Resultat för klass Kompis
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | IL Gular 1
1. Rannveig Furelid 2. Tom Eirik Eikanger 3. Tore Juvik 4. Arne Johannesen 5. Rune Nygaard |
0:10:56 7. 0:35:10 2. 0:19:03 1. 0:24:22 2. 0:43:25 4. |
2:12:56
0:10:56 7. 0:46:06 5. 1:05:09 3. 1:29:31 1. 2:12:56 1. |
OK | Kompis |
2 | Gneist, IL 1
1. Hedda Erica Eikanger 2. Tom Johannessen 3. Marit Nipen 4. Arne Wilhelm Knudsen 5. Andreas G. Polden |
0:08:57 3. 0:36:57 3. 0:23:12 11. 0:27:10 6. 0:40:42 1. |
2:16:58
0:08:57 3. 0:45:54 3. 1:09:06 6. 1:36:16 4. 2:16:58 2. |
OK | Kompis |
3 | Varegg Fleridrett 2
1. Ragna Oline Doppelhofer Ervik 2. Kristin Löfgren 3. Kristoffer Kjenes Haugland 4. Kristian Rykkje 5. Oskar Røen |
0:12:37 10. 0:37:28 7. 0:22:04 8. 0:22:12 1. 0:43:08 2. |
2:17:29
0:12:37 10. 0:50:05 9. 1:12:09 8. 1:34:21 3. 2:17:29 3. |
OK | Kompis |
4 | TIF Viking 1
1. Andreas Strømme Lid 2. Knut Kyrkjebø 3. Ulrik Hellen 4. Mari Strømme Lid 5. Trygve Buanes |
0:09:47 5. 0:32:54 1. 0:19:49 6. 0:31:07 10. 0:45:10 6. |
2:18:47
0:09:47 5. 0:42:41 1. 1:02:30 1. 1:33:37 2. 2:18:47 4. |
OK | Kompis |
5 | Samnanger IL 1
1. August Høgås Røen 2. Asbjørn Fossmark 3. Magnus Erdal 4. Ida Johanne Aadland 5. Per Arne Aadland |
0:08:52 2. 0:37:04 4. 0:19:04 2. 0:31:47 11. 0:44:48 5. |
2:21:35
0:08:52 2. 0:45:56 4. 1:05:00 2. 1:36:47 5. 2:21:35 5. |
OK | Kompis |
6 | Varegg Fleridrett 1
1. Gitle Femsteinevik 2. Otto Femsteinevik 3. Guro Femsteinevik 4. Arnt Ove Femsteinevik 5. Martin Femsteinevik |
0:12:33 9. 0:37:31 8. 0:23:50 12. 0:25:05 3. 0:43:12 3. |
2:22:11
0:12:33 9. 0:50:04 8. 1:13:54 10. 1:38:59 8. 2:22:11 6. |
OK | Kompis |
7 | Varegg Fleridrett 3
1. Axel Tveit 2. Jan Kjærner-Semb 3. Tage Rosenlund 4. Mathias Rosenlund 5. Ørjan Svaland Aas |
0:12:37 10. 0:37:31 8. 0:20:56 7. 0:26:05 4. 0:52:10 9. |
2:29:19
0:12:37 10. 0:50:08 10. 1:11:04 7. 1:37:09 6. 2:29:19 7. |
OK | Kompis |
8 | IL Gular 2
1. Mari Fjellbirkeland Johannesen 2. Scott Juvik 3. Eli Fjellbirkeland Johannesen 4. Johan Eikanger 5. Helen Martinsen |
0:08:29 1. 0:37:22 6. 0:22:59 9. 0:29:59 9. 0:50:35 8. |
2:29:24
0:08:29 1. 0:45:51 2. 1:08:50 5. 1:38:49 7. 2:29:24 8. |
OK | Kompis |
9 | Fana IL 1
1. Brage Bell Lysaker 2. Sigurd Eikner 3. Birk Bell Lysaker 4. Hanne Daltveit 5. Bjørn Hølleland |
0:09:04 4. 0:39:53 11. 0:19:29 4. 0:31:56 12. 0:53:33 10. |
2:33:55
0:09:04 4. 0:48:57 6. 1:08:26 4. 1:40:22 9. 2:33:55 9. |
OK | Kompis |
10 | Bergens TF 1
1. Christian Dale 2. Randi Hole 3. Andreas Dale 4. Andreas Nysæter 5. Helge Nysæter |
0:12:37 10. 0:44:54 14. 0:19:36 5. 0:37:56 16. 0:48:56 7. |
2:43:59
0:12:37 10. 0:57:31 14. 1:17:07 11. 1:55:03 13. 2:43:59 10. |
OK | Kompis |
