Resultat för klass H 17
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Järla Orientering 1
1. Håkon Jarvis Westergård 2. Mats Nordbrøden 3. Olle Boström |
0:44:13 1. 0:30:09 5. 0:48:12 4. |
2:02:34
0:44:13 1. 1:14:22 2. 2:02:34 1. |
OK | H 17 |
2 | IL Tyrving 1
1. Torbjørn Sagberg 2. Jim Øystein Nybråten 3. Anders Tiltnes |
0:45:52 3. 0:31:02 8. 0:47:09 2. |
2:04:03
0:45:52 3. 1:16:54 4. 2:04:03 2. |
OK | H 17 |
3 | Nydalens SK 2
1. Eirik Langedal Breivik 2. Anders Vister 3. Bojan Blumenstein |
0:45:55 5. 0:28:42 2. 0:51:23 7. |
2:06:00
0:45:55 5. 1:14:37 3. 2:06:00 3. |
OK | H 17 |
4 | NTNUI 1
1. Hans Petter Mathisen 2. Thomas Natvig Årstad 3. Eirik Kamstrup Hovind |
0:44:20 2. 0:29:53 4. 0:53:38 11. |
2:07:51
0:44:20 2. 1:14:13 1. 2:07:51 4. |
OK | H 17 |
5 | Fredrikstad SK 1
1. Herman Ryen Martinsen 2. Christian Riddervold Kahrs 3. Mattias Karlsson |
0:50:57 13. 0:30:30 6. 0:47:45 3. |
2:09:12
0:50:57 13. 1:21:27 8. 2:09:12 5. |
OK | H 17 |
6 | Fossum IF 1
1. Sindre Sandven 2. Sindre Rønning 3. Borger Melsom |
0:51:55 14. 0:28:41 1. 0:48:53 5. |
2:09:29
0:51:55 14. 1:20:36 7. 2:09:29 6. |
OK | H 17 |
7 | Nydalens SK 1
1. Dag Aalvik 2. Øystein Sørensen 3. Anders Nordberg |
0:55:10 20. 0:28:56 3. 0:46:59 1. |
2:11:05
0:55:10 20. 1:24:06 11. 2:11:05 7. |
OK | H 17 |
8 | Halden SK 2
1. Håkon Raadal Bjørlo 2. Anders Felde Olaussen 3. Tiago Aires |
0:46:43 7. 0:32:29 10. 0:52:50 8. |
2:12:02
0:46:43 7. 1:19:12 6. 2:12:02 8. |
OK | H 17 |
9 | Nydalens SK 3
1. Per Øyvind Stene 2. Gjermund Tørnqvist Halden 3. Håvard Haga |
0:46:04 6. 0:32:13 9. 0:54:50 13. |
2:13:07
0:46:04 6. 1:18:17 5. 2:13:07 9. |
OK | H 17 |
10 | Ås-NMBU Orientering 1
1. Henrik Eijsink 2. Per Henning Bjerva 3. Håvard Lucasen |
0:50:43 11. 0:38:04 20. 0:49:11 6. |
2:17:58
0:50:43 11. 1:28:47 14. 2:17:58 10. |
OK | H 17 |
11 | Kongsberg OL 1
1. Karl Fremstad 2. Mathias Drage 3. Sigur Heggedal |
0:52:09 16. 0:33:36 13. 0:53:30 10. |
2:19:15
0:52:09 16. 1:25:45 13. 2:19:15 11. |
OK | H 17 |
12 | Halden SK 1
1. Antonio Martínez Pérez 2. Øyvind Helgerud 3. Espen Fiskum |
0:50:37 9. 0:32:31 11. 1:01:55 20. |
2:25:03
0:50:37 9. 1:23:08 10. 2:25:03 12. |
OK | H 17 |
13 | Oppsal Orientering 1
1. Sigve Vågsnes 2. Are Wigaard 3. Erik Persson |
0:47:23 8. 0:38:20 21. 1:01:22 19. |
2:27:05
0:47:23 8. 1:25:43 12. 2:27:05 13. |
OK | H 17 |
14 | Nydalens SK 4
1. Ragnar Tonjer 2. Sam Lunøe 3. Øystein Pettersen |
0:54:06 17. 0:37:08 17. 0:56:33 15. |
2:27:47
0:54:06 17. 1:31:14 15. 2:27:47 14. |
