Resultat för klass D 17
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Halden SK 1
1. Kine Hallan Steiwer 2. Lizzie Ingham 3. Bodil Helgerud |
0:40:06 1. 0:36:13 1. 0:44:45 2. |
2:01:04
0:40:06 1. 1:16:19 1. 2:01:04 1. |
OK | D 17 |
2 | Nydalens SK 1
1. Anne Johanne Lind 2. Elisabeth Ingvaldsen 3. Anne M Hausken Nordberg |
0:43:37 4. 0:42:59 7. 0:42:43 1. |
2:09:19
0:43:37 4. 1:26:36 3. 2:09:19 2. |
OK | D 17 |
3 | Nydalens SK 2
1. Lene Moe Blom 2. Anne-Lene Bakken Ulseth 3. Nicole Ragvin |
0:45:55 7. 0:41:37 5. 0:54:41 4. |
2:22:13
0:45:55 7. 1:27:32 5. 2:22:13 3. |
OK | D 17 |
4 | Fossum IF 1
1. Tonje Vassend 2. Ragnhild Hjermstad 3. Line Wegner Hodt |
0:45:04 5. 0:39:29 2. 0:58:16 10. |
2:22:49
0:45:04 5. 1:24:33 2. 2:22:49 4. |
OK | D 17 |
5 | Fredrikstad SK 1
1. Marie Olaussen 2. Kristin Ottesen 3. Marit Kahrs |
0:41:55 2. 0:54:44 17. 0:50:15 3. |
2:26:54
0:41:55 2. 1:36:39 12. 2:26:54 5. |
OK | D 17 |
6 | Ås-NMBU Orientering 1
1. Rannveig W. Nordhagen 2. Malin Eijsink 3. Kaja Winsnes Nordhagen |
0:46:50 10. 0:43:15 8. 0:57:26 9. |
2:27:31
0:46:50 10. 1:30:05 6. 2:27:31 6. |
OK | D 17 |
7 | Nydalens SK 3
1. Sofie Aarnes 2. Karen Bjergaard 3. Åse Bergan |
0:49:29 14. 0:45:50 10. 0:55:08 6. |
2:30:27
0:49:29 14. 1:35:19 10. 2:30:27 7. |
OK | D 17 |
8 | Halden SK 2
1. Hanna Haugen Nordbrøden 2. Nina Asheim Birkeland 3. Raquel Costa |
0:45:52 6. 0:46:11 12. 1:02:55 14. |
2:34:58
0:45:52 6. 1:32:03 9. 2:34:58 8. |
OK | D 17 |
9 | Kongsberg OL 1
1. Åsne Skram Trømborg 2. Eline Drage 3. Siri Moholth |
0:47:50 11. 0:42:21 6. 1:08:48 17. |
2:38:59
0:47:50 11. 1:30:11 7. 2:38:59 9. |
OK | D 17 |
10 | Asker Skiklubb 2
1. Marit Isachsen 2. Sigrun Hernes Ytterbø 3. Hilda Øfsthus |
0:55:08 18. 0:50:16 16. 0:56:09 7. |
2:41:33
0:55:08 18. 1:45:24 18. 2:41:33 10. |
OK | D 17 |
11 | Heming Orientering 1
1. Sofie Skyttersæter Iversen 2. Ragnhild H Bråten 3. Åsa Frantzen |
0:50:14 15. 0:40:30 4. 1:11:39 19. |
2:42:23
0:50:14 15. 1:30:44 8. 2:42:23 11. |
OK | D 17 |
12 | Kongsberg OL 2
1. Anne Willkommen Eiken 2. Idunn Haavengen 3. Ingrid Kvistad |
0:48:15 12. 0:57:02 21. 0:57:19 8. |
2:42:36
0:48:15 12. 1:45:17 17. 2:42:36 12. |
OK | D 17 |
13 | Nydalens SK 5
1. Maria Jonsson 2. Kari Madslien 3. Synnøve Lyssand Sandberg |
0:49:13 13. 0:46:07 11. 1:13:12 21. |
2:48:32
0:49:13 13. 1:35:20 11. 2:48:32 13. |
OK | D 17 |
14 | IL Tyrving 1
1. Kristin Helland-Hansen 2. Astrid Fiskum 3. Oda Sikkeland |
