Resultat för klass H21
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Stora Tuna OK 1
1. Olle Kalered 2. Henrik Johannesson 3. Emil Svensk |
0:57:38 2. 0:54:41 1. 0:57:31 4. |
2:49:50
0:57:38 2. 1:52:19 1. 2:49:50 1. |
OK | H21 |
2 | OK Ravinen 1
1. Axel Granqvist 2. Ruslan Glebov 3. Gustav Bergman |
0:57:41 3. 0:59:33 6. 0:56:35 2. |
2:53:49
0:57:41 3. 1:57:14 2. 2:53:49 2. |
OK | H21 |
3 | OK Linné 1
1. Jakob Andersson 2. Rassmus Andersson 3. Lukas Liland |
1:01:12 14. 0:56:29 3. 0:59:06 11. |
2:56:47
1:01:12 14. 1:57:41 3. 2:56:47 3. |
OK | H21 |
4 | OK Kåre 1
1. Jonas Gustafsson 2. Eskil Kinneberg 3. Isac Von Krusenstierna |
1:01:11 13. 0:56:37 4. 0:59:43 14. |
2:57:31
1:01:11 13. 1:57:48 4. 2:57:31 4. |
OK | H21 |
5 | IFK Göteborg Orientering 1
1. Vetle Ruud Bråten 2. Johan Högstrand 3. Max Peter Bejmer |
1:01:33 22. 1:01:51 17. 0:54:30 1. |
2:57:54
1:01:33 22. 2:03:24 12. 2:57:54 5. |
OK | H21 |
6 | Södertälje-Nykvarn OF 1
1. Jesper Sjöblom 2. Filip Grahn 3. Johan Ek-Larsson |
1:01:22 18. 0:59:11 5. 0:58:18 6. |
2:58:51
1:01:22 18. 2:00:33 8. 2:58:51 6. |
OK | H21 |
7 | Sävedalens AIK 1
1. Albin Thunberg 2. Marcus Millegård 3. Heino Ollin |
0:57:53 5. 0:59:58 7. 1:02:28 21. |
3:00:19
0:57:53 5. 1:57:51 5. 3:00:19 7. |
OK | H21 |
8 | IFK Göteborg Orientering 2
1. Felix Axelsson 2. Andreas Sølberg 3. Filip Ossiansson |
0:59:05 9. 1:00:20 8. 1:01:17 18. |
3:00:42
0:59:05 9. 1:59:25 7. 3:00:42 8. |
OK | H21 |
9 | OK Pan-Kristianstad 1
1. Simon Wikström 2. Ola Martner 3. Gernot Ymsén |
1:01:20 17. 1:01:21 15. 0:58:41 8. |
3:01:22
1:01:20 17. 2:02:41 10. 3:01:22 9. |
OK | H21 |
10 | IKHP Huskvarna 1
1. Simon Harden 2. Arvid Nord 3. Erik Classon |
0:58:48 8. 1:00:22 9. 1:02:42 22. |
3:01:52
0:58:48 8. 1:59:10 6. 3:01:52 10. |
OK | H21 |
11 | OK Orion 1
1. Rasmus Elmelid 2. Måns Sandgren 3. Anton Johansson |
1:04:03 32. 1:00:40 12. 0:59:15 12. |
3:03:58
1:04:03 32. 2:04:43 16. 3:03:58 11. |
OK | H21 |
12 | Attunda OK 1
1. Oskar Daniels 2. Daniel Roos 3. Axel Wrådhe |
1:03:48 30. 1:00:39 11. 0:59:45 15. |
3:04:12
1:03:48 30. 2:04:27 15. 3:04:12 12. |
OK | H21 |
13 | Malungs OK Skogsmårdarna 1
1. John Börjesson 2. Ludvig Åhlund 3. William Lind |
0:59:10 10. 1:07:59 29. 0:57:29 3. |
3:04:38
