Resultat för klass D17
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nydalens SK 1
1. Siri Ulvestad 2. Anine Ahlsand 3. Anne M Hausken Nordberg |
0:37:41 7. 0:36:39 1. 0:41:38 1. |
1:55:58
0:37:41 7. 1:14:20 1. 1:55:58 1. |
OK | D17 |
2 | Halden SK 1
1. Ida Marie Næss Bjørgul 2. Mari Fasting 3. Anni-Maija Fincke |
0:36:32 1. 0:38:50 3. 0:42:05 2. |
1:57:27
0:36:32 1. 1:15:22 2. 1:57:27 2. |
OK | D17 |
3 | Bækkelagets SK 1
1. Nikoline Ekeberg Schjerve 2. Lene Godager Kaas 3. Tone Wigemyr |
0:37:38 6. 0:41:37 8. 0:45:32 10. |
2:04:47
0:37:38 6. 1:19:15 3. 2:04:47 3. |
OK | D17 |
4 | Halden SK 2
1. Eva Jurenikova 2. Bodil Helgerud 3. Kine Hallan Steiwer |
0:40:56 13. 0:39:43 5. 0:44:44 7. |
2:05:23
0:40:56 13. 1:20:39 6. 2:05:23 4. |
OK | D17 |
5 | NTNUI 1
1. Audhild Bakken Rognstad 2. Maren Jansson Haverstad 3. Linn Hokholt |
0:39:46 9. 0:39:31 4. 0:47:44 12. |
2:07:01
0:39:46 9. 1:19:17 4. 2:07:01 5. |
OK | D17 |
6 | Kongsberg OL 1
1. Åsne Skram Trømborg 2. Aurora Moholth 3. Ingjerd Myhre |
0:40:54 12. 0:44:39 14. 0:42:40 3. |
2:08:13
0:40:54 12. 1:25:33 15. 2:08:13 6. |
OK | D17 |
7 | Fredrikstad SK 1
1. Emma Johansson 2. Mia Bekhus 3. Heidi Østlid Bagstevold |
0:36:43 2. 0:47:30 24. 0:44:20 5. |
2:08:33
0:36:43 2. 1:24:13 9. 2:08:33 7. |
OK | D17 |
8 | Frol IL 1
1. Eirin Svanøe-Hafstad 2. Elen Katrine Skjerve 3. Mathilde Rundhaug |
0:40:50 11. 0:43:20 11. 0:45:01 9. |
2:09:11
0:40:50 11. 1:24:10 8. 2:09:11 8. |
OK | D17 |
9 | Bækkelagets SK 2
1. Lone Brochmann 2. Marthe Gløersen 3. Kine Gulliksen |
0:37:22 4. 0:44:40 15. 0:48:43 14. |
2:10:45
0:37:22 4. 1:22:02 7. 2:10:45 9. |
OK | D17 |
10 | Byåsen IL 1
1. Emma Arnesen 2. Ragnhild Eide 3. Ingeborg Eide |
0:43:15 21. 0:42:01 9. 0:48:05 13. |
2:13:21
0:43:15 21. 1:25:16 11. 2:13:21 10. |
OK | D17 |
11 | Konnerud IL 1
1. Thea Sildnes Baklid 2. Maiken Økern Hågård 3. Therese Haare |
0:47:13 33. 0:41:23 7. 0:44:49 8. |
2:13:25
0:47:13 33. 1:28:36 18. 2:13:25 11. |
OK | D17 |
12 | Løten o-lag 1
1. Sofie Johansson 2. Evine Westli Andersen 3. Emilie Westli Andersen |
0:41:45 17. 0:47:13 23. 0:44:34 6. |
2:13:32
0:41:45 17. 1:28:58 20. 2:13:32 12. |
OK | D17 |
13 | IL Tyrving 1
1. Mari Jevne Arnesen 2. Ida Tiltnes 3. Oda Sikkeland |
0:40:57 14. 0:43:24 12. 0:49:30 15. |
2:13:51
0:40:57 14. 1:24:21 10. 2:13:51 13. |
OK | D17 |
14 | Asker Skiklubb 1
1. Tilla Farnes Hennum 2. Margrethe Wisløff 3. Synne Strand |
0:39:52 10. 0:45:41 18. 0:49:52 16. |
2:15:25
0:39:52 10. 1:25:33 15. 2:15:25 14. |
OK | D17 |
15 | Halden SK 3
1. Jo Shepherd 2. Lizzie Ingham 3. Hanna Haugen Nordbrøden |
0:47:29 38. 0:37:55 2. 0:50:18 17. |
2:15:42
0:47:29 38. 1:25:24 13. 2:15:42 15. |
OK | D17 |
16 | Freidig 1
1. Hanne Sandstad 2. Åshild Kolstad 3. Karen Oline Kolstad |
0:37:25 5. 0:48:01 25. 0:50:18 17. |
2:15:44
0:37:25 5. 1:25:26 14. 2:15:44 16. |
OK | D17 |
17 | IL BUL-Tromsø 1
1. Arntraut Götsch 2. Mathilde Korvald Skaare 3. Anne Urset |
