK Ravinen 2 / IKHP
1. Smilla Mogensen 2. Johanna Almgren 3. Mairi Eades 4. Eira Hertin 5. Hedda Röstin |
1:00:22 187. 0:55:33 186. 1:21:04 157. 0:51:09 240. 1:27:23 227. |
5:35:31
1:00:22 187. 1:55:55 189. 3:16:59 172. 4:08:08 180. 5:35:31 197. |
OK | DAM |
198 | Suunta Jyväskylä 2
1. Mar Serrallonga Rosell 2. Elsa Leppämäki 3. Michaela Lavickova 4. Noora Nieminen 5. Elsa Näpänkangas |
1:01:00 195. 0:53:20 163. 1:24:31 199. 0:57:08 274. 1:20:46 187. |
5:36:45
1:01:00 195. 1:54:20 169. 3:18:51 180. 4:15:59 203. 5:36:45 198. |
OK | DAM |
199 | Kainuu Orienteering Week 1
1. Venla Kankainen 2. Nea Pääkkönen 3. Elisa Kiiskinen 4. Saimi Keränen 5. Veera Laaksoviita |
0:59:01 159. 0:56:51 196. 1:23:25 190. 1:10:59 311. 1:09:20 109. |
5:39:36
0:59:01 159. 1:55:52 188. 3:19:17 181. 4:30:16 236. 5:39:36 199. |
OK | DAM |
200 | Göteborg-Majorna OK 5
1. Maria Eriksson 2. Sofia Nilsson 3. Marie Spångmyr 4. Klara Wallinder 5. Agnes Spånér |
1:06:20 265. 1:02:19 242. 1:21:28 166. 0:54:28 260. 1:15:18 150. |
5:39:53
1:06:20 265. 2:08:39 247. 3:30:07 218. 4:24:35 224. 5:39:53 200. |
OK | DAM |
201 | FK Finn / OK Älme 1
1. Lotten Kindlundh 2. Enni Lindskog 3. Linda Jansson 4. Jessica Björck 5. Elin Svensson |
1:01:20 203. 1:00:23 226. 1:19:11 140. 0:52:35 252. 1:26:29 222. |
5:39:58
1:01:20 203. 2:01:43 216. 3:20:54 183. 4:13:29 195. 5:39:58 201. |
OK | DAM |
202 | NTNUI 5
1. Sunniva Omdal 2. Ane Nielsen Solberg 3. Johanne Bratland Tjernshaugen 4. Idunn Haavengen 5. Ingvild Brekke |
1:04:10 236. 0:51:02 139. 1:28:41 222. 0:46:02 193. 1:30:05 236. |
5:40:00
1:04:10 236. 1:55:12 176. 3:23:53 197. 4:09:55 187. 5:40:00 202. |
OK | DAM |
203 | Karlskrona SOK 1
1. Ema Markova 2. Emma Zettervall 3. Helena Gummesson 4. Johanna Wilhelmsson 5. Eva Pettersson |
1:03:51 231. 1:00:54 232. 1:24:35 201. 0:48:44 219. 1:22:07 199. |
5:40:11
1:03:51 231. 2:04:45 226. 3:29:20 211. 4:18:04 209. 5:40:11 203. |
OK | DAM |
204 | Eksjö SOK 3
1. Wilma Bergander 2. Vera Chiusole 3. Sarina Züllig 4. Agnes Djurstedt 5. Klara Höglund |
1:09:58 281. 0:57:48 209. 1:24:01 193. 0:44:29 179. 1:26:05 221. |
5:42:21
1:09:58 281. 2:07:46 246. 3:31:47 224. 4:16:16 204. 5:42:21 204. |
OK | DAM |
205 | OK Linné 3
1. Anna Lithell 2. Johanna Roos 3. Viktoryia Redzkova 4. Annika Björk 5. Johanna Ragvald |
1:00:58 193. 0:57:36 208. 1:22:26 180. 0:47:32 210. 1:34:14 253. |
5:42:46
1:00:58 193. 1:58:34 200. 3:21:00 187. 4:08:32 185. 5:42:46 205. |
OK | DAM |
206 | Långhundra IF 1
1. Lovisa Hambäck 2. Emma Bromark 3. Sara Bengtsson 4. Alva Jonsson 5. Lovisa Wigertz |
1:06:15 262. 1:04:26 258. 1:21:10 161. 0:51:09 240. 1:20:51 189. |
5:43:51
1:06:15 262. 2:10:41 255. 3:31:51 225. 4:23:00 220. 5:43:51 206. |
OK | DAM |
207 | Andrarums IF 1
1. Elin Nilsson 2. Maria Mickelåker 3. Johanna Härwell 4. Clara Ehrnborn 5. Patricia Edgarsson |
0:58:35 151. 1:00:22 224. 1:26:58 216. 0:54:58 264. 1:23:00 205. |
5:43:53
0:58:35 151. 1:58:57 206. 3:25:55 200. 4:20:53 216. 5:43:53 207. |
OK | DAM |
208 | Mjøs-o 2
1. Martine Skjelsvik 2. Birgit Kleppa Madslien 3. Emma Bangstad Bergersen 4. Marion Nustad 5. Åshild Kolstad |
1:06:14 261. 0:51:17 145. 1:29:01 226. 1:01:42 290. 1:17:05 166. |
5:45:19
1:06:14 261. 1:57:31 196. 3:26:32 204. 4:28:14 232. 5:45:19 208. |
OK | DAM |
209 | Strängnäs-Malmby OL 1
1. Hillevie Svärd 2. Christina Alneberg 3. Susanne Söderholm 4. Inda Garin Folkegård 5. Anna Folkegård |
1:00:17 183. 0:58:37 212. 1:33:41 256. 0:54:23 257. 1:18:43 172. |
5:45:41
1:00:17 183. 1:58:54 205. 3:32:35 232. 4:26:58 227. 5:45:41 209. |
OK | DAM |
210 | OK Vivill / SOK Viljan 1
1. Elin Rindstig 2. Tuva Lövdahl 3. Clara Samuelsson 4. Anna Hansson 5. Anna Svensson |
1:02:21 219. 0:56:23 192. 1:23:01 187. 0:56:41 272. 1:28:42 232. |
5:47:08
1:02:21 219. 1:58:44 202. 3:21:45 189. 4:18:26 213. 5:47:08 210. |
OK | DAM |
211 | IK Ymer 1
1. Lina Jogeland 2. Ulrika Ljung 3. Martina Lindberg 4. Sara Everding 5. Jenny Johansson |
0:59:19 164. 1:03:13 250. 1:23:20 189. 0:51:31 242. 1:30:16 237. |
5:47:39
0:59:19 164. 2:02:32 219. 3:25:52 199. 4:17:23 206. 5:47:39 211. |
OK | DAM |
212 | Almby IK 1
1. Sofie Franzén 2. Malin Wiklund 3. Siri Englund 4. Anne Bodin 5. Sofie Bodin |
1:05:32 240. 1:01:25 236. 1:21:58 176. 0:46:26 200. 1:32:20 242. |
5:47:41
1:05:32 240. 2:06:57 239. 3:28:55 208. 4:15:21 200. 5:47:41 212. |
OK | DAM |
213 | Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1. Heta Virtanen 2. Essi Metsälä 3. Outi Haikama 4. Maija Mäenpää 5. Jenni Kivikko |
