Resultat för klass Stafett
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fredrikstad SK 3
1. Isak Solberg 2. Gaute Steiwer 3. Linda Solberg |
0:14:57 7. 0:28:49 1. 0:20:41 3. |
1:04:27
0:14:57 7. 0:43:46 1. 1:04:27 1. |
OK | Stafett |
2 | Halden SK 1
1. Joel Bronebakk Johansson 2. Andreas Johansson 3. Ingrid Kronborg Bronebakk |
0:14:38 2. 0:36:32 4. 0:17:50 2. |
1:09:00
0:14:38 2. 0:51:10 4. 1:09:00 2. |
OK | Stafett |
3 | OK Moss 1
1. Tuva Fosser Lundsrud 2. Göran Winblad 3. Magne Janitz |
0:14:40 3. 0:31:59 2. 0:24:44 12. |
1:11:23
0:14:40 3. 0:46:39 2. 1:11:23 3. |
OK | Stafett |
4 | Halden SK 4
1. Heidi Stokseth 2. Roul Ferra 3. Jens Erik Mjølnerød |
0:15:11 10. 0:35:37 3. 0:22:30 10. |
1:13:18
0:15:11 10. 0:50:48 3. 1:13:18 4. |
OK | Stafett |
5 | Halden SK 3
1. Johan Fredrik Svendsby Braarud 2. Ellen Kathrine Svendsby 3. Per Øyvind Braarud |
0:15:10 9. 0:40:18 7. 0:21:18 5. |
1:16:46
0:15:10 9. 0:55:28 8. 1:16:46 5. |
OK | Stafett |
6 | OK Moss 4
1. Anders Rostveit Elmi 2. Erik Rytter Jakobsen 3. Emma Aune Jakobsen |
0:14:49 5. 0:40:34 8. 0:21:54 8. |
1:17:17
0:14:49 5. 0:55:23 6. 1:17:17 6. |
OK | Stafett |
7 | Fredrikstad SK 4
1. Hedvig Scheele Søyland 2. Vidar Solberg 3. Carl Christian Strømberg |
0:15:47 12. 0:39:46 6. 0:23:52 11. |
1:19:25
0:15:47 12. 0:55:33 9. 1:19:25 7. |
OK | Stafett |
8 | OK Moss 5
1. Selmer Løken 2. Øystein Olsen 3. Hanne Wold |
0:17:04 13. 0:37:21 5. 0:26:10 17. |
1:20:35
0:17:04 13. 0:54:25 5. 1:20:35 8. |
OK | Stafett |
9 | Fredrikstad SK 1
1. Sondre Strømberg 2. Mathias Pedersen Holmskau 3. Marianne Riddervold Kahrs |
0:17:51 14. 0:45:26 13. 0:17:27 1. |
1:20:44
0:17:51 14. 1:03:17 14. 1:20:44 9. |
OK | Stafett |
10 | Halden SK 2
1. Håkon Bryggen 2. Martin Bryggen 3. Guro Bryggen |
0:15:12 11. 0:44:47 10. 0:21:41 7. |
1:21:40
0:15:12 11. 0:59:59 10. 1:21:40 10. |
OK | Stafett |
11 | Sarpsborg OL 1
1. Sigrid Hauge 2. Arild Kirkerød 3. Jesper Vonen Svae |
0:15:06 8. 0:45:00 11. 0:21:36 6. |
1:21:42
0:15:06 8. 1:00:06 12. 1:21:42 11. |
OK | Stafett |
12 | Indre Østfold OK 1
1. Bård Haugstvedt 2. Anne Marie Solheim Haugerud 3. Johan Haugstvedt |
0:14:27 1. 0:45:59 15. 0:21:17 4. |
1:21:43
0:14:27 1. 1:00:26 13. 1:21:43 12. |
OK | Stafett |
13 | Fredrikstad SK 5
1. Ingrid Sofie Hox Brynildsen 2. Anders Brynildsen 3. Anne-Sofie Hox Brynildsen |
0:14:49 5. 0:45:13 12. 0:26:04 16. |
1:26:06
0:14:49 5. 1:00:02 11. 1:26:06 13. |
OK | Stafett |
14 | Varteig OL 1
1. Mats Andersen 2. Dag Brenås 3. Maren Andersen |
0:18:10 17. 0:46:11 16. 0:22:02 9. |
1:26:23
0:18:10 17. 1:04:21 16. 1:26:23 14. |
OK | Stafett |
15 | Halden SK 5
1. Bjørn Axel Gran 2. Sigrid Schmitt Gran 3. Henrik Julian Fontes Aarbu |
0:14:40 3. 0:40:46 9. 0:31:46 18. |
1:27:12
0:14:40 3. 0:55:26 7. 1:27:12 15. |
OK | Stafett |
