Resultat för klass D13-16
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kongsberg OL 1
1. Helene Eger 2. Kjersti Tønnessen Bergstøl 3. Marlin Haavengen |
0:28:25 2. 0:17:05 5. 0:27:41 3. |
1:13:11
0:28:25 2. 0:45:30 1. 1:13:11 1. |
OK | D13-16 |
2 | Fossum IF 1
1. Ingrid G. Kvalsgård 2. Ragne Norrud 3. Pernille Katla |
0:28:24 1. 0:17:26 9. 0:28:19 4. |
1:14:09
0:28:24 1. 0:45:50 3. 1:14:09 2. |
OK | D13-16 |
3 | Raumar Orientering 1
1. Hedda Skatvedt 2. Pernille Sønsterudbråten 3. Hanne Eide Rapp |
0:28:28 4. 0:17:03 4. 0:29:40 5. |
1:15:11
0:28:28 4. 0:45:31 2. 1:15:11 3. |
OK | D13-16 |
4 | Nydalens SK 1
1. Oda Scheele 2. Pia Young Vik 3. Ragne Wiklund |
0:34:09 23. 0:15:49 1. 0:25:41 1. |
1:15:39
0:34:09 23. 0:49:58 13. 1:15:39 4. |
OK | D13-16 |
5 | Halden SK 1
1. Marieluise Schmitt Gran 2. Lisa Jenssen 3. Hedda Raadal Bjørlo |
0:28:27 3. 0:20:31 20. 0:26:43 2. |
1:15:41
0:28:27 3. 0:48:58 9. 1:15:41 5. |
OK | D13-16 |
6 | Konnerud IL 1
1. Mari Landro Svingheim 2. Anniken Ranvik 3. Jenny Baklid |
0:30:06 7. 0:16:37 2. 0:30:10 6. |
1:16:53
0:30:06 7. 0:46:43 5. 1:16:53 6. |
OK | D13-16 |
7 | Fossum IF 2
1. Åsne Holo 2. Mari Brende 3. Karen Jomaas |
0:28:46 5. 0:19:58 15. 0:30:24 7. |
1:19:08
0:28:46 5. 0:48:44 8. 1:19:08 7. |
OK | D13-16 |
8 | Kongsberg OL 2
1. Ingvild Langeggen 2. Mathilde Sæter Flesseberg 3. Åsne Haavengen |
0:30:07 8. 0:17:09 6. 0:32:09 10. |
1:19:25
0:30:07 8. 0:47:16 6. 1:19:25 8. |
OK | D13-16 |
9 | Nydalens SK 2
1. Marie Liland 2. Frida Bakken Ulseth 3. Ada Wulfsberg |
0:30:16 10. 0:17:31 10. 0:31:48 9. |
1:19:35
0:30:16 10. 0:47:47 7. 1:19:35 9. |
OK | D13-16 |
10 | Asker Skiklubb 1
1. Lotte Jauhojärvi Marcussen 2. Ina Martini 3. Anna Øfsthus Gravir |
0:29:30 6. 0:17:12 7. 0:33:41 11. |
1:20:23
0:29:30 6. 0:46:42 4. 1:20:23 10. |
OK | D13-16 |
11 | IL Tyrving 1
1. Maren Norderud 2. Tuva Nesheim Flatebakken 3. Solveig Eline Berg |
0:34:17 24. 0:17:45 11. 0:35:30 12. |
1:27:32
0:34:17 24. 0:52:02 15. 1:27:32 11. |
OK | D13-16 |
12 | Nydalens SK 3
1. Karianne Olsvik Dengerud 2. Ea Lunøe 3. Marte Madslien Bakken |
0:32:41 14. 0:19:28 14. 0:35:35 13. |
1:27:44
0:32:41 14. 0:52:09 16. 1:27:44 12. |
OK | D13-16 |
13 | Porsgrunn OL 1
1. Hanne Vassend 2. Elise Ausen 3. Anna Meen |
0:32:29 13. 0:17:24 8. 0:38:41 16. |
1:28:34
0:32:29 13. 0:49:53 12. 1:28:34 13. |
OK | D13-16 |
14 | Konnerud IL 2
1. Andrea Ranvik 2. Annette Bjørnås Krogstie 3. Amanda Skyttersæter Saugerud |
0:32:49 16. 0:16:58 3. 0:39:02 18. |
1:28:49
0:32:49 16. 0:49:47 11. 1:28:49 14. |
OK | D13-16 |
15 | Varegg Fleridrett 1
1. Mari Strømme Lid 2. Ragnhild Vrålstad Løvås 3. Tora Aasheim Nymark |
0:33:26 19. 0:20:37 21. 0:38:56 17. |
1:32:59
0:33:26 19. 0:54:03 19. 1:32:59 15. |
OK | D13-16 |
16 | Heming Orientering 1
1. Maya Jones Arnesen 2. Ella Berstad 3. Ida Marie Flågen |
0:30:18 11. 0:20:11 19. 0:43:10 21. |
1:33:39
0:30:18 11. 0:50:29 14. 1:33:39 16. |
OK | D13-16 |
17 | OK Moss 1
1. Aurora Gjølsjø 2. Noor Dirro-Helu 3. Selma Kristiansen |
0:33:56 21. 0:21:24 23. 0:38:20 15. |
1:33:40
0:33:56 21. 0:55:20 23. 1:33:40 17. |
OK | D13-16 |
18 | Lillomarka OL 1
1. Ingrid Blindheim 2. Netta Bar Nathan 3. Maria Rørvik Haver |
0:35:26 26. 0:19:58 15. 0:40:54 19. |
1:36:18
0:35:26 26. 0:55:24 24. 1:36:18 18. |
OK | D13-16 |
19 | Østmarka OK 1
1. Ingrid Marie Stubban Hygen 2. Alexandra Linløkken 3. Anna Cecilie Linløkken |
0:42:47 32. 0:25:11 31. 0:31:26 8. |
1:39:24