0:59:10 10. 2:07:09 22. 3:04:38 13. |
OK | H21 |
14 | OK Kolmården 1
1. Oskar Leinonen 2. Emil Ljungemyr 3. Ville Johansson |
1:02:07 23. 1:00:44 13. 1:01:49 19. |
3:04:40
1:02:07 23. 2:02:51 11. 3:04:40 14. |
OK | H21 |
15 | Kils OK 1
1. Jonas Andersson 2. Ludvig Eriksson 3. Andreas Uller |
0:57:58 7. 1:08:41 30. 0:58:07 5. |
3:04:46
0:57:58 7. 2:06:39 21. 3:04:46 15. |
OK | H21 |
16 | OK Denseln 1
1. Mathias Hallmén 2. Erik Ivarsson Sandberg 3. August Mollén |
1:01:18 15. 1:04:57 23. 0:59:16 13. |
3:05:31
1:01:18 15. 2:06:15 20. 3:05:31 16. |
OK | H21 |
17 | Järla Orientering 1
1. Erik Berzell 2. Anton Nilsson 3. Jens Rönnols |
0:57:53 5. 1:09:21 31. 0:58:22 7. |
3:05:36
0:57:53 5. 2:07:14 23. 3:05:36 17. |
OK | H21 |
18 | Bredaryds SOK 1
1. Filip Trofast 2. Emil Auselius 3. Johan Runesson |
1:03:17 25. 1:02:41 19. 0:59:47 16. |
3:05:45
1:03:17 25. 2:05:58 19. 3:05:45 18. |
OK | H21 |
19 | Göteborg-Majorna OK 2
1. Henrik Håkansson 2. Mikael Eliasson 3. Erik Döhler |
1:01:31 21. 1:03:27 21. 1:00:52 17. |
3:05:50
1:01:31 21. 2:04:58 18. 3:05:50 19. |
OK | H21 |
20 | OK Ravinen 2
1. Niklas Carlsson 2. Erik Herne 3. Emil Granqvist |
1:06:44 34. 1:00:32 10. 0:58:55 9. |
3:06:11
1:06:44 34. 2:07:16 24. 3:06:11 20. |
OK | H21 |
21 | IFK Göteborg Orientering 3
1. Sebastian Daland 2. Rasmus Svantesson 3. Joshua Dudley |
1:01:22 18. 1:03:25 20. 1:02:04 20. |
3:06:51
1:01:22 18. 2:04:47 17. 3:06:51 21. |
OK | H21 |
22 | Stora Tuna OK 2
1. Anton Forsberg 2. Jesper Svensk 3. Joakim Svensk |
1:08:37 39. 1:01:49 16. 0:59:03 10. |
3:09:29
1:08:37 39. 2:10:26 28. 3:09:29 22. |
OK | H21 |
23 | OK Tisaren 1
1. Daniel Martinsson 2. Gustav Hindér 3. Oskar Andrén |
1:07:44 36. 1:02:22 18. 1:04:32 23. |
3:14:38
1:07:44 36. 2:10:06 27. 3:14:38 23. |
OK | H21 |
24 | Skogslöparna 1
1. Benjamin Näslund 2. Börje Pauler 3. Stefan Sjölund |
0:57:35 1. 1:06:26 26. 1:12:21 29. |
3:16:22
0:57:35 1. 2:04:01 13. 3:16:22 24. |
OK | H21 |
25 | Göteborg-Majorna OK 1
1. Martin Ahlberger 2. Viktor Runnby 3. Måns Östman |
1:03:32 28. 1:06:22 25. 1:08:06 26. |
3:18:00
1:03:32 28. 2:09:54 26. 3:18:00 25. |
OK | H21 |
26 | Snättringe SK 1
1. Mattias Kallhauge 2. Simon Hector 3. Joel Börjesson Eriksson |
1:08:21 37. 0:56:03 2. 1:15:22 35. |