0:58:57 158. 0:59:48 221. 1:38:08 278. 0:44:25 176. 1:26:36 223. |
5:47:54
0:58:57 158. 1:58:45 203. 3:36:53 237. 4:21:18 217. 5:47:54 213. |
OK | DAM |
214 | Härnösands OK 1
1. Susanna Edström 2. Tilde Engberg 3. Marie-Louise Engberg 4. Elsa Lindahl 5. Linnéa Olofsson |
1:12:54 296. 1:02:17 241. 1:32:03 247. 0:45:11 185. 1:15:30 153. |
5:47:55
1:12:54 296. 2:15:11 275. 3:47:14 253. 4:32:25 243. 5:47:55 214. |
OK | DAM |
215 | Frölunda OL 1
1. Anna Martner 2. Sandra Hansson 3. Karin Karlfeldt Fedje 4. Matilda Johannesson 5. Malin Lamm |
1:01:43 210. 0:59:08 215. 1:29:00 225. 0:52:30 251. 1:25:43 219. |
5:48:04
1:01:43 210. 2:00:51 211. 3:29:51 217. 4:22:21 218. 5:48:04 215. |
OK | DAM |
216 | Rastikarhut 2
1. Maria Hoskari 2. Pinja Jutila 3. Heta Haunia 4. Iisa Jutila 5. Tanja Harjula |
1:00:37 188. 0:59:58 222. 1:37:56 277. 0:47:25 208. 1:22:09 201. |
5:48:05
1:00:37 188. 2:00:35 209. 3:38:31 240. 4:25:56 226. 5:48:05 216. |
OK | DAM |
217 | Kongsberg OL 2
1. Andrea Vanebo 2. Karoline Torø 3. Elisabeth Brandal Søfting 4. Rikke Hjelseth Larsen 5. Ingjerd Sommerstad |
1:04:07 234. 1:06:08 268. 1:36:10 267. 0:44:01 173. 1:17:51 170. |
5:48:17
1:04:07 234. 2:10:15 254. 3:46:25 247. 4:30:26 237. 5:48:17 217. |
OK | DAM |
218 | Göteborgs SK 1
1. Lovisa Leman 2. Annieke Grahn 3. Anna Lundberg 4. Louise Grahn 5. Therese Ljungberg |
1:00:18 185. 0:48:17 90. 1:33:27 255. 0:56:10 270. 1:30:29 238. |
5:48:41
1:00:18 185. 1:48:35 136. 3:22:02 190. 4:18:12 211. 5:48:41 218. |
OK | DAM |
219 | Jönköpings OK 2 / Eksjö SOK / IKHP
1. Kajsa Johansson 2. Elin Posch 3. Thea Nordin 4. Helena Gunnarsson 5. Siri Simonsen |
1:06:05 255. 1:07:22 273. 1:32:35 250. 0:42:07 154. 1:21:19 193. |
5:49:28
1:06:05 255. 2:13:27 267. 3:46:02 246. 4:28:09 231. 5:49:28 219. |
OK | DAM |
220 | TSM Kralovehradecko 2
1. Tereza Kosova 2. Pavlína Chaloupská 3. Barbora Matejkova 4. Hana Tepla 5. Veronika Sklibova |
0:59:20 165. 0:59:29 219. 1:22:10 179. 1:09:54 309. 1:18:52 174. |
5:49:45
0:59:20 165. 1:58:49 204. 3:20:59 185. 4:30:53 241. 5:49:45 220. |
OK | DAM |
221 | OK Skogshjortarna 2 / Skogslöparna
1. Amelie Josefsson 2. Evelina Söderlund 3. Annie Andreasson 4. Johanna Fredrixon 5. Åsa Hedström |
0:59:15 162. 1:13:22 301. 1:27:46 219. 0:50:24 231. 1:20:16 185. |
5:51:03
0:59:15 162. 2:12:37 264. 3:40:23 242. 4:30:47 239. 5:51:03 221. |
OK | DAM |
222 | OK Orinto 1
1. Elin Classon 2. Emely Weihart 3. Annika Andersson 4. Sandra Ekström 5. Annette Reul |
0:50:24 22. 0:58:07 210. 1:17:14 125. 1:11:18 313. 1:34:01 252. |
5:51:04
0:50:24 22. 1:48:31 135. 3:05:45 125. 4:17:03 205. 5:51:04 222. |
OK | DAM |
223 | Kolbotn o Skimt OL / Ås-NMBU Orientering 2
1. Rannveig Winsnes Nordhagen 2. Ingvild Mohr Hansen 3. Mari Brøndbo Dahl 4. Hanna Rehn 5. Kaja Winsnes Nordhagen |
1:10:19 285. 1:20:02 313. 1:31:05 240. 0:44:55 182. 1:04:52 63. |
5:51:13
1:10:19 285. 2:30:21 301. 4:01:26 285. 4:46:21 265. 5:51:13 223. |
OK | DAM |
224 | Växjö OK 2
1. Sara Andersson 2. Annika Ericsson 3. Eva Gustafsson 4. Jennie Gustavsson 5. Katarina Lenander |
1:04:08 235. 1:03:31 253. 1:36:10 267. 0:44:15 174. 1:25:17 218. |
5:53:21
1:04:08 235. 2:07:39 244. 3:43:49 244. 4:28:04 230. 5:53:21 224. |
OK | DAM |
225 | Lerums SOK 1
1. Tilda Melkstam 2. Matilda Hagstrand 3. Lovisa Moqvist 4. Maja Axelsson 5. Tova Larsson |
1:01:49 212. 0:56:52 197. 1:32:45 251. 0:41:12 143. 1:42:35 275. |
5:55:13
1:01:49 212. 1:58:41 201. 3:31:26 222. 4:12:38 193. 5:55:13 225. |
OK | DAM |
226 | Horsens OK 1
1. Rikke Holm Jensen 2. Alberte Thyssen 3. Greti Pentek 4. Irene Mikkelsen 5. Rebeka Vincze |
1:06:09 259. 0:53:37 167. 1:29:34 229. 0:46:29 201. 1:40:52 271. |
5:56:41
1:06:09 259. 1:59:46 208. 3:29:20 211. 4:15:49 202. 5:56:41 226. |
OK | DAM |
227 | Bækkelagets SK 2
1. Lisa Schubnell 2. Nikoline Ekeberg Schjerve 3. Agnethe Hasli 4. Ingeborg Øderud 5. Maria Torgersen |
0:50:32 31. 0:42:20 19. 1:24:44 203. 0:54:37 262. 2:04:57 293. |
5:57:10
0:50:32 31. 1:32:52 20. 2:57:36 88. 3:52:13 147. 5:57:10 227. |
OK | DAM |
228 | OK Landehof 2
1. Anna Eriksson 2. Emelie Lorén 3. Desiré Rex 4. Charlotte Drejmo 5. Sara Lorén |
1:06:08 258. 1:00:25 227. 1:25:31 211. 0:55:25 266. 1:29:48 235. |
5:57:17
1:06:08 258. 2:06:33 233. 3:32:04 229. 4:27:29 228. 5:57:17 228. |
OK | DAM |
229 | Haninge SOK / Snättringe SK 2
1. Sofia Persson 2. Cecilia Hector 3. Nadja Dahlström 4. Elin Wolgast 5. Nina Persson |
1:01:57 214. 1:04:40 259. 1:40:10 283. 0:50:49 235. 1:19:47 178. |
