Resultat för klass D17
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Halden SK 1
1. Kine Hallan Steiwer 2. Hollie Orr 3. Ida Marie Næss Bjørgul |
0:41:11 3. 0:37:42 1. 0:45:49 3. |
2:04:42
0:41:11 3. 1:18:53 1. 2:04:42 1. |
OK | D17 |
2 | NTNUI 1
1. Anine Ahlsand 2. Maren Jansson Haverstad 3. Sigrid Alexandersen |
0:41:12 5. 0:40:24 3. 0:45:40 2. |
2:07:16
0:41:12 5. 1:21:36 3. 2:07:16 2. |
OK | D17 |
3 | IL Tyrving 1
1. Mari Jevne Arnesen 2. Linn Hokholt 3. Betty Ann Bjerkreim Nilsen |
0:41:11 3. 0:43:59 12. 0:43:27 1. |
2:08:37
0:41:11 3. 1:25:10 8. 2:08:37 3. |
OK | D17 |
4 | Nydalens SK 1
1. Siri Ulvestad 2. Marte Narum 3. Anne M Hausken Nordberg |
0:40:43 1. 0:41:46 7. 0:48:22 5. |
2:10:51
0:40:43 1. 1:22:29 4. 2:10:51 4. |
OK | D17 |
5 | NTNUI 2
1. Audhild Bakken Rognstad 2. Karen Oline Kolstad 3. Ingrid Gulbrandsen |
0:42:26 9. 0:42:18 9. 0:50:02 11. |
2:14:46
0:42:26 9. 1:24:44 6. 2:14:46 5. |
OK | D17 |
6 | Fredrikstad SK 1
1. Heidi Østlid Bagstevold 2. Marie Olaussen 3. Emma Johansson |
0:40:45 2. 0:40:22 2. 0:54:42 18. |
2:15:49
0:40:45 2. 1:21:07 2. 2:15:49 6. |
OK | D17 |
7 | Fossum IF 1
1. Pernille Katla 2. Ragnhild Hjermstad 3. Victoria Hæstad Bjørnstad |
0:43:41 14. 0:41:45 6. 0:51:34 12. |
2:17:00
0:43:41 14. 1:25:26 9. 2:17:00 7. |
OK | D17 |
8 | Eiker OL 1
1. Ane Dyrkorn 2. Thea Dyrkorn 3. Kristine Berglia |
0:42:43 12. 0:46:16 17. 0:48:36 7. |
2:17:35
0:42:43 12. 1:28:59 13. 2:17:35 8. |
OK | D17 |
9 | Fredrikstad SK 2
1. Marit Kahrs 2. Linda Solberg 3. Marianne Riddervold Kahrs |
0:44:00 22. 0:46:49 18. 0:47:43 4. |
2:18:32
0:44:00 22. 1:30:49 20. 2:18:32 9. |
OK | D17 |
10 | Frol IL 1
1. Line Sundsvik 2. Mathilde Rundhaug 3. Eirin Svanøe-Hafstad |
0:48:21 31. 0:41:50 8. 0:49:25 9. |
2:19:36
0:48:21 31. 1:30:11 17. 2:19:36 10. |
OK | D17 |
11 | Freidig 1
1. Hanne Sandstad 2. Malin Sandstad 3. Åshild Kolstad |
0:41:13 6. 0:48:31 21. 0:49:58 10. |
2:19:42
0:41:13 6. 1:29:44 16. 2:19:42 11. |
OK | D17 |
12 | Halden SK 2
1. Agnes Leo 2. Eva Jurenikova 3. Jo Shepherd |
0:41:14 7. 0:42:38 10. 0:56:40 23. |
2:20:32
0:41:14 7. 1:23:52 5. 2:20:32 12. |
OK | D17 |
13 | Larvik OK 1
1. Runa Fremstad 2. Andrine Harriet Fremstad 3. Ingrid Undstad |
0:43:42 16. 0:45:16 15. 0:51:49 13. |
2:20:47
0:43:42 16. 1:28:58 12. 2:20:47 13. |
OK | D17 |
14 | Byåsen IL 1
1. Ragnhild Eide 2. Mari Fasting 3. Ingeborg Eide |
0:49:25 38. 0:41:09 5. 0:52:50 16. |
2:23:24
0:49:25 38. 1:30:34 18. 2:23:24 14. |
OK | D17 |
15 | Nydalens SK 2
1. Nicole Ragvin 2. Ragne Wiklund 3. Marion Huber |
