Resultat för klass Stafett
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | NTNUI 3
1. Peter Nordbrøden 2. Dag Blandkjenn 3. Gaute Friestad 4. Emil Granqvist 5. Elias T. Mølnvik |
0:23:12 7. 0:20:48 1. 0:20:43 1. 0:21:07 2. 0:21:18 1. |
1:47:08
0:23:12 7. 0:44:00 5. 1:04:43 2. 1:25:50 1. 1:47:08 1. |
OK | Stafett |
2 | NTNUI 2
1. Hans Petter Mathisen 2. Ingrid Gulbrandsen 3. Vegard Blomseth Johnsen 4. Camilla Öhman 5. Erik Gustafsson |
0:20:47 5. 0:21:59 4. 0:21:45 3. 0:31:58 7. 0:23:39 2. |
2:00:08
0:20:47 5. 0:42:46 4. 1:04:31 1. 1:36:29 3. 2:00:08 2. |
OK | Stafett |
3 | Freidig 1
1. Jo Even Kolstad 2. Jonas Grønli 3. Tormod Kristian Geving 4. Vegard Ulseth Sylte 5. Malin Sandstad |
0:19:32 3. 0:21:11 3. 0:33:24 7. 0:26:54 4. 0:26:35 3. |
2:07:36
0:19:32 3. 0:40:43 1. 1:14:07 5. 1:41:01 4. 2:07:36 3. |
OK | Stafett |
4 | Freidig 2
1. Håkon Holstad 2. Lars Sandstad 3. Magnus Landstad 4. Mathea Spets Storhov 5. Maria Ulseth Sylte |
0:19:23 1. 0:22:38 6. 0:42:31 8. 0:19:48 1. 0:28:07 5. |
2:12:27
0:19:23 1. 0:42:01 3. 1:24:32 8. 1:44:20 5. 2:12:27 4. |
OK | Stafett |
5 | Byåsen IL 1
1. Marie Og Ingrid Wollan Benum 2. Petter Liabakk Eriksen 3. Are Lodgaard 4. Øystein Wiggen 5. Trond Benum |
0:19:44 4. 0:22:09 5. 0:31:05 5. 0:31:23 6. 0:32:57 6. |
2:17:18
0:19:44 4. 0:41:53 2. 1:12:58 4. 1:44:21 6. 2:17:18 5. |
OK | Stafett |
6 | NTNUI 1
1. Olav Milian Schmitt Gran 2. Lars Owren 3. Sindre Østgulen Deisz 4. Bjørn Lundanes 5. Tore Angell-Petersen |
0:22:43 6. 0:25:30 8. 0:21:22 2. 0:23:31 3. 0:44:19 8. |
2:17:25
0:22:43 6. 0:48:13 8. 1:09:35 3. 1:33:06 2. 2:17:25 6. |
OK | Stafett |
7 | Freidig 3
1. Johan Ivarsson 2. Mari Angell-Petersen 3. Grete Berge Owren 4. Nils Olav Vennevik 5. Jon Holstad |
0:19:30 2. 0:24:53 7. 0:29:49 4. 0:40:09 8. 0:26:44 4. |
2:21:05
0:19:30 2. 0:44:23 7. 1:14:12 6. 1:54:21 8. 2:21:05 7. |
OK | Stafett |
8 | IL Leik 1
1. Ola Keiserås 2. Oskar Andrén 3. Kay Ove Bjerkenås 4. Tone Almås 5. Mai Iren Almås |
0:23:14 8. 0:20:48 1. 0:32:32 6. 0:27:51 5. 0:38:26 7. |
2:22:51
0:23:14 8. 0:44:02 6. 1:16:34 7. 1:44:25 7. 2:22:51 8. |
OK | Stafett |
9 | Nidarøst OK 1
1. Asle Vaskinn 2. Are Rogstad 3. John Petter Gåsvik 4. Tord Romundstad 5. Bjørn B Løvås |
0:34:21 10. 0:30:53 11. 0:35:49 12. 0:33:22 9. 0:29:57 10. |
2:44:22
0:34:21 10. 1:05:14 10. 1:41:03 11. 2:14:25 10. 2:44:22 9. |
OK | Stafett |
10 | OL Trollelg 1
1. Marit Schmid 2. Astrid Berge Mjølhus 3. Anders Lauglo 4. Ruth Schmid 5. Øistein Åsmul |
0:34:05 9. 0:22:23 9. 0:33:00 11. 0:48:35 12. 0:39:19 11. |
2:57:22
0:34:05 9. 0:56:28 9. 1:29:28 9. 2:18:03 11. 2:57:22 10. |
OK | Stafett |
11 | Melhus IL 1
1. Erik Tofte Jr 2. Eivind Bakk 3. Peter Prytz Jensen 4. Andreas Aagesen 5. Stein Ivar Foss |
0:47:14 12. 0:38:18 12. 0:28:07 9. 0:38:57 11. 0:29:05 9. |
3:01:41
0:47:14 12. 1:25:32 12. 1:53:39 12. 2:32:36 12. 3:01:41 11. |
OK | Stafett |
12 | Melhus IL 2
1. Kjell Rune Logan-Halvorsrud 2. Ørjan Sæter 3. Hege Solhjem Melhuus 4. Joakim Solberg Qvenild 5. Håkon Wærnes Øfsti |
0:35:21 11. 0:30:17 10. 0:30:53 10. 0:37:50 10. 1:37:34 12. |
3:51:55
0:35:21 11. 1:05:38 11. 1:36:31 10. 2:14:21 9. 3:51:55 12. |
OK | Stafett |