5:57:23
1:01:57 214. 2:06:37 237. 3:46:47 250. 4:37:36 252. 5:57:23 229. |
OK | DAM |
230 | OK Gränsen 1
1. Karin Håkansson 2. Helena Lindman 3. Irma Fridolfsson 4. Stina Håkansson 5. Alma Haag |
1:06:07 257. 0:56:36 194. 1:23:03 188. 0:52:21 248. 1:39:16 267. |
5:57:23
1:06:07 257. 2:02:43 221. 3:25:46 198. 4:18:07 210. 5:57:23 229. |
OK | DAM |
231 | Nydalens SK 4
1. Christine Turter Sandvold 2. Frida Aamot 3. Ida Tangen 4. Toril Nes 5. Marianne Dæhli |
1:01:27 205. 1:14:05 303. 1:36:48 270. 0:40:27 134. 1:24:39 216. |
5:57:26
1:01:27 205. 2:15:32 276. 3:52:20 266. 4:32:47 244. 5:57:26 231. |
OK | DAM |
232 | OK Roxen 2
1. Alice Marmelid 2. Victoria Asketun 3. Agnes Westerberg 4. Malva Eveborn 5. Charlotte Nedfors |
1:11:00 293. 1:04:07 257. 1:30:22 234. 0:51:00 239. 1:21:17 192. |
5:57:46
1:11:00 293. 2:15:07 273. 3:45:29 245. 4:36:29 249. 5:57:46 232. |
OK | DAM |
233 | Asker SK 2
1. Hilda Øfsthus 2. Sigrun Ytterbø 3. Marianne Mellbye Larsen 4. Ellen Aure Skogedal 5. Toril Fougner Wisløff |
1:02:34 223. 1:05:09 266. 1:43:39 294. 0:46:13 196. 1:20:55 190. |
5:58:30
1:02:34 223. 2:07:43 245. 3:51:22 261. 4:37:35 251. 5:58:30 233. |
OK | DAM |
234 | OK Pan Århus 4
1. Triin Aedmae 2. Sofie Secher Thomsen 3. Emily B. Temple 4. Agnete Horup 5. Jeanette Finderup |
1:07:02 271. 1:04:44 260. 1:20:07 151. 0:53:43 255. 1:33:52 248. |
5:59:28
1:07:02 271. 2:11:46 260. 3:31:53 226. 4:25:36 225. 5:59:28 234. |
OK | DAM |
235 | Linköpings OK 4
1. Kristyna Hlubuckova 2. Frida Karlsson 3. Hanna Modig Tjärnström 4. Julia Modig Tjärnström 5. Therese Klintberg |
1:08:42 276. 0:57:35 207. 1:42:02 290. 0:50:48 234. 1:21:20 194. |
6:00:27
1:08:42 276. 2:06:17 229. 3:48:19 258. 4:39:07 254. 6:00:27 235. |
OK | DAM |
236 | Tormestorps IF 1
1. Elida Ottmer 2. Nellie Henriksson 3. Ellen Reimer 4. Tilda Henriksson 5. Kajsa Wetterström |
1:00:09 177. 1:11:34 291. 1:20:11 152. 1:02:48 294. 1:25:53 220. |
6:00:35
1:00:09 177. 2:11:43 259. 3:31:54 227. 4:34:42 246. 6:00:35 236. |
OK | DAM |
237 | Sundbybergs IK 2
1. Ronja Ståhl 2. Tuva Falk 3. Astrid Simonsson 4. Lisa Wadenbrant 5. Vilde Jonsson Wold |
1:00:17 183. 1:02:46 247. 1:27:30 218. 0:53:56 256. 1:36:16 257. |
6:00:45
1:00:17 183. 2:03:03 224. 3:30:33 220. 4:24:29 222. 6:00:45 237. |
OK | DAM |
238 | Södertälje-Nykvarn OF 3
1. Katarina Borg 2. Annika Bygdén 3. Anne-Marie Wigle 4. Anna Ek 5. Susanne Stål |
0:58:33 150. 0:56:04 190. 1:38:17 279. 0:51:35 245. 1:36:30 259. |
6:00:59
0:58:33 150. 1:54:37 173. 3:32:54 233. 4:24:29 222. 6:00:59 238. |
OK | DAM |
239 | Järfälla OK 1
1. Maria Pedersen 2. Miia Roller 3. Magdalena Grunder 4. Ellinor Hamberg 5. Sofia Edvardsson |
1:06:20 265. 1:10:18 286. 1:35:15 261. 0:45:37 188. 1:23:34 209. |
6:01:04
1:06:20 265. 2:16:38 280. 3:51:53 264. 4:37:30 250. 6:01:04 239. |
OK | DAM |
240 | Sundsvalls OK 2
1. Annika Carlberg 2. Alice Palmgren 3. Kadri Kalvo 4. Julia Nordlander 5. Ana Matkovic |
1:01:40 209. 1:00:22 224. 1:29:53 230. 0:50:28 233. 1:38:50 265. |
6:01:13
1:01:40 209. 2:02:02 217. 3:31:55 228. 4:22:23 219. 6:01:13 240. |
OK | DAM |
241 | Nyköpings OK / OK Hällen 2
1. Elsa Linder 2. Frida Jarding 3. Ella Stenils 4. Caroline Guttke 5. Linnéa Gustafsson |
1:20:04 313. 1:02:01 238. 1:36:40 269. 0:45:42 190. 1:18:47 173. |
6:03:14
1:20:04 313. 2:22:05 292. 3:58:45 280. 4:44:27 261. 6:03:14 241. |
OK | DAM |
242 | Skarpnäcks OL 1
1. Vera Rolfsson 2. Tindra Jonsson 3. Karolina Bergh Papasikas 4. Anethe Mansén 5. Frida Arnesson |
0:58:50 156. 1:02:23 243. 1:28:11 221. 0:59:06 282. 1:35:00 255. |
6:03:30
0:58:50 156. 2:01:13 212. 3:29:24 214. 4:28:30 233. 6:03:30 242. |
OK | DAM |
243 | FK Boken 1
1. Sofia Palm 2. Emmy Palm 3. Frida Palm 4. Josefina Berglund 5. Catarina Harden |
1:10:24 287. 0:56:57 200. 1:21:47 173. 0:59:45 285. 1:35:40 256. |
6:04:33
1:10:24 287. 2:07:21 242. 3:29:08 209. 4:28:53 234. 6:04:33 243. |
OK | DAM |
244 | Bul-Tromsø IL 1
1. Tora Indregard 2. Elisa Götsch Iversen 3. Anne Urset 4. Klara Graversen 5. Anna Karlqvist |
1:06:45 269. 1:04:54 263. 1:37:02 272. 0:47:18 207. 1:33:52 248. |
6:09:51
1:06:45 269. 2:11:39 257. 3:48:41 259. 4:35:59 247. 6:09:51 244. |
OK | DAM |
245 | OK Tyr 2
1. Eva Albinsson 2. Linn Andersson 3. Angelica Wikström 4. Julia Forsgren 5. Amanda Alfredsson |
1:04:06 233. 1:09:16 282. 1:34:35 259. 0:39:52 125. 1:42:21 273. |
6:10:10
1:04:06 233. 2:13:22 266. 3:47:57 255. 4:27:49 229. 6:10:10 245. |
OK | DAM |
246 | Attunda OK / OK Österåker 2 / Hiidenk.