0:44:05 25. 0:40:54 4. 0:59:11 27. |
2:24:10
0:44:05 25. 1:24:59 7. 2:24:10 15. |
OK | D17 |
16 | Halden SK 3
1. Idun Kristine Felde Olaussen 2. Karoline Aune 3. Iliana Ilieva |
0:42:41 11. 0:48:31 21. 0:53:05 17. |
2:24:17
0:42:41 11. 1:31:12 21. 2:24:17 16. |
OK | D17 |
17 | Fossum IF 2
1. Åsne Naadland Holo 2. Julie Størmer 3. Ingrid G. Kvålsgard |
0:45:25 28. 0:43:34 11. 0:55:41 20. |
2:24:40
0:45:25 28. 1:28:59 13. 2:24:40 17. |
OK | D17 |
18 | Asker Skiklubb 1
1. Tilla Farnes Hennum 2. Lotte Jauhojärvi Markussen 3. Synne Strand |
0:44:38 27. 0:44:14 13. 0:56:00 22. |
2:24:52
0:44:38 27. 1:28:52 11. 2:24:52 18. |
OK | D17 |
19 | Bækkelagets SK 2
1. Lene Godager Kaas 2. Line Hagman 3. Anniken Eriksrud Karlsen |
0:43:47 18. 0:47:01 19. 0:55:59 21. |
2:26:47
0:43:47 18. 1:30:48 19. 2:26:47 19. |
OK | D17 |
20 | IL Tyrving 2
1. Kristine Fjeldbo 2. Oda J Sikkeland 3. Ida Tiltnes |
0:43:49 19. 0:44:55 14. 0:58:04 25. |
2:26:48
0:43:49 19. 1:28:44 10. 2:26:48 20. |
OK | D17 |
21 | Kongsberg OL 1
1. Marlin Haavengen 2. Helene Eger 3. Ingjerd Myhre |
0:44:14 26. 0:54:44 28. 0:48:22 5. |
2:27:20
0:44:14 26. 1:38:58 25. 2:27:20 21. |
OK | D17 |
22 | Varegg Fleridrett 1
1. Christiane Trösse 2. Kårhild Husby Nordstad 3. Kristin Löfgren Johansen |
0:47:19 29. 0:54:28 27. 0:48:50 8. |
2:30:37
0:47:19 29. 1:41:47 29. 2:30:37 22. |
OK | D17 |
23 | Bækkelagets SK 1
1. Lone Brochmann 2. Marthe Gløersen 3. Nikoline Ekeberg Schjerve |
0:43:07 13. 0:56:24 32. 0:52:07 14. |
2:31:38
0:43:07 13. 1:39:31 26. 2:31:38 23. |
OK | D17 |
24 | NTNUI 3
1. Anna Ulvensøen 2. Ingunn Egeberg Vári 3. Aurora Fossøy |
0:43:50 20. 0:45:19 16. 1:03:03 32. |
2:32:12
0:43:50 20. 1:29:09 15. 2:32:12 24. |
OK | D17 |
25 | Sandefjord OK 1
1. Signe Bredholt Jørgensen 2. Maria Prestbøen 3. Ella Arentz Hagen |
0:43:43 17. 0:57:31 35. 1:01:29 29. |
2:42:43
0:43:43 17. 1:41:14 28. 2:42:43 25. |
OK | D17 |
26 | Løten o-lag 1
1. Evine Westli Andersen 2. Nina Smestad 3. Emilie Westli Andersen |
0:44:03 24. 1:07:56 41. 0:52:44 15. |
2:44:43
0:44:03 24. 1:51:59 37. 2:44:43 26. |
OK | D17 |
27 | Porsgrunn OL 1
1. Hanne Vassend 2. Guro Vassend 3. Emilie Westin |
0:48:24 32. 0:54:22 26. 1:03:14 33. |
2:46:00
0:48:24 32. 1:42:46 30. 2:46:00 27. |
OK | D17 |
28 | Asker Skiklubb 2
1. Nora Synnøve Woxholth 2. Margrethe Wisløff 3. Marit Isachsen |
0:48:06 30. 0:48:19 20. 1:09:40 39. |
2:46:05
0:48:06 30. 1:36:25 24. 2:46:05 28. |
OK | D17 |
29 | Byåsen IL 2
1. Lene Berg Hanssen 2. Helen Palmer 3. Rine Hanssen |
