OrRe
OrienteringsResultater
OrRe
Tävlingar
Löpare
Om
Språk
Norsk
Svensk
Lik Orre på
Støtt Orre!
Hem
Odda 2-dagars / Vestlandsmeisterskap (DM) Individuelt (HOK-Ranking 5/2016) (20.08.2016)
L3
Resultat för bana L3
Vem träffade jag på kontrollen?
Strekktider
Graf
Gruppebest
Løypebest
Klocktid
Løpsbest
Tet
Snitt
Nr.
Namn
Tid
Status
LK
OK
Klass
Bana
Gaffling
1
Kristian Rykkje
0:37:32
OK
100%
72%
H 15-16
L3
L3-1
2
Tom Eirik Eikanger
0:38:36
OK
94%
80%
H 50-
L3
L3-1
3
Stian Rykkje
0:39:33
OK
100%
59%
H 15-16
L3
L3-1
4
Kjell Dale
0:40:50
OK
89%
78%
H 50-
L3
L3-1
5
Arne Johannesen
0:41:03
OK
92%
69%
H 50-
L3
L3-1
6
Einar Marius Hjellestad Martinsen
0:41:35
OK
87%
81%
H 17-AK
L3
L3-1
7
Njål F. Vadla
0:42:11
OK
98%
50%
H 50-
L3
L3-1
8
Arnt Ove Femsteinevik
0:42:44
OK
86%
75%
H 50-
L3
L3-1
9
Arild Aasheim
0:43:09
OK
99%
43%
H 50-
L3
L3-1
10
Ingvild Paulsen Vie
0:44:11
OK
85%
69%
D 17-18
L3
L3-1
11
Mathias Rosenlund
0:44:45
OK
85%
65%
H 15-16
L3
L3-1
12
Sigurd Paulsen Vie
0:45:46
OK
99%
34%
H 15-16
L3
L3-1
13
Yngve Nymark
0:46:15
OK
84%
62%
H 50-
L3
L3-1
14
Stein Jarle Helgeland
0:46:24
OK
81%
70%
H 50-
L3
L3-1
15
Morten Aamodt
0:46:52
OK
92%
42%
H 50-
L3
L3-1
16
Tonje Aasheim Nymark
0:47:19
OK
82%
63%
D 17-18
L3
L3-1
17
Rolf Atle Rolfsnes
0:47:45
OK
79%
69%
H 50-
L3
L3-1
18
Marie Line Furland
0:48:31
OK
83%
53%
D 17-18
L3
L3-1
19
Ole Tørnqvist
0:48:32
OK
77%
69%
H 50-
L3
L3-1
20
Sturle Nordeide
0:48:33
OK
79%
64%
H 17-AK
L3
L3-1
21
Jan Kjærner-Semb
0:50:02
OK
88%
39%
H 50-
L3
L3-1
22
Karianne Strømme
0:50:12
OK
74%
74%
D 40-
L3
L3-1
23
Randi Hole
0:50:21
OK
79%
57%
D 40-
L3
L3-1
24
Scott Juvik
0:50:44
OK
91%
31%
H 15-16
L3
L3-1
25
Sturle Omdal
0:52:30
OK
73%
66%
H 50-
L3
L3-1
26
Pål Augland
0:52:45
OK
77%
52%
H 50-
L3
L3-1
27
Eyvind Kjellevold Malde
0:53:15
OK
77%
50%
H 15-16
L3
L3-1
28
Otto Femsteinevik
0:53:27
OK
80%
43%
H 15-16
L3
L3-1
29
Kristina Voll
0:53:37
OK
74%
57%
D 17-18
L3
L3-1
30
Geir Bjaanes
0:53:40
OK
88%
28%
H 50-
L3
L3-1
31
Wenche Margrethe Sæbbø
0:53:50
OK
71%
65%
D 40-
L3
L3-1
32
Tommy Sævareid
0:53:54
OK
73%
58%
H 50-
L3
L3-1
33
Dag Aksnes
0:54:30
OK
73%
57%
H 17-AK
L3
L3-1
34
Ida Johanne Aadland
0:55:48
OK
69%
64%
D 17-18
L3
L3-1
35
Mads Jørgen Skage
0:56:04
OK
63%
88%
H 15-16
L3
L3-1
36
Leif Gunnar Hovden
0:56:37
OK
66%
73%
H 50-
L3
L3-1
37
Aune Dørmænen
0:57:14
OK
70%
55%
H 15-16
L3
L3-1
38
Erik Utne Vie
0:57:35
OK
66%
67%
H 17-AK
L3
L3-1
39
Hanne Daltveit
0:58:05
OK
66%
62%
D 17-18
L3
L3-1
40
Jan Haugland
0:58:32
OK
63%
77%
H 50-
L3
L3-1
41
Randi Engløkk
0:58:37
OK
65%
64%
D 40-
L3
L3-1
42
Rune Vassenden
0:58:59
OK
64%
70%
H 17-AK
L3
L3-1
43
Lars Stuland Larsen
0:59:52
OK
74%
36%
H 50-
L3
L3-1
44
Mathias Kjærner-Semb
1:00:37
OK
71%
42%
H 15-16
L3
L3-1
45
Marthe Svihus
1:01:24
OK
62%
68%
D 17-18
L3
L3-1
46
Peter Dirksen
1:02:10
OK
67%
47%
H 50-
L3
L3-1
47
Kristian Fredrik Thomassen
1:03:13
OK
73%
31%
H 15-16
L3
L3-1
48
Julie Roll Tørnqvist
1:04:59
OK
70%
33%
D 17-18
L3
L3-1
49
Sander Stielstra
1:05:34
OK
59%
62%
H 17-AK
L3
L3-1
50
Kirsti Lysaker
1:06:20
OK
56%
72%
D 40-
L3
L3-1
51
Per Bjarne Myhre
1:07:23
OK
57%
65%
H 17-AK
L3
L3-1
52
Andreas Nysæter
1:07:58
OK
70%
28%
H 15-16
L3
L3-1
53
Sigve Rygg Eikeland
1:08:08
OK
69%
30%
H 15-16
L3
L3-1
54
Bjørn-Inge Skage
1:09:45
OK
66%
31%
H 50-
L3
L3-1
55
Grethe Paulsen Vie
1:10:46
OK
59%
46%
D 40-
L3
L3-1
56
Hallvard Augland
1:11:26
OK
71%
20%
H 17-AK
L3
L3-1
57
Trygve Voll
1:12:47
OK
54%
58%
H 17-AK
L3
L3-1
58
Sunniva Omdal
1:14:20
OK
68%
20%
D 17-18
L3
L3-1
59
Birgitte Torbjørnsen
1:15:41
OK
56%
43%
D 40-
L3
L3-1
60
Knut Gjestemoen
1:17:34
OK
55%
44%
H 50-
L3
L3-1
61
Kjersti Hausberg Bjerga
1:21:57
OK
67%
13%
D 40-
L3
L3-1
62
Anita Sælevik
1:22:43
OK
47%
62%
D 40-
L3
L3-1
63
Kaspar Augland
1:27:38
OK
70%
7%
H 15-16
L3
L3-1