1. Therese Nilsson 2. Maja Sandvik 3. Marie Herrnhold 4. Lena Buhre 5. Marita Hotz |
0:59:29 168. 1:09:45 284. 1:46:48 302. 1:05:07 300. 1:09:38 110. |
6:10:47
0:59:29 168. 2:09:14 248. 3:56:02 273. 5:01:09 285. 6:10:47 246. |
OK | DAM |
247 | FK Herkules 1
1. Gisela Lind 2. Laila B Höglund 3. Helena Svensson 4. Tuuli Saari 5. Åsa Brusehed |
1:06:28 268. 0:49:15 111. 1:21:28 166. 1:14:52 316. 1:39:23 269. |
6:11:26
1:06:28 268. 1:55:43 184. 3:17:11 174. 4:32:03 242. 6:11:26 247. |
OK | DAM |
248 | OK Renen 1
1. Hanna Lundberg 2. Hanna Svanberg 3. Ella Turesson 4. Klara Kivijärvi 5. Emmie Lindbäck |
0:52:16 59. 1:03:54 255. 1:33:17 253. 0:48:09 215. 1:54:44 287. |
6:12:20
0:52:16 59. 1:56:10 191. 3:29:27 215. 4:17:36 208. 6:12:20 248. |
OK | DAM |
249 | Lardal OL / Larvik OK / OL Tønsberg og Omegn / Sandefjord OK 1
1. Kristin Melby Jacobsen 2. Julie Eikeland 3. Gjendine Gjelstad Rebård 4. Ida Sofie Hjortland 5. Lerke Hjelseth |
0:57:40 135. 1:05:01 265. 1:28:51 224. 0:47:26 209. 1:53:29 285. |
6:12:27
0:57:40 135. 2:02:41 220. 3:31:32 223. 4:18:58 214. 6:12:27 249. |
OK | DAM |
250 | OK Skogsfalken 3
1. Ida Bergstrand 2. Birgitta Olsson 3. Hanna Wåhlin 4. Ingrid Söderberg 5. Mia Kajsajuntti |
1:07:12 272. 1:14:33 304. 1:30:06 232. 0:58:35 281. 1:22:08 200. |
6:12:34
1:07:12 272. 2:21:45 291. 3:51:51 263. 4:50:26 269. 6:12:34 250. |
OK | DAM |
251 | SK Vuoksi 1
1. Essi Korhonen 2. Hanne Jäkälä 3. Anni Inkilä 4. Oona Tonder 5. Venla Neuvonen |
1:09:25 280. 1:00:16 223. 1:24:04 194. 1:00:26 287. 1:38:30 263. |
6:12:41
1:09:25 280. 2:09:41 249. 3:33:45 234. 4:34:11 245. 6:12:41 251. |
OK | DAM |
252 | OK Sorø 2
1. Henriette Baun Gautier 2. Emma Frandsen 3. Lærke Vejsnæs 4. Katja Brunstedt 5. Nina Hoffmann |
1:15:41 306. 1:11:10 288. 1:24:56 205. 0:57:34 276. 1:23:30 208. |
6:12:51
1:15:41 306. 2:26:51 299. 3:51:47 262. 4:49:21 268. 6:12:51 252. |
OK | DAM |
253 | OK Löftan 1
1. Alice Hultin 2. Johanna Moberg 3. Linda Corneliusson 4. Liselotte Johansson 5. Johanna Rundqvist |
1:02:29 222. 1:09:55 285. 1:41:49 289. 0:50:50 236. 1:27:57 229. |
6:13:00
1:02:29 222. 2:12:24 262. 3:54:13 268. 4:45:03 264. 6:13:00 253. |
OK | DAM |
254 | Tyrving IL 4
1. Iris Holst 2. Solveig Eline Berg 3. Ingrid Lund Hovden 4. Stella Holmboe 5. Silje Slungaard |
1:05:52 248. 1:00:44 231. 1:40:12 284. 0:43:26 169. 1:42:51 276. |
6:13:05
1:05:52 248. 2:06:36 235. 3:46:48 251. 4:30:14 235. 6:13:05 254. |
OK | DAM |
255 | Ärla IF 2
1. Sofia Grawé 2. Malin Bierfeldt 3. Emma Kantarp 4. Mona Bierfeldt 5. Åsa Gindemo |
0:58:41 153. 0:47:26 82. 1:25:03 206. 0:46:19 198. 2:16:30 301. |
6:13:59
0:58:41 153. 1:46:07 112. 3:11:10 150. 3:57:29 155. 6:13:59 255. |
OK | DAM |
256 | OK Gynge / OK Milan / OK Torfinn 1
1. Josefin Erlandsson 2. Matilda Nilsson 3. Linnea Gustafsson 4. Jessica Nilsson 5. Camilla Nilsson |
1:00:07 176. 1:12:40 297. 1:45:46 298. 0:42:31 160. 1:33:52 248. |
6:14:56
1:00:07 176. 2:12:47 265. 3:58:33 279. 4:41:04 258. 6:14:56 256. |
OK | DAM |
257 | eLadies 2
1. Line Nybakken 2. Saara Mahlamäki 3. Marjut Varpula 4. Rita Linko 5. Heidi Torp-Donner |
1:05:57 252. 1:06:27 269. 1:35:49 265. 0:48:13 216. 1:38:47 264. |
6:15:13
1:05:57 252. 2:12:24 262. 3:48:13 257. 4:36:26 248. 6:15:13 257. |
OK | DAM |
258 | OK Øst Birkerød 1
1. Mette Rønning Steffensen 2. Pernille Brunstedt Jacobsen 3. Pernille Sommer 4. Birgitte Erskov Halland 5. Helle Holm Clausen |
1:06:20 265. 1:03:46 254. 1:37:04 273. 0:59:29 283. 1:30:45 239. |
6:17:24
1:06:20 265. 2:10:06 252. 3:47:10 252. 4:46:39 266. 6:17:24 258. |
OK | DAM |
259 | NAIS Orienteringsklubb 1
1. Linnea Samuelsson 2. Åsa Granström 3. Ida Waernqvist 4. Marie Andersson 5. Josefin Bovellan |
1:03:28 227. 1:02:57 248. 1:42:50 293. 0:50:56 238. 1:37:42 262. |
6:17:53
1:03:28 227. 2:06:25 231. 3:49:15 260. 4:40:11 256. 6:17:53 259. |
OK | DAM |
260 | Karlskrona SOK 2
1. Linda Ingemarsson 2. Linda Larsson 3. Kristina Berlin 4. Annika Josefsson 5. Anne Johansson |
1:06:06 256. 1:01:02 233. 1:47:40 304. 0:49:37 222. 1:33:41 247. |
6:18:06
1:06:06 256. 2:07:08 240. 3:54:48 272. 4:44:25 260. 6:18:06 260. |
OK | DAM |
261 | Ankarsrums OK / Gamleby OK / Västerviks OK 1
1. Anna Johansson 2. Elisabet Larsson 3. Maria Lang 4. Susanne Gran 5. Camilla Matanovic |
1:01:24 204. 1:01:27 237. 1:50:32 310. 0:49:21 221. 1:40:51 270. |
6:23:35
1:01:24 204. 2:02:51 222. 3:53:23 267. 4:42:44 259. 6:23:35 261. |
OK | DAM |
262 | Skåneslättens OL 4
1. Desirée Segerslätt 2. Marika Husby 3. Kajsa Benatti 4. Ingela Ekelöv 5. Karolina Erikers |
1:10:32 290. 1:03:09 249. 1:40:36 286. 0:52:28 250. 1:37:03 260. |
6:23:48
1:10:32 290. 2:13:41 272. 3:54:17 269. 4:46:45 267. 6:23:48 262. |
OK | DAM |
263 | Karlskrona SOK 4
1. Sara Eliasson 2. Vendula Skoupa 3. Marie Svennerud 4. Susanna Caleklint 5. Lovisa Johansson |