0:37:16 3. 0:42:13 10. 0:56:51 26. |
2:16:20
0:37:16 3. 1:19:29 5. 2:16:20 17. |
OK | D17 |
18 | Varegg Fleridrett 1
1. Christiane Trösse 2. Kårhild Husby Nordstad 3. Kristin Löfgren |
0:42:07 20. 0:55:01 35. 0:43:03 4. |
2:20:11
0:42:07 20. 1:37:08 33. 2:20:11 18. |
OK | D17 |
19 | Nydalens SK 2
1. Ingvil Ahlsand 2. Marion Huber 3. Marte Narum |
0:47:15 35. 0:45:19 16. 0:47:41 11. |
2:20:15
0:47:15 35. 1:32:34 25. 2:20:15 19. |
OK | D17 |
20 | NTNUI 2
1. Kristine Fjellanger 2. Ingunn Egeberg Vari 3. Julie Størmer |
0:41:41 16. 0:43:37 13. 0:56:41 24. |
2:21:59
0:41:41 16. 1:25:18 12. 2:21:59 20. |
OK | D17 |
21 | Halden SK 4
1. Helen Palmer 2. Gina Granstedt 3. Iliana Ilieva |
0:47:08 32. 0:45:47 21. 0:53:35 19. |
2:26:30
0:47:08 32. 1:32:55 27. 2:26:30 21. |
OK | D17 |
22 | Larvik OK 1
1. Runa Fremstad 2. Martine Topstad 3. Julie Hjortland |
0:40:57 14. 0:48:10 26. 0:57:24 27. |
2:26:31
0:40:57 14. 1:29:07 22. 2:26:31 22. |
OK | D17 |
23 | Sandefjord OK 1
1. Ella Arentz Hagen 2. Signe Bredholt Jørgensen 3. Maria Prestbøen |
0:47:17 37. 0:45:42 19. 0:55:15 21. |
2:28:14
0:47:17 37. 1:32:59 28. 2:28:14 23. |
OK | D17 |
24 | Frol IL 2
1. Maren Grande 2. Gøril Rønning Sund 3. Kari Svingheim |
0:47:13 33. 0:41:22 6. 0:59:45 29. |
2:28:20
0:47:13 33. 1:28:35 17. 2:28:20 24. |
OK | D17 |
25 | NTNUI 3
1. Marte Hoff Hagen 2. Gry Granstedt 3. Solveig Blandkjenn |
0:43:49 24. 0:50:41 30. 0:55:09 20. |
2:29:39
0:43:49 24. 1:34:30 31. 2:29:39 25. |
OK | D17 |
26 | IL Tyrving 2
1. Helene Lund-Johansen 2. Åsa Franzen 3. Anniken Helland-Hansen |
0:43:21 22. 0:45:42 19. 1:00:41 31. |
2:29:44
0:43:21 22. 1:29:03 21. 2:29:44 26. |
OK | D17 |
27 | NTNUI 5
1. Aurora Fossøy 2. Camilla Öhman 3. Ingvild Maalen-Johansen |
0:47:16 36. 0:46:15 22. 0:56:44 25. |
2:30:15
0:47:16 36. 1:33:31 29. 2:30:15 27. |
OK | D17 |
28 | NTNUI 4
1. Silje Arntzen 2. Ingrid Gulbrandsen 3. Live Bredholt Jørgensen |
0:45:24 27. 0:48:15 27. 0:58:10 28. |
2:31:49
0:45:24 27. 1:33:39 30. 2:31:49 28. |
OK | D17 |
29 | Hamar OK 1
1. Anine Lome 2. Sigrid Bjørgen 3. Dorte Narum |
0:42:02 19. 0:49:32 29. 1:00:55 32. |
2:32:29
0:42:02 19. 1:31:34 23. 2:32:29 29. |
OK | D17 |
30 | Sandnes IL (Rogaland) 1
1. Marie Line Furland 2. Hannah Malmei 3. Vilde Malmei |
0:45:57 29. 0:51:56 32. 0:56:08 23. |
2:34:01
0:45:57 29. 1:37:53 34. 2:34:01 30. |
OK | D17 |
31 | Bodø og Omegn IF Orientering 1
1. Nora Marie Irgens 2. Martha Kalvig Skogan 3. Eirill Pettersen Buvik |
0:45:34 28. 1:02:34 39. 0:55:30 22. |
2:43:38
0:45:34 28. 1:48:08 37. 2:43:38 31. |
OK | D17 |
32 | Sandnes IL (Rogaland) 2
1. Sunniva Omdal 2. Marthe Svihus 3. Marit Haavardsholm |
0:46:00 30. 0:52:29 33. 1:06:49 33. |
2:45:18
0:46:00 30. 1:38:29 36. 2:45:18 32. |
OK | D17 |
33 | Frol IL 3
1. Line Sundsvik 2. Sara Profors 3. Randi Johanne Skjerve |
0:43:22 23. 0:45:23 17. 1:19:27 37. |
2:48:12
0:43:22 23. 1:28:45 19. 2:48:12 33. |
