Resultat för klass H17
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | NTNUI 1
1. Emil Granqvist 2. Sindre Østgulen Deisz 3. Isak Bergset |
0:53:15 5. 0:40:01 1. 0:52:56 1. |
2:26:12
0:53:15 5. 1:33:16 2. 2:26:12 1. |
OK | H17 |
2 | NTNUI 7
1. Audun Heimdal 2. Ulrik Astrup Arnesen 3. Matias Hodne Hanisch |
0:52:50 4. 0:42:37 4. 0:55:16 5. |
2:30:43
0:52:50 4. 1:35:27 3. 2:30:43 2. |
OK | H17 |
3 | NTNUI 2
1. Elias T. Mølnvik 2. Vegard Blomseth Johnsen 3. Anders Felde Olaussen |
0:52:12 2. 0:44:06 6. 0:56:01 6. |
2:32:19
0:52:12 2. 1:36:18 4. 2:32:19 3. |
OK | H17 |
4 | Kristiansand OK 1
1. Morten Jørgensen 2. Gaute Friestad 3. Dag Blandkjenn |
0:56:54 7. 0:41:40 2. 0:54:21 4. |
2:32:55
0:56:54 7. 1:38:34 6. 2:32:55 4. |
OK | H17 |
5 | Emblem IL 1
1. Erlend Nilsen Sandnes 2. Kjetil Okkenhaug 3. Kristian Nilsen Sandnes |
0:52:22 3. 0:43:57 5. 0:58:53 9. |
2:35:12
0:52:22 3. 1:36:19 5. 2:35:12 5. |
OK | H17 |
6 | Fredrikstad SK 1
1. Herman Ryen Martinsen 2. Johannes Bakke Aashamar 3. Olav Milian Schmitt Gran |
0:50:29 1. 0:41:51 3. 1:04:01 11. |
2:36:21
0:50:29 1. 1:32:20 1. 2:36:21 6. |
OK | H17 |
7 | Freidig 1
1. Oskar Spets Storhov 2. Tomas Eidsmo 3. Håvard Eidsmo |
1:00:54 11. 0:48:40 10. 0:53:11 2. |
2:42:45
1:00:54 11. 1:49:34 9. 2:42:45 7. |
OK | H17 |
8 | NTNUI 3
1. Simen Eid Nielsen 2. Håkon Fruseth Christiansen 3. Lars Owren |
0:57:10 9. 0:45:33 7. 1:00:04 10. |
2:42:47
0:57:10 9. 1:42:43 7. 2:42:47 8. |
OK | H17 |
9 | IL Leik 1
1. Ola Keiserås 2. Jonas Unsgård 3. Oskar Andrén |
1:02:45 12. 0:47:11 8. 0:53:23 3. |
2:43:19
1:02:45 12. 1:49:56 10. 2:43:19 9. |
OK | H17 |
10 | OL Trollelg 1
1. Anders Haugskott 2. Olav Andreas Remmen 3. Ove Baardsgaar |
0:58:27 10. 0:47:34 9. 0:58:33 7. |
2:44:34
0:58:27 10. 1:46:01 8. 2:44:34 10. |
OK | H17 |
11 | Freidig 3
1. Mats Eidsmo 2. Kristian Fredrik Lynum 3. Adrian Opheim |
0:54:55 6. 0:59:33 13. 1:08:59 12. |
3:03:27
0:54:55 6. 1:54:28 11. 3:03:27 11. |
OK | H17 |
12 | NTNUI 5
1. Kristoffer Nesland 2. Jakob Kalvig Skogan 3. Henrik Upsal |
1:10:09 14. 0:54:40 12. 0:58:40 8. |
3:03:29
1:10:09 14. 2:04:49 13. 3:03:29 12. |
OK | H17 |
13 | NTNUI 4
1. Sverre Bang Støeng 2. Harald Kalager 3. Jonas Kittelsen |
1:10:08 13. 0:51:27 11. 1:13:31 14. |
3:15:06
1:10:08 13. 2:01:35 12. 3:15:06 13. |
OK | H17 |
14 | Varegg/Tyrving/Tisaren 1
1. Vegard Jarvis Westergård 2. Oda Sikkeland 3. Niklas Gustafsson |
0:57:00 8. 1:08:56 15. 1:10:23 13. |
3:16:19
0:57:00 8. 2:05:56 14. 3:16:19 14. |
OK | H17 |
15 | Stjørdals-Blink Orientering 1
1. Audun Wanvik Haugen 2. Ane Nielsen Solberg 3. Jakob Haugen |
1:12:16 15. 1:01:43 14. 1:17:28 15. |
3:31:27
1:12:16 15. 2:13:59 15. 3:31:27 15. |
OK | H17 |
16 | Byåsen IL 1
1. Are Lodgaard 2. Isak A Sæternes 3. Hans Aleksander Østhagen |
1:16:37 16. 1:52:37 16. 1:00:51 16. |
4:10:05
1:16:37 16. 3:09:14 16. 4:10:05 16. |
OK | H17 |
17 | Fossum IF 1
1. Oskar Størmer 2. Sigrud Melsom 3. |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H17 |
18 | Freidig 4
1. Johan Ivarsson 2. Andreas Sylte |
- - |
-
- - |
DSQ | H17 |
19 | Emblem IL 2
1. Markus Glad 2. |
- - |
-
- - |
DSQ | H17 |
20 | NTNUI 6
1. Olai Stensland Lillevold 2. Håvard Mo Vaadal 3. Peter Martinus Freyborg Uran |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H17 |
21 | Freidig 2
1. Oscar Lyngen 2. Mattis Holt 3. Mattis Vindal |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H17 |
22 | NTNUI 8
1. |
- |
-
- |
DSQ | H17 |
23 | NTNUI 9
1. |
- |
-
- |
DSQ | H17 |
24 | Frol IL 1
1. Stian Sundsvik 2. Tobias Alstad 3. Espen Sundsvik |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H17 |
25 | Frol IL 2
1. |
- |
-
- |
DSQ | H17 |