1:13:37 299. 1:07:20 271. 1:35:18 262. 1:08:32 306. 1:20:26 186. |
6:25:13
1:13:37 299. 2:20:57 289. 3:56:15 277. 5:04:47 290. 6:25:13 263. |
OK | DAM |
264 | Tumba-Mälarhöjden OK 2
1. Ellinor Östervall 2. Kajsa Ljungberg 3. Kerstin Åberg 4. Charlotta Östervall 5. Ebba Kolmodin |
1:05:55 250. 1:11:33 290. 1:40:54 288. 0:54:25 258. 1:32:26 243. |
6:25:13
1:05:55 250. 2:17:28 282. 3:58:22 278. 4:52:47 271. 6:25:13 263. |
OK | DAM |
265 | Halmstad OK 2
1. Maria Lönn 2. Jenny Green 3. Malin Settergren 4. Karin Karlsson 5. Susanna Berg |
1:15:45 308. 1:14:56 305. 1:33:22 254. 0:54:25 258. 1:26:54 225. |
6:25:22
1:15:45 308. 2:30:41 302. 4:04:03 289. 4:58:28 280. 6:25:22 265. |
OK | DAM |
266 | Konnerud IL 2
1. Thea Land 2. Amanda Skyttersæter Saugerud 3. Maren Sofie Steen 4. Tonje-Malin Rhrich 5. Nora Småge-Hilsen |
1:10:25 288. 1:04:45 261. 1:32:10 249. 1:06:17 303. 1:33:21 246. |
6:26:58
1:10:25 288. 2:15:10 274. 3:47:20 254. 4:53:37 273. 6:26:58 266. |
OK | DAM |
267 | Tolered-Utby Ol-klubb 1
1. Linn Mauritzson 2. Sara Nordenfelt 3. Emma Ekberg 4. Siri Larsen 5. Nadia El-Charif |
1:06:12 260. 1:04:47 262. 1:31:36 243. 0:57:34 276. 1:48:23 281. |
6:28:32
1:06:12 260. 2:10:59 256. 3:42:35 243. 4:40:09 255. 6:28:32 267. |
OK | DAM |
268 | Karlskrona SOK 3
1. Vladka Raclavska 2. Kristyna Skyvova 3. Linda Allwood 4. Jeanette Andersson 5. Maria Sibileva |
1:00:11 180. 1:07:03 270. 1:40:49 287. 1:10:59 311. 1:32:55 244. |
6:31:57
1:00:11 180. 2:07:14 241. 3:48:03 256. 4:59:02 281. 6:31:57 268. |
OK | DAM |
269 | Tullinge SK 3
1. Anna-Karin Sundqvist 2. Josefin Hersén 3. Malin Sundqvist 4. Tilda Andersson 5. Tove Sjöberg |
1:08:25 274. 1:03:17 251. 2:06:57 324. 0:49:56 227. 1:23:46 211. |
6:32:21
1:08:25 274. 2:11:42 258. 4:18:39 300. 5:08:35 293. 6:32:21 269. |
OK | DAM |
270 | IF Hagen / Tibro OK 2
1. Emilia Henrysson 2. Ida Roos 3. Sofia Gumaelius 4. Ebba Andrén 5. Anna Olsson |
1:11:21 294. 0:58:37 212. 1:49:24 308. 1:08:03 305. 1:27:32 228. |
6:34:57
1:11:21 294. 2:09:58 251. 3:59:22 283. 5:07:25 292. 6:34:57 270. |
OK | DAM |
271 | Raumar Orientering / Østmarka OK 1
1. Marie Hammer Iversen 2. Pernille Sønsterudbråten 3. Ingrid Marie Stubban Hygen 4. Jenny Emilie Herredsvela 5. Trine Ruud Bråten |
1:05:59 253. 1:06:06 267. 1:42:35 291. 0:57:51 280. 1:42:31 274. |
6:35:02
1:05:59 253. 2:12:05 261. 3:54:40 271. 4:52:31 270. 6:35:02 271. |
OK | DAM |
272 | KFUM Örebro OK 2
1. Julia Berg 2. Karin Lindgren 3. Åsa Westerberg 4. Maria Magnusson 5. Elin Berg |
1:33:01 327. 1:12:54 298. 1:32:07 248. 0:56:51 273. 1:24:43 217. |
6:39:36
1:33:01 327. 2:45:55 314. 4:18:02 299. 5:14:53 296. 6:39:36 272. |
OK | DAM |
273 | Täby OK 2
1. Matilda Skuncke 2. Nickolina Hedenlund 3. Linda Lönneberg 4. Doris Iko 5. Fredrika Nordquist |
1:15:57 309. 1:00:34 229. 2:14:13 325. 0:52:57 253. 1:17:28 168. |
6:41:09
1:15:57 309. 2:16:31 278. 4:30:44 306. 5:23:41 299. 6:41:09 273. |
OK | DAM |
274 | Kolbotn o Skimt OL 1
1. Pamela Åsten 2. Celine Ytternes 3. Isabel Handstanger 4. Alva Niklasson 5. Gunn-Torill Hokholt |
1:05:44 241. 1:26:40 322. 1:49:18 307. 0:41:23 145. 1:39:16 267. |
6:42:21
1:05:44 241. 2:32:24 305. 4:21:42 302. 5:03:05 288. 6:42:21 274. |
OK | DAM |
275 | FarumTisvilde OK 2
1. Celina Bregensöe 2. Dicte Højbjerg Andersen 3. Bente Kjær Hemmingsen 4. Xenia Bregensøe 5. Bodil Karlsmose Kliem |
1:09:22 279. 0:57:01 201. 1:57:15 321. 0:51:32 243. 1:47:46 279. |
6:42:56
1:09:22 279. 2:06:23 230. 4:03:38 286. 4:55:10 275. 6:42:56 275. |
OK | DAM |
276 | Vehkalahden Veikot 2
1. Henrika Vallema 2. Roosa Ruoti 3. Anniina Heikkinen 4. Emilia Laitinen 5. Tanja Vallema |
1:10:02 282. 1:03:29 252. 1:50:11 309. 0:55:59 269. 1:45:12 277. |
6:44:53
1:10:02 282. 2:13:31 269. 4:03:42 288. 4:59:41 283. 6:44:53 276. |
OK | DAM |
277 | Hässleholms OK 1 / Skåneslättens OL
1. Emmy Helmersson 2. Nellie Rydlund 3. Carina Rydlund 4. Linnea Rydlund 5. Christina Olsson |
1:06:50 270. 0:59:46 220. 1:39:52 281. 0:51:49 246. 2:07:36 295. |
6:45:53
1:06:50 270. 2:06:36 235. 3:46:28 249. 4:38:17 253. 6:45:53 277. |
OK | DAM |
278 | NTNUI 6
1. Jorunn Kvakland 2. Ingrid Okkenhaug 3. Nora Graffer 4. Maria Dahl Fosby 5. Karoline Dahl Fosby |
1:06:18 264. 0:55:10 181. 1:30:44 239. 1:12:43 315. 2:01:06 290. |
6:46:01
1:06:18 264. 2:01:28 214. 3:32:12 230. 4:44:55 263. 6:46:01 278. |
OK | DAM |
279 | Allerød OK 1
1. Kersti Kärner 2. Hedda Kärner Grooss 3. Dorthe Munktved 4. Henriette Broman 5. Angélique Grønborg Rasmussen |
1:17:03 311. 0:59:26 218. 1:39:45 280. 0:57:44 278. 1:53:34 286. |
6:47:32
1:17:03 311. 2:16:29 277. 3:56:14 276. 4:53:58 274. 6:47:32 279. |
OK | DAM |
280 | Heming Orientering 2
1. Marit Inngjerdingen 2. Ida Marie Flågen 3. Ann Elin Flågen 4. Hannah Syrdal Øen 5. Ella Berstad |
