Resultat för klass H15-
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | TIF Viking 1
1. Trygve Buanes 2. Bjarte Eikanger |
0:13:19 1. 0:13:43 2. |
0:27:02
0:13:19 1. 0:27:02 1. |
OK | H15- |
2 | Os Orienteringsklubb 1
1. Espen Rognsvåg 2. Andreas Berge |
0:13:35 3. 0:14:04 4. |
0:27:39
0:13:35 3. 0:27:39 2. |
OK | H15- |
3 | Varegg Fleridrett 1
1. Magnus Gjerstad 2. Kristian Rykkje |
0:13:49 4. 0:13:55 3. |
0:27:44
0:13:49 4. 0:27:44 3. |
OK | H15- |
4 | Gneist, IL 1
1. Magne Knudsen 2. Andreas G. Polden |
0:15:02 10. 0:13:18 1. |
0:28:20
0:15:02 10. 0:28:20 4. |
OK | H15- |
5 | Varegg Fleridrett 5
1. Stian Rykkje 2. Erik Bohne |
0:13:55 5. 0:15:48 9. |
0:29:43
0:13:55 5. 0:29:43 5. |
OK | H15- |
6 | IL Gular 1
1. Eyvind Kjellevold Malde 2. Scott Juvik |
0:14:28 7. 0:15:21 7. |
0:29:49
0:14:28 7. 0:29:49 6. |
OK | H15- |
7 | Gneist, IL 2
1. Tom Johannessen 2. Bjørn Johannessen Field |
0:14:44 9. 0:15:41 8. |
0:30:25
0:14:44 9. 0:30:25 7. |
OK | H15- |
8 | Varegg Fleridrett 2
1. Mathias Rosenlund 2. Kasper Valestrand |
0:15:25 11. 0:15:07 6. |
0:30:32
0:15:25 11. 0:30:32 8. |
OK | H15- |
9 | TIF Viking 2
1. Ulrik Hellen 2. Bjart Are Hellen |
0:15:46 13. 0:14:49 5. |
0:30:35
0:15:46 13. 0:30:35 9. |
OK | H15- |
10 | Varegg Fleridrett 3
1. Erlend Sørheim 2. Robert Aaen |
0:13:28 2. 0:17:14 13. |
0:30:42
0:13:28 2. 0:30:42 10. |
OK | H15- |
11 | IL Gular 3
1. Tormod Skauge 2. Bård Hekland |
0:14:21 6. 0:17:13 12. |
0:31:34
0:14:21 6. 0:31:34 11. |
OK | H15- |
12 | IL Gular 4
1. Lars Røttingen 2. Vibeke Øye |
0:14:35 8. 0:18:31 14. |
0:33:06
0:14:35 8. 0:33:06 12. |
OK | H15- |
13 | Varegg Fleridrett 4
1. Helge Tiger Haugland 2. Helge Rosenlund |
0:16:30 14. 0:17:07 11. |
0:33:37
0:16:30 14. 0:33:37 13. |
OK | H15- |
14 | Stord Orientering 1
1. Ivan Krutikov 2. Sveinung Rykkje |
0:18:08 15. 0:15:56 10. |
0:34:04
0:18:08 15. 0:34:04 14. |
OK | H15- |
15 | IL Gular 2
1. Arne Johannesen 2. Helge Emhjellen |
0:15:33 12. 0:18:59 15. |
0:34:32
0:15:33 12. 0:34:32 15. |
OK | H15- |
16 | Fana IL 1
1. Knut Utne 2. Halvor Fetveit Sundal |
0:18:12 16. 0:25:03 16. |
0:43:15
0:18:12 16. 0:43:15 16. |
OK | H15- |
17 | Gneist, IL 3
1. Olav Hammersland Garnes 2. Mads Jørgen Skage |
- - |
-
- - |
DSQ | H15- |
18 | Umeå OK 1
1. Elise Rognsvåg 2. Jone Peter Reistad |
- - |
-
- - |
DSQ | H15- |