16 | OK Moss 6
1. Trym Breimo 2. Øyvind Løken 3. Ida Elisabeth Finstad |
0:17:58 15. 0:45:39 14. 0:26:02 15. |
1:29:39
0:17:58 15. 1:03:37 15. 1:29:39 16. |
OK | Stafett |
17 | OK Moss 3
1. Elise Holm Nedrebø 2. Sofie Holm Nedrebø 3. Per Reidulf Holm |
0:17:59 16. 0:50:40 17. 0:25:44 13. |
1:34:23
0:17:59 16. 1:08:39 17. 1:34:23 17. |
OK | Stafett |
18 | Varteig OL 2
1. Emma Bøe 2. Kjell Einar Andersen 3. Ingvild Brenne Andersen |
0:18:13 18. 0:51:22 18. 0:25:48 14. |
1:35:23
0:18:13 18. 1:09:35 18. 1:35:23 18. |
OK | Stafett |
19 | Fredrikstad SK 2
1. Hilde Strømberg 2. Jenny Danevad 3. Syver Strand Gulbrandsen |
0:19:48 19. 0:41:11 23. 0:17:22 19. |
1:18:21
0:19:48 19. 1:00:59 19. 1:18:21 19. |
OK | Stafett |
20 | OK Moss 11
1. Elisabeth Aune Jakobsen 2. Martin Malmstrøm 3. Anders Hovgaard Eisvang |
0:25:33 22. 0:40:43 20. 0:17:32 20. |
1:23:48
0:25:33 22. 1:06:16 20. 1:23:48 20. |
OK | Stafett |
21 | OK Moss 7
1. Olivia B. Hanslien 2. Donatas Kontautas 3. Stephen Roger Bryne |
0:25:43 24. 0:41:07 22. 0:21:08 21. |
1:27:58
0:25:43 24. 1:06:50 22. 1:27:58 21. |
OK | Stafett |
22 | OK Moss 10
1. Per-Christian Hanslien 2. Tore Bjørnerød 3. Elisabeth Romcke |
0:25:47 25. 0:40:33 19. 0:22:31 24. |
1:28:51
0:25:47 25. 1:06:20 21. 1:28:51 22. |
OK | Stafett |
23 | OK Moss 15
1. Anita Rostveit 2. Karl Aasmund Erøy 3. Kjetil Karlsen |
0:19:59 20. 0:50:00 25. 0:22:54 25. |
1:32:53
0:19:59 20. 1:09:59 24. 1:32:53 23. |
OK | Stafett |
24 | OK Moss 8
1. Amanda B. Hanslien 2. Egon Lundsrud 3. Bente Fosser Lundsrud |
0:26:24 26. 0:40:55 21. 0:26:12 28. |
1:33:31
0:26:24 26. 1:07:19 23. 1:33:31 24. |
OK | Stafett |
25 | OK Moss 13
1. Charlotte Aune Bryne 2. Erik Sandbæk 3. Harald Lundhaug |
0:25:42 23. 0:49:54 24. 0:25:43 27. |
1:41:19
0:25:42 23. 1:15:36 25. 1:41:19 25. |
OK | Stafett |
26 | OK Moss 9
1. Helle Bach Hanslien 2. Birk Breimo 3. Harald Bauger |
0:26:24 26. 0:55:45 26. 0:21:53 22. |
1:44:02
0:26:24 26. 1:22:09 26. 1:44:02 26. |
OK | Stafett |
27 | OK Moss 14
1. Inger Lindløv 2. Martin Hovgaard Eisvang 3. Håkon Klubnes |
0:25:25 21. 1:02:16 29. 0:22:07 23. |
1:49:48
0:25:25 21. 1:27:41 27. 1:49:48 27. |
OK | Stafett |
28 | OK Moss 16
1. Shirin Fahadi-Elmenhorst 2. Tore Rytter Jakobsen 3. Hege Rytter Jakobsen |
0:34:22 28. 1:02:00 28. 0:28:39 29. |
2:05:01
0:34:22 28. 1:36:22 29. 2:05:01 28. |
OK | Stafett |
29 | OK Moss 12
1. Elisabet Breimo 2. Morten Breimo 3. Knut Lindløv |
0:34:35 29. 0:56:20 27. 0:41:04 30. |
2:11:59
0:34:35 29. 1:30:55 28. 2:11:59 29. |
OK | Stafett |
30 | OK Moss 2
1. Tove Holm 2. Tonje Holm 3. Ole Johannes Nedrebø |
0:35:11 30. 1:14:29 30. 0:23:34 26. |
2:13:14
0:35:11 30. 1:49:40 30. 2:13:14 30. |
OK | Stafett |
31 | Indre Østfold OK 2
1. Bente Line 2. Øyvind Thømt 3. |
0:18:08 0:21:03 - |
-
- - - |
DSQ | Stafett |