3:19:46
1:08:21 37. 2:04:24 14. 3:19:46 26. |
OK | H21 |
27 | Kils OK 2
1. Viktor Skoog 2. Lukas Olm 3. Hugo Lillieström |
1:03:15 24. 1:11:49 34. 1:04:52 24. |
3:19:56
1:03:15 24. 2:15:04 33. 3:19:56 27. |
OK | H21 |
28 | OK Linné 2
1. Vojtech Kettner 2. Oskar Spets Storhov 3. Tuve Möller |
1:03:46 29. 1:05:33 24. 1:12:26 31. |
3:21:45
1:03:46 29. 2:09:19 25. 3:21:45 28. |
OK | H21 |
29 | Nyköpings OK 1
1. Ludvig Ek 2. Carl Carlsson 3. Kasper Lagerström |
1:03:30 26. 1:06:59 27. 1:12:28 32. |
3:22:57
1:03:30 26. 2:10:29 29. 3:22:57 29. |
OK | H21 |
30 | IF Thor 1
1. Erik Hannrup 2. Aron Hellgren 3. Viktor Jemth |
1:00:48 11. 1:10:36 33. 1:15:27 36. |
3:26:51
1:00:48 11. 2:11:24 31. 3:26:51 30. |
OK | H21 |
31 | OK Tisaren 2
1. Anton Hallor 2. Johan Aronsson 3. Tomas Hallmén |
1:06:51 35. 1:04:13 22. 1:16:16 37. |
3:27:20
1:06:51 35. 2:11:04 30. 3:27:20 31. |
OK | H21 |
32 | Järfälla OK 1
1. Felix Späth 2. Oskar Edvardsson 3. Benjamin Langerak |
1:01:18 15. 1:01:14 14. 1:25:14 43. |
3:27:46
1:01:18 15. 2:02:32 9. 3:27:46 32. |
OK | H21 |
33 | IFK Umeå 1
1. Gustaf Sparrevik 2. David Lundsten 3. Hans Persson |
1:04:22 33. 1:12:40 36. 1:13:31 33. |
3:30:33
1:04:22 33. 2:17:02 34. 3:30:33 33. |
OK | H21 |
34 | Malungs OK Skogsmårdarna 2
1. Linus Bohman 2. Dag Stridh 3. Oskar Sandberg |
1:09:03 40. 1:18:07 42. 1:07:13 25. |
3:34:23
1:09:03 40. 2:27:10 38. 3:34:23 34. |
OK | H21 |
35 | Södertälje-Nykvarn OF 2
1. Martin Jansson 2. Henrik Jonsson 3. Amanda Kleijn |
1:08:21 37. 1:12:16 35. 1:21:25 40. |
3:42:02
1:08:21 37. 2:20:37 35. 3:42:02 35. |
OK | H21 |
36 | Sundsvalls OK 1
1. Simon Teike 2. Anders Axling 3. Anders Vedin |
1:14:48 45. 1:16:15 40. 1:12:10 28. |
3:43:13
1:14:48 45. 2:31:03 41. 3:43:13 36. |
OK | H21 |
37 | IFK Lidingö SOK 1
1. Kristoffer Tengroth 2. Rasmus Palmqvist Aslaksen 3. Hector Haines |
1:11:39 43. 1:22:23 46. 1:09:14 27. |
3:43:16
1:11:39 43. 2:34:02 44. 3:43:16 37. |
OK | H21 |
38 | Tullinge SK 1
1. Albin Andersson 2. Emil Andersson 3. Victor Imark |
1:09:20 42. 1:19:55 44. 1:14:40 34. |
3:43:55
1:09:20 42. 2:29:15 40. 3:43:55 38. |
OK | H21 |
39 | OK Kåre 2
1. Gustav Öhgren 2. Emil Åberg 3. Simon Lundin |
1:29:49 52. 1:07:43 28. 1:12:25 30. |
3:49:57