11 | TIF Viking 2
1. Marius Guibert 2. Tor Sørevik 3. Marie Oen-Sivertsen 4. Karianne Strømme 5. Bjart Are Hellen |
0:12:37 10. 0:45:03 15. 0:22:59 9. 0:29:30 8. 0:54:28 11. |
2:44:37
0:12:37 10. 0:57:40 15. 1:20:39 14. 1:50:09 12. 2:44:37 11. |
OK | Kompis |
12 | Samnanger IL 2
1. Heine Langeland 2. Arne Erdal 3. Frank-Georg Jørgensen Davidsen 4. Dag Terje Røen 5. Rune Erdal |
0:10:53 6. 0:42:16 13. 0:19:04 2. 0:32:03 13. 1:07:44 16. |
2:52:00
0:10:53 6. 0:53:09 13. 1:12:13 9. 1:44:16 10. 2:52:00 12. |
OK | Kompis |
13 | Varegg Fleridrett 4
1. Sofiya Mukhidinova 2. Gernot Doppelhofer 3. Astrid Oline Ervik 4. Owen Westergaård 5. Lars H Smedsrud |
0:12:37 10. 0:37:21 5. 0:33:14 16. 0:26:44 5. 1:06:19 15. |
2:56:15
0:12:37 10. 0:49:58 7. 1:23:12 15. 1:49:56 11. 2:56:15 13. |
OK | Kompis |
14 | Varegg Fleridrett 6
1. Mira Mukhidinova 2. Ingunn Moss Rognsvåg 3. Jon Erik Doppelhofer Ervik 4. Helge Tiger Haugland 5. Sverre Ottesen |
0:12:37 10. 0:51:34 16. 0:26:35 14. 0:27:56 7. 0:58:36 12. |
2:57:18
0:12:37 10. 1:04:11 16. 1:30:46 16. 1:58:42 16. 2:57:18 14. |
OK | Kompis |
15 | Gneist, IL 3
1. Nora Egeland Storo 2. Sturle Nordeide 3. Mathea Patterson Møklebust 4. Ina Hopland Skage 5. Olav Hammersland Garnes |
0:12:37 10. 0:37:34 10. 0:30:02 15. 0:37:29 15. 1:01:14 13. |
2:58:56
0:12:37 10. 0:50:11 11. 1:20:13 13. 1:57:42 15. 2:58:56 15. |
OK | Kompis |
16 | Gneist, IL 2
1. Kirill Eikanger 2. Øyvind Johannessen 3. Ragnar Buset 4. Ingunn Torød Buset 5. Mads Jørgen Skage |
0:11:07 8. 0:41:57 12. 0:25:08 13. 0:37:21 14. 1:05:49 14. |
3:01:22
0:11:07 8. 0:53:04 12. 1:18:12 12. 1:55:33 14. 3:01:22 16. |
OK | Kompis |
17 | Os Orienteringsklubb 1
1. Nikolai Pontoppidan 2. Steinar Danielsen 3. Matias Døsen Pontoppidan 4. Ove Frotvedt 5. Espen Rognsvåg |
0:12:37 22. 0:48:14 18. 0:25:23 17. 0:41:19 23. 0:46:55 17. |
2:54:28
0:12:37 22. 1:00:51 18. 1:26:14 17. 2:07:33 18. 2:54:28 17. |
OK | Kompis |
18 | IL Gular 3
1. Johannes Berge Stadsnes 2. Rune Stadsnes 3. Hege Fjellbirkeland 4. Birgitte Torbjørnsen 5. Ross Juvik |
0:12:37 22. 0:49:50 21. 0:28:58 20. 0:38:10 21. 0:55:34 19. |
3:05:09
0:12:37 22. 1:02:27 21. 1:31:25 20. 2:09:35 21. 3:05:09 18. |
OK | Kompis |
19 | Fana IL 2
1. Erlend Ekerhovd 2. Kristine Grønlund 3. Marie Roll-Tørnqvist 4. Julie Roll Tørnqvist 5. Ole Tørnquist |
0:08:16 18. 0:58:29 25. 0:28:41 19. 0:33:34 17. 0:58:18 21. |
3:07:18
0:08:16 18. 1:06:45 25. 1:35:26 23. 2:09:00 19. 3:07:18 19. |
OK | Kompis |
20 | TIF Viking 3
1. Torild Myrli 2. Lise Christensen 3. Ylva Svanberg Helle 4. Jørn Torgersen 5. Petter Oen-Sivertsen |
0:12:02 20. 0:46:20 17. 0:29:37 22. 0:39:07 22. 1:00:53 24. |
3:07:59
