OrRe
OrienteringsResultater
OrRe
Tävlingar
Löpare
Om
Språk
Norsk
Svensk
Lik Orre på
Støtt Orre!
Hem
Norsk o-festival - sprint elite og D/H 15 og 16 (28.06.2019)
L5
L5-1
Resultat för gaffling L5-1
Vem träffade jag på kontrollen?
Strekktider
Graf
Gruppebest
Løypebest
Klocktid
Løpsbest
Tet
Snitt
Nr.
Namn
Tid
Status
LK
OK
Klass
Bana
Gaffling
1
Elias Jonsson
0:17:09
OK
100%
91%
H19-20E
L5
L5-1
2
Jørgen Baklid
0:17:52
OK
100%
70%
H19-20E
L5
L5-1
3
Øyvind Hjermstad
0:18:23
OK
98%
67%
H19-20E
L5
L5-1
4
Mats Eidsmo
0:18:32
OK
96%
70%
H19-20E
L5
L5-1
5
Niels Christian Hellerud
0:18:42
OK
97%
65%
H19-20E
L5
L5-1
6
Erling Hjermstad
0:18:43
OK
98%
59%
H19-20E
L5
L5-1
7
Henrik Fredriksen Aas
0:18:53
OK
100%
50%
H19-20E
L5
L5-1
8
Aslak Heimdal
0:18:57
OK
96%
61%
H19-20E
L5
L5-1
9
Styrk Hundseid Kamsvåg
0:19:09
OK
95%
61%
H19-20E
L5
L5-1
10
Oskar Spets Storhov
0:19:10
OK
97%
55%
H19-20E
L5
L5-1
11
Anders Haugskott
0:19:14
OK
91%
77%
H19-20E
L5
L5-1
11
Erik Hæstad Bjørnstad
0:19:14
OK
93%
67%
H19-20E
L5
L5-1
13
Sindre R Holt
0:19:27
OK
97%
49%
H19-20E
L5
L5-1
14
Sander Arntzen
0:19:34
OK
91%
70%
H19-20E
L5
L5-1
15
Marius Aurebekk
0:19:45
OK
97%
42%
H19-20E
L5
L5-1
16
Njaal Ellegaard Melby
0:19:52
OK
94%
51%
H19-20E
L5
L5-1
17
Einar Ekeland
0:20:11
OK
92%
56%
H19-20E
L5
L5-1
18
Michael Svoboda
0:20:14
OK
89%
66%
H19-20E
L5
L5-1
19
Johan Christie Ørke
0:20:56
OK
85%
71%
H19-20E
L5
L5-1
20
Oscar Lyngen
0:20:59
OK
87%
60%
H19-20E
L5
L5-1
21
Eskil Frøisland
0:21:11
OK
88%
52%
H19-20E
L5
L5-1
22
Rasmus Mathisen
0:21:21
OK
84%
69%
H19-20E
L5
L5-1
23
Erlend Brendstuen
0:21:40
OK
85%
57%
H19-20E
L5
L5-1
24
Kristian Rykkje
0:21:49
OK
89%
39%
H19-20E
L5
L5-1
25
Kristian Fredrik Lynum
0:22:24
OK
82%
57%
H19-20E
L5
L5-1
26
Jostein Svaland Dale
0:22:38
OK
84%
43%
H19-20E
L5
L5-1
27
Even Lindaas
0:22:58
OK
90%
25%
H19-20E
L5
L5-1
28
Emil Størmer
0:23:02
OK
84%
42%
H19-20E
L5
L5-1
29
Lavran Thorstensen
0:23:25
OK
82%
42%
H19-20E
L5
L5-1
30
Skjalg Nysæter
0:23:30
OK
84%
34%
H19-20E
L5
L5-1
31
Joar Gjerdahl
0:24:01
OK
77%
54%
H19-20E
L5
L5-1
32
Even-Johan Kaspersen
0:24:24
OK
80%
37%
H19-20E
L5
L5-1
33
Petter Astrup Arnesen
0:24:54
OK
78%
39%
H19-20E
L5
L5-1
34
Alexander Repstad Storemyr
0:24:55
OK
79%
36%
H19-20E
L5
L5-1
35
Knut Kyrkjebø
0:26:12
OK
82%
19%
H19-20E
L5
L5-1
36
Sebastian Daland
-
DSQ
0%
0%
H19-20E
L5
L5-1