OK | D17 |
34 | Lillomarka OL 1
1. Siri Kollerud 2. Emma Eithun Paulsen 3. Ingvild C. Fleisje |
0:56:26 40. 0:55:27 36. 1:00:17 30. |
2:52:10
0:56:26 40. 1:51:53 39. 2:52:10 34. |
OK | D17 |
35 | Freidig 2
1. Malin Sandstad 2. Vera Melkild 3. Maria Ulseth Sylte |
0:44:18 25. 0:48:27 28. 1:20:06 38. |
2:52:51
0:44:18 25. 1:32:45 26. 2:52:51 35. |
OK | D17 |
36 | Raumar Orientering 1
1. Silje Ekroll Jahren 2. Dagny I. Lysaker 3. Lene Kinneberg |
0:38:58 8. 0:53:05 34. 1:20:59 39. |
2:53:02
0:38:58 8. 1:32:03 24. 2:53:02 36. |
OK | D17 |
37 | Asker Skiklubb 2
1. Nora Synnøve Woxholth 2. Ragnhild Løvli 3. Fanni Jauhojärvi Markussen |
0:44:26 26. 0:51:06 31. 1:18:53 36. |
2:54:25
0:44:26 26. 1:35:32 32. 2:54:25 37. |
OK | D17 |
38 | Fredrikstad SK 2
1. Rikke Blakkestad Ingesen 2. Kristin Ottesen 3. Trine Olausen |
0:41:53 18. 0:56:06 37. 1:21:11 40. |
2:59:10
0:41:53 18. 1:37:59 35. 2:59:10 38. |
OK | D17 |
39 | Halden SK 5
1. Idun Kristine Felde Olaussen 2. Synne Malene Brække 3. Karoline Aune |
0:47:04 31. 1:05:57 40. 1:11:50 34. |
3:04:51
0:47:04 31. 1:53:01 40. 3:04:51 39. |
OK | D17 |
40 | IL Tyrving 3
1. Mari Jellum Helgerud 2. Solveig Sikkeland 3. Berit Danielsen |
0:49:09 39. 1:02:01 38. 1:18:29 35. |
3:09:39
0:49:09 39. 1:51:10 38. 3:09:39 40. |
OK | D17 |
41 | NTNUI 6
1. Karoline Dahl Fosby 2. Synne Fossøy 3. Torid Kvaal |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
42 | Mo OK 1
1. Doris Stien Kaspersen 2. Hilde Sofie Hansen 3. Wenche Hjelmseth |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
43 | Lillomarka OL 2
1. Ellen Marie Ariansen 2. Brynhild Fanuelsen 3. Bjørn Tveite |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
44 | Kristiansand OK 1
1. Marianne Andersen 2. Ida Aurebekk 3. Silje Hauge |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
45 | Kongsberg OL 2
1. Anne Willkommen Eiken 2. Idunn Haavengen 3. Eline Drage |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
46 | Vegårshei IL 1
1. Karine Vestøl 2. Julie Nærestad 3. Synnøve Bråten |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
47 | Heming Orientering 1
1. Sofie Skyttersæter Iversen 2. Pia Skyttersæter Iversen 3. Henriette Ruud |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
48 | Fossum IF 1
1. Victoria Hæstad Bjørnstad 2. Ragnhild Hjermstad 3. Kristin Helland-Hansen |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
49 | Fredrikstad SK 3
1. Solveig Hegstad Krüger 2. Sigrid Saur Modahl 3. Ellen Marie Turter |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
50 | NTNUI 7
1. Peder Trones 2. Tom Johannessen 3. Jannike Bremar Johannessen |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
51 | Eiker OL 1
1. Ane Dyrkorn 2. Thea Dyrkorn 3. Kristine Berglia |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |
52 | OL Trollelg 1
1. Line Sølberg 2. Marit Schmid 3. Elisabeth Hegdal |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D17 |