0:44:00 22. 0:50:53 23. 1:11:20 41. |
2:46:13
0:44:00 22. 1:34:53 22. 2:46:13 29. |
OK | D17 |
30 | Nydalens SK 3
1. Ingvil Ahlsand 2. Frida Bakken Ulseth 3. Maria Jonsson |
0:43:58 21. 1:08:09 42. 0:55:17 19. |
2:47:24
0:43:58 21. 1:52:07 39. 2:47:24 30. |
OK | D17 |
31 | Haugesund IL Orientering 1
1. Lisbeth Voll 2. Kristina Voll 3. Ingvild Paulsen Vie |
0:48:56 36. 1:00:21 36. 0:58:08 26. |
2:47:25
0:48:56 36. 1:49:17 35. 2:47:25 31. |
OK | D17 |
32 | Ås-NMBU Orientering 1
1. Kaja Winsnes Nordhagen 2. Ina Catharina Storrønning 3. Ingvild Maalen-Johansen |
0:43:41 14. 1:01:33 37. 1:02:59 31. |
2:48:13
0:43:41 14. 1:45:14 32. 2:48:13 32. |
OK | D17 |
33 | IL BUL-Tromsø 1
1. Arntraut Götsch 2. Tora Indregard 3. Mathilde Korvald Skaare |
0:42:26 9. 1:02:54 38. 1:03:31 34. |
2:48:51
0:42:26 9. 1:45:20 33. 2:48:51 33. |
OK | D17 |
34 | Sandnes IL (Rogaland) 1
1. Sunniva Omdal 2. Marie Line Furland 3. Marit Haavardsholm |
0:48:35 34. 0:56:22 31. 1:06:32 36. |
2:51:29
0:48:35 34. 1:44:57 31. 2:51:29 34. |
OK | D17 |
35 | IL Tyrving 3
1. Åsa Franzen 2. Marianne Njåstein 3. Karoline Andersen |
0:48:50 35. 0:56:52 33. 1:10:37 40. |
2:56:19
0:48:50 35. 1:45:42 34. 2:56:19 35. |
OK | D17 |
36 | NTNUI 4
1. Camilla Öhman 2. Hildegunn Heggøy 3. Ingvild Brekke |
0:56:48 41. 0:55:16 30. 1:06:50 37. |
2:58:54
0:56:48 41. 1:52:04 38. 2:58:54 36. |
OK | D17 |
37 | Freidig 2
1. Dina Reitan 2. Oda Q Fossum 3. Gro Sandstad Eidsmo |
0:57:09 42. 1:07:45 40. 0:57:44 24. |
3:02:38
0:57:09 42. 2:04:54 42. 3:02:38 37. |
OK | D17 |
38 | Raumar Orientering 1
1. Silje Ekroll Jahren 2. Anne Larsson Hovind 3. Turid Kamstrup Hovind |
0:41:23 8. 0:54:57 29. 1:31:54 47. |
3:08:14
0:41:23 8. 1:36:20 23. 3:08:14 38. |
OK | D17 |
39 | Kongsberg OL 2
1. Kjersti Tønnessen Bergstøl 2. Anne Willkommen Eiken 3. Rikke Hjelseth Larsen |
1:01:30 48. 0:53:58 25. 1:15:40 45. |
3:11:08
1:01:30 48. 1:55:28 40. 3:11:08 39. |
OK | D17 |
40 | Modum OL 1
1. Agnes Irene Longfjeld 2. Tine Hansen 3. Heidi Mårtensson |
0:48:57 37. 1:21:49 49. 1:03:57 35. |
3:14:43
0:48:57 37. 2:10:46 45. 3:14:43 40. |
OK | D17 |
41 | Porsgrunn OL 2
1. Camilla L. Rosenvold 2. Anna Meen 3. Kjersti Adéla Westin |
0:57:19 44. 1:04:48 39. 1:14:00 42. |
3:16:07
0:57:19 44. 2:02:07 41. 3:16:07 41. |
OK | D17 |
42 | Konnerud IL 1
1. Thea Sildnes Baklid 2. Annette Bjørnås Krogstie 3. Maiken Økern Hågård |
0:59:29 47. 1:16:23 47. 1:01:43 30. |
3:17:35
0:59:29 47. 2:15:52 47. 3:17:35 42. |
OK | D17 |
43 | IL Tyrving 4