0:42:47 32. 1:07:58 32. 1:39:24 19. |
OK | D13-16 |
20 | Kristiansand OK 1
1. Christiane Ruud Bøckman 2. Inga Stødle 3. Silje Kregnes |
0:38:17 28. 0:20:05 17. 0:41:06 20. |
1:39:28
0:38:17 28. 0:58:22 27. 1:39:28 20. |
OK | D13-16 |
21 | Sarpsborg OL 1
1. Marie Hansen 2. Ingrid Kristine Hansen 3. Marie F. Lindløv Jensen |
0:33:05 18. 0:21:34 25. 0:45:13 22. |
1:39:52
0:33:05 18. 0:54:39 22. 1:39:52 21. |
OK | D13-16 |
22 | Fredrikstad SK 1
1. Kaisa Antonsen 2. Ida-Synnøve Kristiansen 3. Alexandra Angvoll |
0:31:02 12. 0:22:03 26. 0:47:21 24. |
1:40:26
0:31:02 12. 0:53:05 18. 1:40:26 22. |
OK | D13-16 |
23 | Fossum IF 3
1. Johanne Rognerud Bø 2. Helene B. Jendal 3. Tonje Rognerud Bø |
0:41:15 31. 0:22:31 27. 0:36:45 14. |
1:40:31
0:41:15 31. 1:03:46 29. 1:40:31 23. |
OK | D13-16 |
24 | Kongsberg OL 4
1. Tale Strand 2. Mari Øverby 3. Konstanse Moholth |
0:30:11 9. 0:19:20 12. 0:51:05 27. |
1:40:36
0:30:11 9. 0:49:31 10. 1:40:36 24. |
OK | D13-16 |
25 | Eiker OL 1
1. Christine Hoen 2. Oda Isnes Tyse 3. Solveig Letmolie |
0:32:47 15. 0:19:27 13. 0:50:03 25. |
1:42:17
0:32:47 15. 0:52:14 17. 1:42:17 25. |
OK | D13-16 |
26 | Indre Østfold OK 1
1. Maren Sofie Gulliksen 2. Elida Sagli Gudim 3. Ida Aabogen Haugaard |
0:36:00 27. 0:21:06 22. 0:46:37 23. |
1:43:43
0:36:00 27. 0:57:06 25. 1:43:43 26. |
OK | D13-16 |
27 | Kongsberg OL 3
1. Andrea Vanebo 2. Sarah Wøllo 3. Kathinka Rogstad |
0:34:27 25. 0:22:44 28. 0:50:20 26. |
1:47:31
0:34:27 25. 0:57:11 26. 1:47:31 27. |
OK | D13-16 |
28 | Konnerud IL 4
1. Mille Jægtvik 2. Nora Småge Hilsen 3. Hedda Spangberg |
0:33:57 22. 0:20:10 18. 1:04:01 30. |
1:58:08
0:33:57 22. 0:54:07 20. 1:58:08 28. |
OK | D13-16 |
29 | Halden SK 2
1. Hedda Slang-Sundsetvik 2. Sofie Bergstrøm 3. Heidi Elisabeth Brække |
0:40:07 29. 0:24:34 30. 0:56:35 28. |
2:01:16
0:40:07 29. 1:04:41 31. 2:01:16 29. |
OK | D13-16 |
30 | Kristiansand OK 2
1. Sigrid Ekeland 2. Marte Lynne 3. Tuva Hepburn |
0:32:49 16. 0:21:24 23. 1:07:54 32. |
2:02:07
0:32:49 16. 0:54:13 21. 2:02:07 30. |
OK | D13-16 |
31 | Fet OL 1
1. Ragnhild Mathea Helmersen 2. Andrea H. Rogndokken 3. Kaja Vikerhaug |
0:40:28 30. 0:23:32 29. 1:03:03 29. |
2:07:03
0:40:28 30. 1:04:00 30. 2:07:03 31. |
OK | D13-16 |
32 | Konnerud IL 3
1. Thea Land 2. Tonje-Malin Rhrich 3. Anni Saarela |
0:33:55 20. 0:25:26 32. 1:07:44 31. |
2:07:05
0:33:55 20. 0:59:21 28. 2:07:05 32. |
OK | D13-16 |
33 | Heming Orientering 2
1. Eline Bryne 2. Idunn Cecilie Rolfsen 3. Ella Berstad |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D13-16 |
34 | IL Tyrving 2
1. Mina Jørgensen 2. Ingrid Lund Hovden 3. Iris Holst |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D13-16 |
35 | Hadeland OL 1
1. Ingeborg Rognstad 2. Astrid Rognstad 3. Berthe Teslo |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D13-16 |
36 | Bodø og Omegn IF Orientering 1
1. Kristine Haanes Strandlie 2. Hedda Sofie Irgens 3. Kristine Kravdal |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D13-16 |
37 | Asker Skiklubb 2
1. Artem Sapontzis 2. Emil Østensen 3. Celine Marthinsen Salomonsen |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D13-16 |
38 | Sandnes IL (Rogaland) 1
1. Janne Tjørhom Aasheim 2. Ingrid Omdal 3. Lauri Heinaro |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D13-16 |
39 | Porsgrunn OL 2
1. Une Holtermann 2. Anine Kjørholt Lie 3. Maria Gammelsæter Mehammer |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D13-16 |