0:12:02 20. 0:58:22 17. 1:27:59 18. 2:07:06 17. 3:07:59 20. |
OK | Kompis |
21 | Varegg Fleridrett 5
1. Anna Madslien Steinhaug 2. Olena Strugalova 3. Anne Westergård 4. Bjørn Steinhaug 5. Kristian Fredrik Thomassen |
0:12:09 21. 0:50:48 22. 0:34:21 26. 0:35:51 20. 0:58:28 22. |
3:11:37
0:12:09 21. 1:02:57 22. 1:37:18 25. 2:13:09 23. 3:11:37 21. |
OK | Kompis |
22 | Fana IL 4
1. Vemund Wannag 2. Vibeke Tefre Grieg 3. Per Vold 4. Ørjan Eirik Valestrand 5. Øistein Bøe |
0:10:35 19. 0:52:30 24. 0:30:20 24. 0:35:48 19. 1:02:37 25. |
3:11:50
0:10:35 19. 1:03:05 23. 1:33:25 22. 2:09:13 20. 3:11:50 22. |
OK | Kompis |
23 | Fana IL 3
1. Stine Marie Tefre Grieg 2. Anja Wannag 3. Halvor Fetveit Sundal 4. Runa Almeland 5. Tord Bell Myking |
0:12:37 22. 0:49:09 19. 0:29:40 23. 0:44:28 24. 0:59:29 23. |
3:15:23
0:12:37 22. 1:01:46 19. 1:31:26 21. 2:15:54 24. 3:15:23 23. |
OK | Kompis |
24 | Os Orienteringsklubb 2
1. Anita Lindvik-Sævareid 2. Turid Rognsvåg 3. Siv Øvrebotten Lie 4. Marie Pontoppidan 5. Ole-Håkon Sælen |
0:12:37 22. 0:51:50 23. 0:26:24 18. 0:50:29 25. 0:56:46 20. |
3:18:06
0:12:37 22. 1:04:27 24. 1:30:51 19. 2:21:20 25. 3:18:06 24. |
OK | Kompis |
25 | Samnanger IL 3
1. Steinar Waage Tveit 2. Even Nordvik 3. Stian Nordvik 4. Lisbeth Aadland 5. Roger Skar |
0:07:37 17. 1:00:48 26. 0:29:09 21. 0:34:33 18. 1:06:43 26. |
3:18:50
0:07:37 17. 1:08:25 26. 1:37:34 26. 2:12:07 22. 3:18:50 25. |
OK | Kompis |
26 | Os Orienteringsklubb 3
1. Ingvar Lindvik Auflem 2. Tommy Sævareid 3. Sigrid Aarbakke 4. Rolf Nord 5. Håvard Austevoll |
0:12:37 22. 0:49:15 20. 0:34:00 25. 0:55:51 26. 0:49:08 18. |
3:20:51
0:12:37 22. 1:01:52 20. 1:35:52 24. 2:31:43 26. 3:20:51 26. |
OK | Kompis |
27 | Gneist, IL 4
1. Andrea Skage 2. Vilde Hopland Skage 3. Anny Patterson Møklebust 4. Valentina Dimitrova 5. Jan Steinegger |
0:12:37 27. 1:19:08 27. 0:34:15 27. 0:40:46 27. 0:41:35 27. |
3:28:21
0:12:37 27. 1:31:45 27. 2:06:00 27. 2:46:46 27. 3:28:21 27. |
OK | Kompis |
28 | Askøy OL 1
1. Kjersti Follesøy 2. Lise Balestrand Grønbech 3. Britt Karlsen 4. Egil Karlsen 5. Andreas Grønbech |
0:12:37 28. 1:17:41 28. 0:31:48 28. 0:37:13 28. 0:59:37 28. |
3:38:56
0:12:37 28. 1:30:18 28. 2:02:06 28. 2:39:19 28. 3:38:56 28. |
OK | Kompis |
29 | Fana IL 5
1. Annhild Fetveit 2. Torgeir Strand 3. Kirsti Lysaker 4. Anne Kjersti Daltveit 5. |
- - - - - |
-
- - - - - |
DSQ | Kompis |
30 | Bergens TF 2
1. Hans Rogstadkjernet 2. Vidar Natås 3. Dagfinn Hole 4. Jon Dale 5. Pål Augland |
- - - - - |
-
- - - - - |
DSQ | Kompis |
31 | Osterøy IL 1
1. Magnus Gjerstad 2. Dagfinn Gjerstad 3. Johannes Gjerstad 4. Ragnhild Balsvik 5. Per Harald Havnen Johansen |
- - - - - |
-
- - - - - |
DSQ | Kompis |