1. Solveig Eline Berg 2. Synne Skjærstein 3. Astrid Fiskum |
0:57:23 45. 1:11:17 44. 1:09:15 38. |
3:17:55
0:57:23 45. 2:08:40 43. 3:17:55 43. |
OK | D17 |
44 | IL Gular 1
1. Eli Fjellbirkeland Johannesen 2. Vibeke Øye 3. Helen Martinsen |
0:57:24 46. 1:13:00 45. 1:15:01 43. |
3:25:25
0:57:24 46. 2:10:24 44. 3:25:25 44. |
OK | D17 |
45 | NTNUI 5
1. Karoline Dahl Fosby 2. Marte Hoff Hagen 3. Ingeborg Ellegaard Melby |
1:14:52 51. 1:20:48 48. 0:59:29 28. |
3:35:09
1:14:52 51. 2:35:40 50. 3:35:09 45. |
OK | D17 |
46 | Røyken OL 1
1. Line Drange Ruud 2. Sanna Antell 3. Hege Holth Rekaa |
1:11:33 50. 1:09:29 43. 1:15:06 44. |
3:36:08
1:11:33 50. 2:21:02 48. 3:36:08 46. |
OK | D17 |
47 | OK Moss 1
1. Aurora Gjølsjø 2. Johanne Bratland Tjernshaugen 3. Selma Kristiansen |
0:54:17 39. 0:57:23 34. 1:46:45 49. |
3:38:25
0:54:17 39. 1:51:40 36. 3:38:25 47. |
OK | D17 |
48 | Bækkelagets SK 3
1. Mariann Ulvestad 2. Louise Oram 3. Elena Grand |
0:48:31 33. 0:52:36 24. 2:03:07 51. |
3:44:14
0:48:31 33. 1:41:07 27. 3:44:14 48. |
OK | D17 |
49 | Heming Orientering 1
1. Sofie Skyttersæter Iversen 2. Rikke Skyttersæter Iversen 3. Pia Skyttersæter Iversen |
1:05:20 49. 1:23:59 50. 1:33:49 48. |
4:03:08
1:05:20 49. 2:29:19 49. 4:03:08 49. |
OK | D17 |
50 | Steinkjer OK 1
1. Kjersti Kvistad Dengerud 2. Vibeke Kvistad Dengerud 3. Lina Kvitvang Benan |
0:57:16 43. 1:15:20 46. 1:52:12 50. |
4:04:48
0:57:16 43. 2:12:36 46. 4:04:48 50. |
OK | D17 |
51 | Halden SK 4
1. Ane Sofie Næss Bjørgul 2. Elisabeth Brekke 3. Hanna Lye Moum |
0:55:35 40. 1:50:07 51. 1:26:02 46. |
4:11:44
0:55:35 40. 2:45:42 51. 4:11:44 51. |
OK | D17 |
52 | NTNUI 7
1. |
- |
-
- |
DSQ | D17 |
53 | Lillomarka OL 2
1. |
- |
-
- |
DSQ | D17 |
54 | Frol IL 2
1. Elen Katrine Skjerve Bredesen 2. Maren Grande 3. Ragne Munkeby |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
55 | Kongsberg OL 3
1. Idunn Haavengen 2. Kathinka Rogstad 3. Anita Sørensen Drage |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
56 | Gjø-Vard OL 1
1. Agnethe Hasli 2. Lone Malmgren 3. Kristine Haanes Strandlie |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
57 | Lillomarka OL 1
1. Andrine Benjaminsen 2. Siri Kollerud 3. Delphine Poirot |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
58 | Fredrikstad SK 3
1. Karin Skedsmo Danevad 2. Ida-Synnøve Kristiansen 3. Rikke Blakkestad Ingesen |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
59 | NTNUI 6
1. Solveig Blandkjenn 2. Maria Dahl Fosby 3. |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |