OrRe
OrienteringsResultater
OrRe
Tävlingar
Löpare
Om
Språk
Norsk
Svensk
Lik Orre på
Støtt Orre!
Hem
NM Ultralangdistanse (Blodslitet) (22.10.2016)
H 17-18E
Resultat för klass H 17-18E
Vem träffade jag på kontrollen?
Strekktider
Graf
Gruppebest
Klassebest
Løypebest
Klocktid
Løpsbest
Tet
Snitt
Nr.
Namn
Tid
Status
LK
OK
Klass
Bana
Gaffling
1
Simon Imark
1:50:54
OK
0%
0%
H 17-18E
2
Anders Haga
1:52:46
OK
0%
0%
H 17-18E
3
Vegard Gulbrandsen
1:53:25
OK
0%
0%
H 17-18E
4
Kasper Fosser
1:54:07
OK
0%
0%
H 17-18E
5
Einar Melsom
1:54:23
OK
100%
81%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
6
Victor Imark
1:56:36
OK
100%
76%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
7
Elias Jonsson
1:58:33
OK
0%
0%
H 17-18E
8
Jesper Svensk
1:58:36
OK
100%
71%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
9
Isac Von Krusenstierna
1:58:42
OK
0%
0%
H 17-18E
10
Mathias Gløersen
2:03:34
OK
0%
0%
H 17-18E
11
Erling Hjermstad
2:03:37
OK
0%
0%
H 17-18E
12
Styrk Hundseid Kamsvåg
2:03:41
OK
98%
67%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
13
Herman Ryen Martinsen
2:08:31
OK
0%
0%
H 17-18E
14
Lukas Liland
2:08:42
OK
99%
56%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
15
Sindre R Holt
2:08:54
OK
0%
0%
H 17-18E
16
Tobias Kristensen
2:10:57
OK
94%
64%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
17
Marius Pytten
2:11:08
OK
99%
52%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
18
Jostein Tandberg
2:11:16
OK
99%
52%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
19
Håvard Eidsmo
2:11:30
OK
98%
54%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
20
Eirik Langedal Breivik
2:11:50
OK
100%
50%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
21
Gjermund Tørnqvist Halden
2:12:04
OK
0%
0%
H 17-18E
22
Oskar Spets Storhov
2:12:30
OK
97%
54%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
23
Kjetil Mølnvik
2:15:05
OK
0%
0%
H 17-18E
24
Sturla Frydenlund
2:16:04
OK
0%
0%
H 17-18E
25
Rasmus Møller Jess
2:16:22
OK
91%
63%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
26
Carl Carlsson
2:16:31
OK
0%
0%
H 17-18E
27
Trygve Kristoffer Løvli
2:19:41
OK
94%
51%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
28
Simon Schuster
2:19:52
OK
0%
0%
H 17-18E
29
Vetle Elias Lynnebakken
2:19:58
OK
0%
0%
H 17-18E
30
Mathias Hermstad
2:20:07
OK
0%
0%
H 17-18E
31
Jørgen Baklid
2:23:01
OK
0%
0%
H 17-18E
32
Lavran Thorstensen
2:23:22
OK
0%
0%
H 17-18E
33
Adrian Opheim
2:26:40
OK
0%
0%
H 17-18E
34
Anders Haugskott
2:26:48
OK
0%
0%
H 17-18E
35
Simen Ballangrud
2:27:33
OK
95%
39%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
36
Martin Borge Heir
2:28:00
OK
0%
0%
H 17-18E
37
Sander H. Rogndokken
2:28:02
OK
90%
49%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
38
Albin Larsson
2:28:04
OK
0%
0%
H 17-18E
39
Olav Milian Schmitt Gran
2:28:52
OK
0%
0%
H 17-18E
40
Hallvard Arntzen Foss
2:29:20
OK
0%
0%
H 17-18E
41
Viktor Wassén
2:31:52
OK
88%
48%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
42
Mads Møller Skaug
2:32:51
OK
91%
42%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
43
Oscar Lyngen
2:34:14
OK
0%
0%
H 17-18E
44
Erlend Brendstuen
2:40:25
OK
91%
34%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
45
Håkon Lund
2:40:49
OK
89%
37%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
46
Tarjei Holo
2:44:52
OK
88%
35%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
47
Victor Helgesson
2:46:19
OK
0%
0%
H 17-18E
48
Per Ivar Stokland
2:47:03
OK
0%
0%
H 17-18E
49
Olof Skoglund
2:47:43
OK
93%
27%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
50
Lars Solli
3:00:11
OK
80%
36%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
51
Vegard Myhre
3:00:42
OK
0%
0%
H 17-18E
52
Joar Gjerdahl
3:03:40
OK
88%
22%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
53
Knut Kyrkjebø
3:03:52
OK
0%
0%
H 17-18E
54
Ole Jørgen Bogen Arenth
3:04:56
OK
0%
0%
H 17-18E
55
Jens Didrik Berg
3:07:23
OK
71%
48%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
56
Øystein Fruseth Christiansen
3:07:43
OK
89%
20%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
57
Marko Birk Nielsen
3:18:54
OK
0%
0%
H 17-18E
58
Ole Martin Edstrøm
3:23:28
OK
72%
34%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-2
59
Henrik Haug
3:33:48
OK
0%
0%
H 17-18E
60
Benjamin Aasen
3:56:14
OK
77%
13%
H 17-18E
H 17-18E
H 17-18E-1
61
Vegard Myklemyr
2:36:05
DSQ
0%
0%
H 17-18E
62
Linus Olhans
2:44:52
DSQ
0%
0%
H 17-18E
63
Hans Kristian Stubban Hygen
3:02:12
DSQ
0%
0%
H 17-18E
64
Bjørnar Løvli
-
DNF
0%
0%
H 17-18E
64
Johan Persson
-
DNF
0%
0%
H 17-18E
64
Styrk Almeland Bleie
-
DNF
0%
0%
H 17-18E
67
Johan Teodor Westly
2:07:07
DNF
0%
0%
H 17-18E