0:51:17 16. 0:46:18 14. 1:11:42 20. |
2:49:17
0:51:17 16. 1:37:35 13. 2:49:17 14. |
OK | D 17 |
15 | Lillomarka OL 1
1. Hedda Vonen 2. Ellen Marie Ariansen 3. Ingvild C. Fleisje |
0:55:56 19. 0:49:19 15. 1:05:50 16. |
2:51:05
0:55:56 19. 1:45:15 16. 2:51:05 15. |
OK | D 17 |
16 | IL Tyrving 2
1. Anniken Helland-Hansen 2. Synne Nesheim Flatebakken 3. Helene Lund-Johansen |
0:57:57 23. 0:55:16 18. 1:01:15 11. |
2:54:28
0:57:57 23. 1:53:13 21. 2:54:28 16. |
OK | D 17 |
17 | Halden SK 3
1. Frauke Schmitt Gran 2. Anne Julsrud Haugen 3. Hanne Lerche Raadal |
0:56:45 21. 0:55:39 20. 1:02:10 12. |
2:54:34
0:56:45 21. 1:52:24 20. 2:54:34 17. |
OK | D 17 |
18 | Fredrikstad SK 2
1. Emma Johansson 2. Dina Sofie Antonsen 3. Maren Roll Paulsen |
0:46:47 9. 1:02:22 23. 1:11:05 18. |
3:00:14
0:46:47 9. 1:49:09 19. 3:00:14 18. |
OK | D 17 |
19 | Raumar Orientering 1
1. Karoline Sønsterudbråten 2. Tiril Ruud Bråten 3. Synne Eide Rapp |
0:53:08 17. 0:46:12 13. 1:30:57 24. |
3:10:17
0:53:08 17. 1:39:20 14. 3:10:17 19. |
OK | D 17 |
20 | Bækkelagets SK 1
1. Kine Gulliksen 2. Anne Kristin Huuse 3. Lone Brochmann |
0:42:47 3. 1:34:00 25. 0:55:02 5. |
3:11:49
0:42:47 3. 2:16:47 24. 3:11:49 20. |
OK | D 17 |
21 | Kongsberg OL 3
1. Kari Strand 2. Unn Hilde Heggedal 3. Ann-Karin Lesteberg |
0:57:16 22. 0:44:28 9. 1:30:09 23. |
3:11:53
0:57:16 22. 1:41:44 15. 3:11:53 21. |
OK | D 17 |
22 | Oslostudentenes IK 1
1. Gunn Camilla Stang 2. Svenja Kernstock 3. Audrun Utskarpen |
1:14:21 24. 0:58:04 22. 1:02:31 13. |
3:14:56
1:14:21 24. 2:12:25 23. 3:14:56 22. |
OK | D 17 |
23 | Ås-NMBU Orientering 2
1. Line Nybakken 2. Ingunn Berget 3. Mari Brøndbo Dahl |
0:56:09 20. 1:03:32 24. 1:22:26 22. |
3:22:07
0:56:09 20. 1:59:41 22. 3:22:07 23. |
OK | D 17 |
24 | Nydalens SK 4
1. Elena Grand 2. Cristina Luis 3. Dana B. Stene |
1:25:36 25. 0:55:35 19. 1:03:06 15. |
3:24:17
1:25:36 25. 2:21:11 25. 3:24:17 24. |
OK | D 17 |
25 | Fredrikstad SK 3
1. Marianne Riddervold Kahrs 2. Linda Solberg 3. |
0:46:20 8. 0:40:23 3. - |
-
0:46:20 8. 1:26:43 4. - |
OK | D 17 |
26 | Ringerike OL 1
1. 2. Kirsti Kringhaug 3. Torunn Økern Jensen |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D 17 |
27 | Asker Skiklubb 1
1. Nora Synnøve Woxholth 2. Margrethe Wisløff 3. Tilla Farnes Hennum |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D 17 |
28 | Modum OL 1
1. Marita Lilja Grønhovd 2. Ingvild Løver Thon 3. Tine Hansen |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D 17 |