OK | H 17 |
15 | Konnerud IL 1
1. Håvard Landro Svingheim 2. Jonas Sommerstad Juveli 3. Audun Heimdal |
1:05:53 30. 0:33:23 12. 0:52:58 9. |
2:32:14
1:05:53 30. 1:39:16 21. 2:32:14 15. |
OK | H 17 |
16 | Halden SK 3
1. Trygve Kristoffer Løvli 2. Håkon Østraat Sævareid 3. Peter Nordbrøden |
0:56:16 25. 0:36:50 16. 1:00:56 17. |
2:34:02
0:56:16 25. 1:33:06 16. 2:34:02 16. |
OK | H 17 |
17 | Fredrikstad SK 2
1. Torben Christian Wendler 2. Per Olaussen 3. Henrik Ottesen |
0:56:07 23. 0:37:15 18. 1:01:13 18. |
2:34:35
0:56:07 23. 1:33:22 17. 2:34:35 17. |
OK | H 17 |
18 | Ås-NMBU Orientering 2
1. Håkon Danevad 2. Per Anders U. Engebakken 3. Håvard Tveite |
1:10:31 31. 0:36:32 15. 0:54:33 12. |
2:41:36
1:10:31 31. 1:47:03 28. 2:41:36 18. |
OK | H 17 |
19 | Kongsberg OL 2
1. Einar Lund 2. Trygve Heggedal 3. Bjørn Haavengen |
1:05:05 28. 0:41:51 23. 0:55:28 14. |
2:42:24
1:05:05 28. 1:46:56 27. 2:42:24 19. |
OK | H 17 |
20 | Raumar Orientering 1
1. Eirik Rustad 2. Svend Sondre Frøshaug 3. Eskil Sande Gullord |
0:45:54 4. 0:54:27 34. 1:02:22 21. |
2:42:43
0:45:54 4. 1:40:21 23. 2:42:43 20. |
OK | H 17 |
21 | Heming Orientering 1
1. Harald Astrup Arnesen 2. Ulrik Astrup Arnesen 3. Tarjei Vollset |
0:50:42 10. 0:30:45 7. 1:24:50 27. |
2:46:17
0:50:42 10. 1:21:27 8. 2:46:17 21. |
OK | H 17 |
22 | Ringerike OL 1
1. Lars-Inge Arnevik 2. Anders Løset 3. Sander Arnevik |
0:50:45 12. 0:49:34 30. 1:09:01 23. |
2:49:20
0:50:45 12. 1:40:19 22. 2:49:20 22. |
OK | H 17 |
23 | Modum OL 1
1. Stian Stærkeby Jelstad 2. Lars Enerhaugen 3. David Løver |
1:14:19 33. 0:38:27 22. 0:59:08 16. |
2:51:54
1:14:19 33. 1:52:46 32. 2:51:54 23. |
OK | H 17 |
24 | Asker Skiklubb 1
1. Ola Løvald Bråten 2. Eivind Øfsthus Gravir 3. Vegard Gulbrandsen |
1:12:57 32. 0:35:43 14. 1:06:25 22. |
2:55:05
1:12:57 32. 1:48:40 29. 2:55:05 24. |
OK | H 17 |
25 | Fossum IF 3
1. Martin Borge Heir 2. Tarjei Holo 3. Audun Rognerud Bøe |
0:52:07 15. 0:45:11 26. 1:18:33 26. |
2:55:51
0:52:07 15. 1:37:18 20. 2:55:51 25. |
OK | H 17 |
26 | Sturla, IF 1
1. Sturla Frydenlund 2. Tibor Vári 3. Harald Thon |
0:56:02 22. 0:54:28 35. 1:16:21 25. |
3:06:51
0:56:02 22. 1:50:30 30. 3:06:51 26. |
OK | H 17 |
27 | OK Moss 2
1. Henning Bratland Carlsen 2. Thomas Roskifte 3. Donatas Kontautas |
1:16:55 36. 0:44:38 25. 1:35:41 28. |
3:37:14
1:16:55 36. 2:01:33 33. 3:37:14 27. |
OK | H 17 |
28 | Fet OL 1
1. Sander Hildebrand Rogndokken 2. Morten Kristian Vikerhaug 3. Jørgen Kjos Barkenæs |
1:36:49 39. 0:54:58 36. 1:13:58 24. |
3:45:45
