Resultat för klass H 150
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nydalens SK 2
1. Einar Lunøe 2. Gunnar Engen Vik 3. Sören Jonsson |
0:33:10 3. 0:36:51 4. 0:35:30 5. |
1:45:31
0:33:10 3. 1:10:01 1. 1:45:31 1. |
OK | H 150 |
2 | Nydalens SK 1
1. Jon Iver Bakken 2. Sindre Langaas 3. Rune Scheele |
0:35:43 5. 0:36:38 3. 0:33:23 1. |
1:45:44
0:35:43 5. 1:12:21 3. 1:45:44 2. |
OK | H 150 |
3 | Fossum IF 2
1. Hans Jevanord 2. Richard Zeiner-Gundersen 3. Christian Jomaas |
0:38:02 9. 0:39:30 8. 0:36:23 6. |
1:53:55
0:38:02 9. 1:17:32 6. 1:53:55 3. |
OK | H 150 |
4 | Kongsberg OL 1
1. Øyvind Drage 2. Svein-Erik Søgård 3. Per Øivind Eger |
0:42:29 13. 0:36:33 2. 0:37:42 8. |
1:56:44
0:42:29 13. 1:19:02 9. 1:56:44 4. |
OK | H 150 |
5 | IL Tyrving 1
1. Bjørn Henning Grandal 2. Eivind Hoff 3. Are Kristiansen |
0:45:05 15. 0:37:24 6. 0:35:11 3. |
1:57:40
0:45:05 15. 1:22:29 12. 1:57:40 5. |
OK | H 150 |
6 | Heming Orientering 1
1. Knut Erling Øen 2. Nils Petter Fremming 3. Anders Flågen |
0:35:07 4. 0:37:12 5. 0:46:01 12. |
1:58:20
0:35:07 4. 1:12:19 2. 1:58:20 6. |
OK | H 150 |
7 | Halden SK 1
1. Kjetil Bjørlo 2. Eirik Nordbrøden 3. Bjørn Axel Gran |
0:33:06 2. 0:43:54 12. 0:48:41 15. |
2:05:41
0:33:06 2. 1:17:00 5. 2:05:41 7. |
OK | H 150 |
8 | Asker Skiklubb 1
1. Jon Arvid Fossum 2. Bjørn Martini 3. Bjørn Gulbrandsen |
0:38:28 11. 0:53:51 17. 0:33:32 2. |
2:05:51
0:38:28 11. 1:32:19 15. 2:05:51 8. |
OK | H 150 |
9 | Ås-NMBU Orientering 1
1. Ivar Maalen 2. Gunnar Tenge 3. Eirik Nordhagen |
0:42:35 14. 0:41:16 11. 0:43:44 11. |
2:07:35
0:42:35 14. 1:23:51 13. 2:07:35 9. |
OK | H 150 |
10 | Heming Orientering 2
1. Christian Reusch 2. Lasse Arnesen 3. Anders Flågen |
0:40:34 12. 0:40:02 9. 0:47:14 13. |
2:07:50
0:40:34 12. 1:20:36 10. 2:07:50 10. |
OK | H 150 |
11 | Måren OK 1
1. Audun Bjerknes 2. Pål Winsents 3. Stein Turtumøygard |
0:36:19 6. 0:36:23 1. 0:55:50 18. |
2:08:32
0:36:19 6. 1:12:42 4. 2:08:32 11. |
OK | H 150 |
12 | OK Moss 1
1. Tore Bjørnerød 2. Hallvard Koren 3. Morten Johansen |
0:38:08 10. 0:39:25 7. 0:52:26 16. |
2:09:59
0:38:08 10. 1:17:33 7. 2:09:59 12. |
OK | H 150 |
13 | Indre Østfold OK 1
1. Sigmund Vister 2. Kjell-Erik Kristiansen 3. Sture Ottesen |
0:32:56 1. 0:48:54 14. 0:48:31 14. |
2:10:21
0:32:56 1. 1:21:50 11. 2:10:21 13. |
OK | H 150 |
14 | Nydalens SK 3
1. Einar Jensen 2. Torstein Hole 3. Per Sandberg |
0:37:55 8. 0:40:02 9. 0:52:36 17. |
2:10:33
0:37:55 8. 1:17:57 8. 2:10:33 14. |
OK | H 150 |
15 | IL Tyrving 2
1. Per Slungaard 2. Lars-Erik Fiskum 3. Geir Hoff |
0:51:16 17. 0:45:19 13. 0:35:29 4. |
2:12:04
0:51:16 17. 1:36:35 16. 2:12:04 15. |
OK | H 150 |
16 | Fossum IF 1
1. Arild Andresen 2. Terje Melsom 3. Lars Hjermstad |
0:36:21 7. 0:55:13 18. 0:42:55 10. |
2:14:29
0:36:21 7. 1:31:34 14. 2:14:29 16. |
OK | H 150 |
17 | Østmarka OK 1
1. Øystein Kildahl 2. Rune Teigland 3. Knut Edvard Helland |
0:58:59 18. 0:49:26 15. 0:36:25 7. |
2:24:50
0:58:59 18. 1:48:25 17. 2:24:50 17. |
OK | H 150 |
18 | IL Tyrving 3
1. Frode Kamsvåg 2. Jørgen Holmboe 3. Christian Grotnes |
0:59:38 19. 0:50:37 16. 0:39:17 9. |
2:29:32
0:59:38 19. 1:50:15 18. 2:29:32 18. |
OK | H 150 |
19 | Ringerike OL 1
1. Morten Dåsnes 2. Stig Melling 3. |
0:47:06 16. 3:20:10 19. - |
-
0:47:06 16. 4:07:16 19. - |
OK | H 150 |
20 | Indre Østfold OK 2
1. Tore Sandem 2. Rune Nygård 3. |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H 150 |
21 | Oslostudentenes IK 1
1. Guttorm L Egge 2. Are Eriksen 3. Bjørn Grinde |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H 150 |
22 | Oppsal Orientering 1
1. Stig Hultgreen Karlsen 2. Roar Bjordal 3. Petter Fure |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H 150 |