1:15:10 301. 1:10:34 287. 1:30:23 235. 0:48:23 218. 2:04:29 292. |
6:48:59
1:15:10 301. 2:25:44 297. 3:56:07 275. 4:44:30 262. 6:48:59 280. |
OK | DAM |
281 | OK Skogsfalken 2
1. Josefine Jungstrand 2. Lena Söderberg 3. Christina Smedberg 4. Kerstin Arnesson 5. Cecilia Lingerud |
1:10:09 284. 1:13:16 300. 1:31:14 242. 1:06:01 302. 1:50:58 283. |
6:51:38
1:10:09 284. 2:23:25 294. 3:54:39 270. 5:00:40 284. 6:51:38 281. |
OK | DAM |
282 | Lunds OK 3
1. Frida Hildingsson 2. Annika Canaki 3. Anna Bondeson 4. Ingela Andersson 5. Tina Ljungqvist |
1:20:08 314. 1:05:00 264. 1:52:53 311. 0:52:24 249. 1:47:01 278. |
6:57:26
1:20:08 314. 2:25:08 296. 4:18:01 298. 5:10:25 294. 6:57:26 282. |
OK | DAM |
283 | OK Södertörn 3
1. Alicia Schandl 2. Ester Andersson 3. Daniela Renner 4. Lena Erlandsson 5. Lisa Österling |
1:15:44 307. 1:09:02 280. 1:34:19 258. 1:03:19 297. 1:57:25 288. |
6:59:49
1:15:44 307. 2:24:46 295. 3:59:05 282. 5:02:24 287. 6:59:49 283. |
OK | DAM |
284 | G.S. Pavione A.S.D. - Imèr 1
1. Giulia Rigoni 2. Chiara Dalla Santa 3. Nicol Canova 4. Ingrid Mobråthen 5. Hilde Kristine Rosenvold |
1:12:36 295. 1:03:56 256. 1:35:28 264. 1:04:26 298. 2:05:45 294. |
7:02:11
1:12:36 295. 2:16:32 279. 3:52:00 265. 4:56:26 277. 7:02:11 284. |
OK | DAM |
285 | Helsingborgs SOK 2
1. Matilda Stensson 2. Sara Wallin 3. Carin Stenberg 4. Elsa Wiberg 5. Eva Emanuelsson |
1:05:47 244. 1:15:10 307. 1:45:53 300. 0:49:49 225. 2:08:59 298. |
7:05:38
1:05:47 244. 2:20:57 289. 4:06:50 291. 4:56:39 278. 7:05:38 285. |
OK | DAM |
286 | Härlövs IF 2
1. Caroline Lindelöw 2. Marie Nilsson 3. Carina Thynell 4. Helena Andersson 5. Maria Turesson |
1:08:57 278. 1:08:49 279. 1:45:55 301. 0:55:58 268. 2:08:20 296. |
7:07:59
1:08:57 278. 2:17:46 283. 4:03:41 287. 4:59:39 282. 7:07:59 286. |
OK | DAM |
287 | Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1
1. Cornelia Krafft 2. Marica Tynell 3. Elin Giding 4. Malin Svensson 5. Sofia Giding |
1:06:17 263. 1:07:20 271. 1:53:18 314. 0:59:44 284. 2:04:18 291. |
7:10:57
1:06:17 263. 2:13:37 271. 4:06:55 292. 5:06:39 291. 7:10:57 287. |
OK | DAM |
288 | Hjärnarps OL 1
1. Marie Albinsson 2. Lotta Morén 3. Erica Höst 4. Carina Eriksson 5. Marie Jinnemo |
1:15:39 305. 1:15:17 308. 1:30:27 237. 1:23:38 322. 1:49:08 282. |
7:14:09
1:15:39 305. 2:30:56 303. 4:01:23 284. 5:25:01 300. 7:14:09 288. |
OK | DAM |
289 | eLadies 3
1. Hanna Kahanpää 2. Sari Nousiainen 3. Salla Autti 4. Henna Plit 5. Astra Francke |
1:26:51 323. 1:20:05 314. 1:59:32 322. 0:40:56 141. 1:47:56 280. |
7:15:20
1:26:51 323. 2:46:56 315. 4:46:28 311. 5:27:24 301. 7:15:20 289. |
OK | DAM |
290 | Skellefteå OK 1
1. Thea Wennberg 2. Helena Lidhage 3. Helena Degerman 4. Sanna Öhman 5. Fanny Linderborg |
1:05:47 244. 0:57:06 202. 1:36:59 271. 1:00:27 288. 2:37:48 303. |
7:18:07
1:05:47 244. 2:02:53 223. 3:39:52 241. 4:40:19 257. 7:18:07 290. |
OK | DAM |
291 | IF Sturla 1
1. Ine Instanes 2. Iselin Sørensen 3. Malene Instanes 4. Ingeborg Kvarme 5. Nina Marie Undeland |
1:05:52 248. 1:07:35 277. 1:45:19 296. 0:54:30 261. 2:29:10 302. |
7:22:26
1:05:52 248. 2:13:27 267. 3:58:46 281. 4:53:16 272. 7:22:26 291. |
OK | DAM |
292 | Täby OK 3
1. Ellen Skuncke 2. Rebecka Haraldsson 3. Anna Herbert 4. Malin Hansson 5. Petronella Hedenlund |
1:14:44 300. 1:23:40 318. 1:42:43 292. 0:53:17 254. 2:08:24 297. |
7:22:48
1:14:44 300. 2:38:24 310. 4:21:07 301. 5:14:24 295. 7:22:48 292. |
OK | DAM |
293 | OK Vilse 87 / KFUM Örebro OK / Skåneslättens OL 3
1. Malin Halldin 2. Eva Nelking 3. Martina Karlsson 4. Linda Henriksson 5. Malin Åman |
1:10:29 289. 1:16:18 310. 1:29:19 227. 1:24:10 323. 2:10:34 299. |
7:30:50
1:10:29 289. 2:26:47 298. 3:56:06 274. 5:20:16 298. 7:30:50 293. |
OK | DAM |
294 | FK Åsen / Markaryds FK 1
1. Sandra Sällberg 2. Britt-Marie Bengtsson 3. Christel Olsson 4. Ann-Sofie Brink 5. Marie Svensson |
1:26:24 322. 1:09:31 283. 1:45:52 299. 0:57:20 275. 2:12:08 300. |
7:31:15
1:26:24 322. 2:35:55 308. 4:21:47 304. 5:19:07 297. 7:31:15 294. |
OK | DAM |
295 | Hästveda OK 1989
1. Julia Lund 2. Linda Gunnarsson 3. Emma Nilsson Condori 4. Jessica Bjelk 5. Karolin Lundén |
1:23:29 318. 1:12:37 296. 1:45:39 297. 1:14:56 317. 1:33:33 304. |
7:18:33
1:23:29 318. 2:36:06 309. 4:21:45 303. 5:36:41 303. 7:18:33 295. |
OK | DAM |
296 | Måren OK / Oppsal Orientering 2
1. Kine Dirro 2. Ingrid Solheim Undeberget 3. Luciana Swads 4. Katrine Veggan 5. Elin Kalleson |
0:59:28 167. 1:18:37 312. 2:19:30 328. 1:05:26 301. 1:33:37 305. |
7:18:37
0:59:28 167. 2:18:05 284. 4:37:35 308. 5:43:01 305. 7:18:37 296. |
OK | DAM |
297 | Nydalens SK 5
1. Helena Axelsson 2. Elise Wærp Hauge 3. Maiken Sandberg 4. Alix Young Vik 5. Elise Hafskjold |