1:36:49 39. 2:31:47 38. 3:45:45 28. |
OK | H 17 |
29 | Indre Østfold OK 1
1. Thomas Bedin 2. Jørgen Vister 3. Øyvind Thømt |
0:57:20 26. 0:49:00 29. 2:08:48 31. |
3:55:08
0:57:20 26. 1:46:20 26. 3:55:08 29. |
OK | H 17 |
30 | Raumar Orientering 2
1. Ståle Sønsterudbråten 2. Per Østreng 3. Pål Kogstad Næss |
1:00:03 27. 0:52:42 32. 2:04:07 30. |
3:56:52
1:00:03 27. 1:52:45 31. 3:56:52 30. |
OK | H 17 |
31 | Oslostudentenes IK 1
1. Stefan Kernstock 2. Lenny Viking Enström 3. Erling Håland |
1:20:54 37. 1:13:04 38. 1:37:56 29. |
4:11:54
1:20:54 37. 2:33:58 39. 4:11:54 31. |
OK | H 17 |
32 | OK Moss 1
1. Stian Andresen 2. Lukas Emil Rogne 3. Thomas Tubbehaugen |
1:15:13 35. 0:53:42 33. 2:16:58 32. |
4:25:53
1:15:13 35. 2:08:55 35. 4:25:53 32. |
OK | H 17 |
33 | Fossum IF 2
1. Elias T. Mølnvik 2. Harald Bakke 3. |
1:24:03 38. 1:03:58 37. - |
-
1:24:03 38. 2:28:01 37. - |
OK | H 17 |
34 | Oppsal Orientering 3
1. Thor Mella 2. Anders Storbråten 3. |
0:54:10 18. 0:41:51 23. - |
-
0:54:10 18. 1:36:01 19. - |
OK | H 17 |
35 | Fredrikstad SK 3
1. Håvard Berget 2. Frank Løwengreen 3. |
0:56:10 24. 0:37:53 19. - |
-
0:56:10 24. 1:34:03 18. - |
OK | H 17 |
36 | Asker Skiklubb 2
1. Per Wiréhn 2. Gjermund Gravir 3. |
1:05:51 29. 1:15:33 39. - |
-
1:05:51 29. 2:21:24 36. - |
OK | H 17 |
37 | Varegg Fleridrett 1
1. Vegard Jarvis Westergård 2. Olav Ekrheim 3. |
0:54:22 19. 0:46:43 27. - |
-
0:54:22 19. 1:41:05 24. - |
OK | H 17 |
38 | Bækkelagets SK 1
1. Raphael Ferrand 2. Simen Smestad 3. |
0:55:19 21. 0:49:52 31. - |
-
0:55:19 21. 1:45:11 25. - |
OK | H 17 |
39 | Halden SK 4
1. Olav Milian Schmitt Gran 2. Andreas Johansson 3. |
1:15:05 34. 0:48:48 28. - |
-
1:15:05 34. 2:03:53 34. - |
OK | H 17 |
40 | Kongsberg OL 3
1. Håvard Myhre 2. William Ekberg 3. Ola Lesteberg |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H 17 |
41 | Eiker OL 1
1. Jonas Solem Tronrud 2. Henrik Herø 3. |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H 17 |
42 | Ringerike OL 2
1. Rikard Kammerud 2. Kristian Kihle 3. |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H 17 |
43 | Fossum IF 4
1. Leif Størmer 2. Øystein Holo 3. Torbjørn Blom-Hagen |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H 17 |
44 | Nydalens SK 5
1. Rune Rystad 2. Simen A Bjøringsøy 3. Sondre Ruud Bråten |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H 17 |
45 | Oppsal Orientering 2
1. Ludvig Rødnes 2. Ole Martin Edstrøm 3. Lavran Torstensen |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H 17 |