Resultat för klass Åpen
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Troms 1
1. Jonatan Graversen 2. Hans Urset 3. Vegard Stangnes 4. Jon Marcussen |
0:12:05 1. 0:19:29 2. 0:24:59 4. 0:13:33 1. |
1:10:06
0:12:05 1. 0:31:34 1. 0:56:33 1. 1:10:06 1. |
OK | Åpen |
2 | Sogn og Fjordane 1
1. Sven Bergset Langvik 2. Elias Bergset 3. Tord Sølvberg 4. Maren Hjelmeset Kirkeeide |
0:12:41 2. 0:20:03 3. 0:26:24 7. 0:14:33 2. |
1:13:41
0:12:41 2. 0:32:44 2. 0:59:08 4. 1:13:41 2. |
OK | Åpen |
3 | Nord-Trøndelag 1
1. Sindre Tuset 2. Fredrik Vehus Skjerve 3. Håvard Veie 4. Johan Daniel Holm Undhjem |
0:14:07 4. 0:18:39 1. 0:25:04 5. 0:16:33 5. |
1:14:23
0:14:07 4. 0:32:46 3. 0:57:50 2. 1:14:23 3. |
OK | Åpen |
4 | Vest-Agder / Vestfold 1
1. Erlend Odd Berge 2. Magnus Mosfjell 3. Odd-Anton Hermansen 4. Kristian Juel Johannessen |
0:14:20 6. 0:20:48 4. 0:22:48 2. 0:16:50 6. |
1:14:46
0:14:20 6. 0:35:08 4. 0:57:56 3. 1:14:46 4. |
OK | Åpen |
5 | Sør-Trøndelag 3
1. August Maske 2. Håkon Sæternes 3. Henrik Braathen 4. Erlend Aune |
0:13:59 3. 0:22:24 5. 0:24:24 3. 0:16:05 4. |
1:16:52
0:13:59 3. 0:36:23 5. 1:00:47 5. 1:16:52 5. |
OK | Åpen |
6 | Hordaland 7
1. Brage Iversen 2. Jens Øien Kloster 3. Olav Hammersland Garnes 4. Halvor Fetveit Sundal |
0:14:09 5. 0:25:57 7. 0:22:24 1. 0:17:09 7. |
1:19:39
0:14:09 5. 0:40:06 6. 1:02:30 6. 1:19:39 6. |
OK | Åpen |
7 | Sogn og Fjordane / Troms 2
1. Anna Jacobsen-Gaski 2. Henning Strand 3. Leif-Inge Jevnlid 4. Trygve Nummedal Os |
0:16:13 7. 0:28:12 8. 0:25:34 6. 0:14:44 3. |
1:24:43
0:16:13 7. 0:44:25 8. 1:09:59 7. 1:24:43 7. |
OK | Åpen |
8 | Hordaland 6
1. Lise Bakkejord 2. Sigve Rygg Eikeland 3. Jon Erik Doppelhofer Ervik 4. Mads Jørgen Skage |
0:25:21 9. 0:23:36 9. 0:33:45 9. 0:13:31 8. |
1:36:13
0:25:21 9. 0:48:57 9. 1:22:42 9. 1:36:13 8. |
OK | Åpen |
9 | Rogaland 1
1. Vegard Wiig Nystad 2. Tobias Rødde 3. Alexander Horpestad 4. |
0:18:02 8. 0:23:52 6. 0:29:38 8. - |
-
0:18:02 8. 0:41:54 7. 1:11:32 8. - |
OK | Åpen |
10 | Finnmark 1
1. Eskil Frischknecht 2. Gard Frost 3. Emil Wilfred Jensen 4. Tom Einar Flermoen Paulsen |
- - - - |
-
- - - - |
DSQ | Åpen |
11 | Nord-Trøndelag 2
1. Iver Gjedrem Lund 2. Tobias Alstad 3. Vegard Jermstad 4. Martin Wold Stavrum |
- - - - |
-
- - - - |
DSQ | Åpen |
12 | Østfold 1
1. Martin Brække 2. Ole Sofus Haakaas 3. Christian Brynildsen |
- - - |
-
- - - |
DSQ | Åpen |
13 | Akershus og Oslo 1
1. 2. John Otterlei 3. Magnus Jystad |
- - - |
-
- - - |
DSQ | Åpen |
14 | Troms 2
1. Henning Strand 2. Anna Jacobsen-Gaski 3. |
- - - |
-
- - - |
DSQ | Åpen |
15 | Sør-Trøndelag 1
1. Vetle Grønvik Ekra 2. Einar Eide 3. Nikolai Renolen 4. Erik Tofte Jr |
- - - - |
-
- - - - |
DSQ | Åpen |
16 | Sør-Trøndelag 4
1. Kasper Sæterhaug Knudsen 2. 3. Lars Erik Uglemsmo |
- - - |
-
- - - |
DSQ | Åpen |
17 | Sør-Trøndelag 2
1. Vegard Ulseth Sylte 2. Erling Eide Hustvedt 3. Gabriel Callanan 4. Oskar Storler |
- - - - |
-
- - - - |
DSQ | Åpen |