1:08:53 277. 1:11:36 292. 2:29:51 329. 1:03:12 296. 1:42:58 308. |
7:27:58
1:08:53 277. 2:20:29 287. 4:50:20 312. 5:53:32 310. 7:27:58 297. |
OK | DAM |
298 | RastiPielinen 1
1. Anni Partanen 2. Henna Pisto 3. Jenni Ruokolainen 4. Taru Kilpala 5. Reeta Partanen |
1:15:31 303. 1:25:37 319. 1:53:10 313. 1:10:15 310. 2:05:15 313. |
7:50:15
1:15:31 303. 2:41:08 311. 4:34:18 307. 5:44:33 306. 7:50:15 298. |
OK | DAM |
299 | Malmö OK 2
1. Lotta Magnusson 2. Jenny Lindblom 3. Helena Westling 4. Sara Bengtsson 5. Carolina Landin |
1:29:07 325. 1:23:13 317. 1:48:35 305. 1:06:42 304. 2:05:23 314. |
7:50:23
1:29:07 325. 2:52:20 318. 4:40:55 310. 5:47:37 307. 7:50:23 299. |
OK | DAM |
300 | Stigmännen Karlshamns OK 1
1. Ann-Sofie Robért 2. Karin Lindqvist 3. Maria Carlsson 4. Ann Öhlin 5. Annika Emander |
1:48:12 332. 1:11:49 293. 1:54:54 317. 1:21:02 321. 1:40:01 307. |
7:25:01
1:48:12 332. 3:00:01 320. 4:54:55 313. 6:15:57 313. 7:25:01 300. |
OK | DAM |
301 | Søllerød OK 2
1. Iben Maag 2. Anne Kaae-Nielsen 3. Nikoline Andersen 4. Kirsten Møller 5. Anne Skovbaek |
1:15:37 304. 1:17:46 311. 1:37:39 275. 1:29:16 325. 2:18:39 317. |
8:03:39
1:15:37 304. 2:33:23 306. 4:11:02 294. 5:40:18 304. 8:03:39 301. |
OK | DAM |
302 | IF Sturla / Konnerud IL 3
1. Tanja Instanes 2. Merete Undeland 3. Charlotte Skourup 4. Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme 5. Tove Heimdal |
1:15:20 302. 1:38:27 327. 2:14:49 326. 1:21:00 320. 1:33:47 306. |
7:18:47
1:15:20 302. 2:53:47 319. 5:08:36 320. 6:29:36 314. 7:18:47 302. |
OK | DAM |
303 | OK Moss 1
1. Julie Wold 2. Frida Hovgaard Eisvang 3. Kristine Roskifte 4. Erika Lind-Larsen 5. Hanne Wold |
1:27:16 324. 1:20:42 315. 2:15:27 327. 0:47:32 210. 2:18:52 318. |
8:03:52
1:27:16 324. 2:47:58 316. 5:03:25 318. 5:50:57 309. 8:03:52 303. |
OK | DAM |
304 | Gotlands Orienteringsförbund 1
1. Christina Gustavsson 2. Elin Dahl 3. Ulrika Nikolausson 4. Ylva Svangren 5. Viktoria Olsson |
1:36:46 329. 1:32:14 326. 1:54:19 316. 0:57:47 279. 2:09:41 315. |
7:54:41
1:36:46 329. 3:09:00 324. 5:03:19 317. 6:01:06 311. 7:54:41 304. |
OK | DAM |
305 | IFK Enskede 1
1. Martina Sundberg 2. Malin Albinsson 3. Katarina Rundström 4. Josefin Lindqvist 5. Karin Björklund |
1:37:08 330. 1:28:36 325. 1:57:11 320. 1:09:15 307. 2:19:09 319. |
8:04:09
1:37:08 330. 3:05:44 322. 5:02:55 316. 6:12:10 312. 8:04:09 305. |
OK | DAM |
306 | RastiPiikkiö 1
1. Anne Järvinen 2. Taina Wirberg 3. Mari Vataa 4. Tarja Hyytiäinen 5. Marjo Väätäjä |
1:20:58 317. 1:44:01 328. 1:53:36 315. 1:49:41 328. 1:43:11 309. |
7:28:11
1:20:58 317. 3:04:59 321. 4:58:35 314. 6:48:16 316. 7:28:11 306. |
OK | DAM |
307 | Andrarums IF / Simrishamns OK 2
1. Erica Henriksson 2. Erika Nilsson 3. Lotte Henriksson 4. Ulla Nordahl 5. Elin Nordahl |
1:39:23 331. 1:26:39 321. 2:01:31 323. 1:47:17 327. 1:53:58 311. |
7:38:58
1:39:23 331. 3:06:02 323. 5:07:33 319. 6:54:50 317. 7:38:58 307. |
OK | DAM |
308 | IFK Göteborg Orientering 3
1. Elin Högstrand 2. Åsa Hellquist 3. Emmi Jokela 4. Ida Hördegårdh 5. Erica Pettersson |
0:54:58 95. 12:45:16 330. 1:07:35 36. 0:33:42 45. 1:04:08 59. |
4:25:39
0:54:58 95. 13:40:14 326. 2:47:49 321. 3:21:31 318. 4:25:39 308. |
OK | DAM |
309 | Skåneslättens OL 2
1. Annie Lennartsson 2. Pia Olsson 3. Angelica Engström 4. Embla Cinthio 5. Alva Nystedt |
0:59:57 174. 0:55:53 189. 1:19:15 142. 12:45:51 329. 1:17:36 169. |
5:18:32
0:59:57 174. 1:55:50 187. 3:15:05 162. 16:00:56 319. 5:18:32 309. |
OK | DAM |
310 | Konnerud IL 1
1. Andrea Ranvik 2. Jenny Baklid 3. Anniken Ranvik 4. Mille Jægtvik 5. Maiken Hågård |
0:56:06 115. 0:43:02 35. 1:11:05 62. 0:39:39 1:07:02 81. |
4:36:54
0:56:06 115. 1:39:08 61. 2:50:13 66. - - |
DSQ | DAM |
311 | OK Pan Århus 2
1. Lise Termansen 2. Anneke Hald Bjørgum 3. Ellen Myrskog 4. Ane Linde 5. Caroline Finderup |
0:50:46 0:47:03 76. 1:12:12 73. 0:38:02 102. 1:08:54 105. |
4:36:57
- - - - - |
DSQ | DAM |
312 | Umeå OK 1
1. Klara Yngvesson 2. Åsa Otterbjörk 3. Kaisa Rooba 4. Lea Edvardsson 5. Cecilia Rydberg |
0:54:02 84. 0:59:20 217. 1:33:04 0:40:14 132. 1:12:30 136. |
5:19:10
0:54:02 84. 1:53:22 162. - - - |
DSQ | DAM |
313 | Malmö OK 1
1. Lilja Österman 2. Linn Lindblom 3. Marlene Bjärehed 4. Siri Wahlström 5. Agnes Lindblom |
1:05:45 242. 1:12:24 295. 1:17:55 131. 0:54:43 263. 1:10:53 |
5:41:40
1:05:45 242. 2:18:09 285. 3:36:04 236. 4:30:47 239. - |
DSQ | DAM |
314 | Jämtland United 2
1. Hanna Sunnerheim Sjöberg 2. Ester Olofsson 3. Stina Persson 4. Alva Eriksson 5. Helena Olsson |
1:03:25 1:13:55 302. 1:19:50 150. 0:41:57 153. 1:23:06 206. |
5:42:13
- - - - - |
DSQ | DAM |
315 | Ronneby OK 1
1. Hanna Johannesson 2. Hanna Ring 3. Sarah Lindström 4. Ingela Smedenmark 5. Julia Smedenmark |
1:00:10 178. 0:55:14 1:21:37 170. 0:41:31 147. 1:52:31 284. |
