OrRe
OrienteringsResultater
OrRe
Tävlingar
Löpare
Om
Språk
Norsk
Svensk
Lik Orre på
Støtt Orre!
Hem
Sport8 Ås by Night & Fog Cup #1 (21.11.2017)
H 17-A kort
Resultat för klass H 17-A kort
Banlängd: 4300 m
Vem träffade jag på kontrollen?
Strekktider
Graf
Gruppebest
Klassebest
Løypebest
Klocktid
Løpsbest
Tet
Snitt
Nr.
Namn
Tid
Status
LK
OK
Klass
Bana
Gaffling
1
Halvor Saunes
0:42:59
OK
100%
82%
H 17-A kort
L2
L2-1
2
Jo Inge Fjellstad
0:46:42
OK
97%
71%
H 17-A kort
L2
L2-1
3
Christian Schive
0:46:55
OK
99%
66%
H 17-A kort
L2
L2-1
4
Håkon Gjerde
0:48:10
OK
94%
71%
H 17-A kort
L2
L2-1
5
Håkon Danevad
0:48:56
OK
90%
75%
H 17-A kort
L2
L2-1
6
Jan Tore Henriksen
0:48:57
OK
96%
64%
H 17-A kort
L2
L2-1
7
Henning Bratland Carlsen
0:50:21
OK
83%
88%
H 17-A kort
L2
L2-1
8
Thomas Bedin
0:51:43
OK
98%
51%
H 17-A kort
L2
L2-1
9
Eirik Blågestad
0:55:14
OK
81%
72%
H 17-A kort
L2
L2-1
10
Sture Ottesen
0:57:20
OK
88%
51%
H 17-A kort
L2
L2-1
11
Asle Sagli Gudim
0:58:26
OK
85%
54%
H 17-A kort
L2
L2-1
12
Richard Zeiner-Gundersen
0:59:32
OK
74%
78%
H 17-A kort
L2
L2-1
13
Truls Hestengen
0:59:48
OK
88%
45%
H 17-A kort
L2
L2-1
14
Hallvard Fjær
1:02:11
OK
76%
60%
H 17-A kort
L2
L2-1
15
Terje Wiig Mathisen
1:02:55
OK
83%
46%
H 17-A kort
L2
L2-1
16
Morten Tangen
1:03:24
OK
72%
66%
H 17-A kort
L2
L2-1
17
Ivar Maalen
1:03:39
OK
79%
52%
H 17-A kort
L2
L2-1
18
Audun Bjerknes
1:05:36
OK
78%
48%
H 17-A kort
L2
L2-1
19
Gunnar Tenge
1:07:16
OK
78%
46%
H 17-A kort
L2
L2-1
20
Thomas Tubbehaugen
1:07:38
OK
81%
39%
H 17-A kort
L2
L2-1
21
Thomas Roskifte
1:08:49
OK
79%
40%
H 17-A kort
L2
L2-1
22
Christopher Schive
1:09:22
OK
69%
61%
H 17-A kort
L2
L2-1
23
Knut Bjørkelo
1:09:48
OK
78%
39%
H 17-A kort
L2
L2-1
24
Olav Eide
1:10:52
OK
96%
17%
H 17-A kort
L2
L2-1
25
Claes-Tommy Herland
1:11:36
OK
64%
67%
H 17-A kort
L2
L2-1
26
Eirik Nordhagen
1:14:13
OK
75%
37%
H 17-A kort
L2
L2-1
27
Trygve Leivestad
1:14:44
OK
61%
66%
H 17-A kort
L2
L2-1
28
Robert Banfi
1:20:57
OK
67%
39%
H 17-A kort
L2
L2-1
29
Tor Lahlum
1:21:13
OK
57%
68%
H 17-A kort
L2
L2-1
30
Donatas Kontautas
1:24:09
OK
78%
20%
H 17-A kort
L2
L2-1
31
Christopher Ladim
1:25:55
OK
87%
11%
H 17-A kort
L2
L2-1
32
Ove Martinsen
1:28:42
OK
69%
26%
H 17-A kort
L2
L2-1
33
Karl Aasmund Erøy
1:38:02
OK
69%
18%
H 17-A kort
L2
L2-1
34
Per Osen
1:42:22
OK
56%
32%
H 17-A kort
L2
L2-1
35
Peter Klaveness
1:44:24
OK
57%
30%
H 17-A kort
L2
L2-1
36
Ådne Skjærstein
0:56:45
DSQ
0%
0%
H 17-A kort
37
Are Kristiansen
1:19:49
DSQ
0%
0%
H 17-A kort
38
Dag Arne Lier
1:23:58
DSQ
0%
0%
H 17-A kort
39
Tormod Øvergaard
1:25:00
DSQ
0%
0%
H 17-A kort
40
Trond Holter
1:38:54
DSQ
0%
0%
H 17-A kort
41
Dag Brenås
-
DNF
0%
0%
H 17-A kort
41
Jon Fredriksen
-
DNF
0%
0%
H 17-A kort