1:29:49 52. 2:37:32 46. 3:49:57 39. |
OK | H21 |
40 | Eksjö SOK 1
1. Lucas Sundblad 2. Hugo Djurstedt 3. Viktor Antonsson |
1:16:47 46. 1:10:25 32. 1:23:03 41. |
3:50:15
1:16:47 46. 2:27:12 39. 3:50:15 40. |
OK | H21 |
41 | Skellefteå OK 1
1. Johannes Stenberg 2. Filip Salén 3. Jörgen Johansson |
1:16:49 47. 1:17:15 41. 1:16:55 38. |
3:50:59
1:16:49 47. 2:34:04 45. 3:50:59 41. |
OK | H21 |
42 | OK Ravinen 3
1. Jacob Lindstam 2. Hugo Lindskog 3. Allan Mogensen |
1:11:42 44. 1:21:58 45. 1:17:49 39. |
3:51:29
1:11:42 44. 2:33:40 42. 3:51:29 42. |
OK | H21 |
43 | Kils OK 3
1. Jonathan Uller 2. Olof Skoglund 3. Sanna Skoog |
1:09:14 41. 1:13:09 37. 1:33:22 44. |
3:55:45
1:09:14 41. 2:22:23 36. 3:55:45 43. |
OK | H21 |
44 | OK Nolaskogsarna 1
1. Gustav Lidén 2. Isak Eriksson 3. Jan Åhlund |
1:46:45 54. 1:26:18 47. 2:07:03 45. |
5:20:06
1:46:45 54. 3:13:03 49. 5:20:06 44. |
OK | H21 |
45 | OK Rodhen 1
1. David Melin 2. Emil Grehn 3. Simon Andersson |
1:03:31 27. 1:20:51 1:24:40 42. |
3:49:02
1:03:31 27. - - |
DSQ | H21 |
46 | Sundsvalls OK 2
1. Hannes Lindahl 2. Truls Lindholm 3. Gustav Frænell |
1:18:41 48. 1:30:54 48. 1:06:07 |
3:55:42
1:18:41 48. 2:49:35 47. - |
DSQ | H21 |
47 | Tullinge SK 2
1. Magnus Glännefors 2. Andreas Hultqvist 3. Wilhelm Bergman |
1:25:55 50. 1:31:05 49. 1:16:10 |
4:13:10
1:25:55 50. 2:57:00 48. - |
DSQ | H21 |
48 | IFK Göteborg Orientering 4 | - | DSQ | H21 | |
49 | IF Hagen 1
1. Filip Karlsson |
- |
-
- |
DSQ | H21 |
50 | KFUM Örebro OK 1
1. Jonatan Gustafsson |
1:00:59 12. |
-
1:00:59 12. |
DSQ | H21 |
51 | OK Södertörn 1
1. Mattias Ivares 2. Ludvig Sigrand |
1:32:37 53. 1:42:03 50. |
-
1:32:37 53. 3:14:40 50. |
DSQ | H21 |
52 | IKHP Huskvarna 2
1. Martin Djerf 2. Jakob Ingström |
0:57:51 4. 1:14:23 38. |
-
0:57:51 4. 2:12:14 32. |
DSQ | H21 |
53 | OK Pan-Kristianstad 2
1. Edvin Smedberg 2. Andreas Nilsson |
1:03:53 31. 1:19:12 43. |
-
1:03:53 31. 2:23:05 37. |
DSQ | H21 |
54 | IFK Umeå 2
1. Simon Waller |
1:27:54 51. |
-
1:27:54 51. |
DSQ | H21 |
55 | OK Linné 3
1. Albin Bergkvist 2. Joar Svartholm |
1:18:57 49. 1:14:48 39. |
-
1:18:57 49. 2:33:45 43. |
DSQ | H21 |
56 | Stora Tuna OK 3
1. Erik Blomgren 2. Mattias Östberg |
1:01:30 20. 1:33:49 |
-
1:01:30 20. - |
DSQ | H21 |