5:51:03
1:00:10 178. - - - - |
DSQ | DAM |
316 | Jämtland United 1
1. Maria Dovåker Liss 2. Anna Hedström Ringvall 3. Erica Johansson 4. Hanna Lindqvist 5. Helen Hanstock |
1:03:14 226. 1:15:03 306. 1:28:09 220. 0:44:00 172. 1:27:09 |
5:57:35
1:03:14 226. 2:18:17 286. 3:46:26 248. 4:30:26 237. - |
DSQ | DAM |
317 | Söders-Tyresö 1
1. Camilla Göstas 2. Lovisa Göstas Källman 3. Evelina Ericsson 4. Emma Norin 5. Filippa Grelz |
1:00:56 1:11:21 289. 1:19:36 147. 0:56:35 271. 1:36:18 258. |
6:04:46
- - - - - |
DSQ | DAM |
318 | Lerums SOK 2
1. Karolina Melkstam 2. Nina Djerf 3. Susanne Cox 4. Marie-Louise Larsson 5. Linda Gunnarsson |
1:23:34 320. 1:28:15 324. 1:36:03 266. 1:02:55 295. 0:51:11 |
6:21:58
1:23:34 320. 2:51:49 317. 4:27:52 305. 5:30:47 302. - |
DSQ | DAM |
319 | IF Rigor 1
1. Pernilla Alexandersson 2. Maja Graad 3. Ulrika Granfors 4. Unni Granfors 5. Thilda Seldén |
1:26:07 321. 1:02:23 243. 1:40:19 285. 0:55:06 265. 1:24:47 |
6:28:42
1:26:07 321. 2:28:30 300. 4:08:49 293. 5:03:55 289. - |
DSQ | DAM |
320 | IFK Lidingö SOK 6
1. Sussie Tistad 2. Mia Lilja 3. Anneli Wendelius 4. Cina Broquist 5. Christina Perneby |
1:08:28 275. 0:59:18 1:55:16 318. 1:11:34 314. 1:59:44 289. |
7:14:20
1:08:28 275. - - - - |
DSQ | DAM |
321 | Sjövalla FK 2
1. Linda Hedenblom 2. Linnea Wahlgren 3. Ingrid Alinder 4. Linda Randåker 5. Maria Höglund |
1:13:29 298. 1:07:23 274. 1:47:43 1:27:28 324. 1:57:43 312. |
7:33:46
1:13:29 298. 2:20:52 288. - - - |
DSQ | DAM |
322 | Interlopers 1
1. Ann Haley 2. Morag Mcintyre 3. Alison Cunningham 4. Patricia Alston 5. Lorna Eades |
1:23:31 319. 1:25:40 1:47:03 303. 1:19:30 319. 1:45:28 310. |
7:41:12
1:23:31 319. - - - - |
DSQ | DAM |
323 | Lunds OK 4
1. Åsa Eneroth 2. Petra Eklund 3. Eva-Lotta Bengtslin 4. Christine Svendsen 5. Maureen Olsson Lo |
1:20:33 316. 1:06:43 1:44:48 295. 1:18:16 318. 2:16:39 |
7:46:59
1:20:33 316. - - - - |
DSQ | DAM |
324 | OK Sorø 1
1. Anne Bloch Frandsen 2. Merete Kleist 3. Mette Filskov 4. Anja Rasmussen 5. Tine Demandt |
1:30:48 326. 1:50:51 329. 1:37:52 276. 1:38:55 326. 2:18:30 |
8:56:56
1:30:48 326. 3:21:39 325. 4:59:31 315. 6:38:26 315. - |
DSQ | DAM |
325 | Kuopion Suunnistajat 1
1. Laura Joonas 2. Anna Moilanen 3. Maija Ojanen 4. Johanna Räsänen |
0:50:40 36. 0:45:43 59. 1:19:05 139. 0:49:44 223. |
-
0:50:40 36. 1:36:23 43. 2:55:28 80. 3:45:12 120. |
DSQ | DAM |
326 | OK Denseln 2
1. Anastasiia Danylova |
1:02:23 221. |
-
1:02:23 221. |
DSQ | DAM |
327 | OK Hammaren 1 | - | DSQ | DAM | |
328 | Fossum IF 2
1. Tonje Rognerud Bøe 2. Julie Bakke 3. Bodil Nordenström 4. Kathinka Zahl Hagen |
1:20:09 315. 1:15:38 309. 1:37:28 274. 0:48:44 219. |
-
1:20:09 315. 2:35:47 307. 4:13:15 297. 5:01:59 286. |
DSQ | DAM |
329 | NTNUI 8 | - | DSQ | DAM | |
330 | IK Uven 1 | - | DSQ | DAM | |
331 | Snättringe SK 3 | - | DSQ | DAM | |
332 | MS Parma 2
1. Vacant |
0:34:56 330. |
-
- |
DSQ | DAM |
333 | Tjällmo-Godegårds OK 1 | - | DSQ | DAM | |
334 | Varegg Fleridrett 1 | - | DSQ | DAM | |
335 | Lillomarka OL 3
1. Elena Grand 2. Line Bar Nathan |
1:16:19 310. 1:26:23 320. |
-
1:16:19 310. 2:42:42 312. |
DSQ | DAM |
336 | Sundsvalls OK 3
1. Gitte Leth |
1:35:10 328. |
-
1:35:10 328. |
DSQ | DAM |
337 | Trollhättans SOK 1 | - | DSQ | DAM | |
338 | OK Linné 4
1. Karin Nordlund 2. Emma Isacsson |
1:02:22 220. 1:07:31 276. |
-
1:02:22 220. 2:09:53 250. |
DSQ | DAM |
339 | NTNUI 9 | - | DSQ | DAM | |
340 | Freidig 2
1. Dina Reitan 2. Tina Strømdal Wik 3. Margot Bolstad Lynum 4. Mathea Spets Storhov |
1:10:04 283. 1:13:11 299. 1:48:45 306. 0:44:25 176. |
-
1:10:04 283. 2:23:15 293. 4:12:00 296. 4:56:25 276. |
DSQ | DAM |
341 | Rajamäen Rykmentti 2 | - | DSQ | DAM | |
342 | Kungälvs OK 1
1. Kristin Ekdala 2. Ann-Sofi Hermansson 3. Cecilia Groth |
1:08:17 273. 1:09:03 281. - |
-
1:08:17 273. 2:17:20 281. - |
DSQ | DAM |
343 | Eiker OL 1
1. Anna Isnes Tyse 2. Oda Isnes Tyse 3. Christine Hoen 4. Anne Marthe Peveri |
1:14:40 1:12:06 294. 1:35:13 260. 1:04:47 299. |
-
- - - - |
DSQ | DAM |
344 | Faaborg OK / FIF Hillerød 2
1. Sandra Simonsen 2. Heidi Holmberg 3. Maria Douglas Stilling 4. Amanda Hedemann |
1:17:57 312. 1:26:46 323. 1:55:34 319. 1:09:25 308. |
-
1:17:57 312. 2:44:43 313. 4:40:17 309. 5:49:42 308. |
DSQ | DAM |
345 | NTNUI 7
1. Maja Morawska 2. Aurora Fossøy 3. Laura Meisch 4. Bente Skari 5. Anette Bøe |
1:05:47 244. 1:07:46 278. 1:53:05 312. 0:51:33 244. - |
-
1:05:47 244. 2:13:33 270. 4:06:38 290. 4:58:11 279. - |
DSQ | DAM |
346 | Järfälla OK 2
1. Ann Roller 2. Bella Pedersen 3. Sara Anderson 4. Alice Hallmén 5. Sara Hertegren |
1:10:51 292. 1:20:58 316. 1:40:04 282. - 2:18:00 316. |
-
1:10:51 292. 2:31:49 304. 4:11:53 295. - - |
DSQ | DAM |
347 | Skogslöparna / Sundsvalls OK 4 | - | DSQ | DAM |