Resultat för klass H13-16
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kristiansand OK 1
1. David Runde 2. Kristian Pytten 3. Marius Aurebekk |
0:25:36 6. 0:14:11 2. 0:21:20 1. |
1:01:07
0:25:36 6. 0:39:47 4. 1:01:07 1. |
OK | H13-16 |
2 | Asker Skiklubb 1
1. Henrik Fredriksen Aas 2. Sondre Ytterbø 3. Sander Arntzen |
0:23:26 1. 0:15:05 7. 0:22:37 3. |
1:01:08
0:23:26 1. 0:38:31 2. 1:01:08 2. |
OK | H13-16 |
3 | Nydalens SK 1
1. Lars Young Vik 2. Kornelius Kriszat-Løvfald 3. Halvor Halden |
0:23:28 3. 0:14:56 4. 0:23:17 5. |
1:01:41
0:23:28 3. 0:38:24 1. 1:01:41 3. |
OK | H13-16 |
4 | Fossum IF 1
1. Emil Størmer 2. Peter Gisholt 3. Erik H Bjørnstad |
0:25:00 5. 0:15:02 5. 0:23:15 4. |
1:03:17
0:25:00 5. 0:40:02 6. 1:03:17 4. |
OK | H13-16 |
5 | Nydalens SK 3
1. Håkon Sturød 2. Anders Håvard Larsen 3. Audun Uglenes Bergan |
0:27:13 20. 0:16:04 14. 0:25:15 7. |
1:08:32
0:27:13 20. 0:43:17 13. 1:08:32 5. |
OK | H13-16 |
6 | IL Tyrving 1
1. Ådne Skjærstein 2. Andreas Juell Larsen 3. Oliver Wallin Higgins |
0:27:26 21. 0:15:35 8. 0:25:49 8. |
1:08:50
0:27:26 21. 0:43:01 11. 1:08:50 6. |
OK | H13-16 |
7 | Indre Østfold OK 1
1. Mats Andre Nygård 2. Sigvart Eugen Bergland 3. Eirik Blågestad |
0:26:51 15. 0:14:02 1. 0:28:18 10. |
1:09:11
0:26:51 15. 0:40:53 8. 1:09:11 7. |
OK | H13-16 |
8 | Fredrikstad SK 1
1. Bendik Eliassen 2. Eirik Imrik 3. Sondre Ottesen |
0:23:27 2. 0:15:38 9. 0:30:43 20. |
1:09:48
0:23:27 2. 0:39:05 3. 1:09:48 8. |
OK | H13-16 |
9 | Asker Skiklubb 2
1. Trygve Myhr 2. Jonas Myhr 3. Vegard Løvli |
0:24:21 4. 0:15:38 9. 0:29:53 14. |
1:09:52
0:24:21 4. 0:39:59 5. 1:09:52 9. |
OK | H13-16 |
10 | Halden SK 1
1. Jakob Torgersen 2. Sigurd Saxe Sandvik 3. Niels Christian Hellerud |
0:31:25 30. 0:17:02 23. 0:21:55 2. |
1:10:22
0:31:25 30. 0:48:27 28. 1:10:22 10. |
OK | H13-16 |
11 | Fredrikstad SK 2
1. Odin Sæther 2. Oliver Hagaseth Mydske 3. Runar Saur Modahl |
0:26:13 11. 0:15:58 11. 0:28:19 11. |
1:10:30
0:26:13 11. 0:42:11 9. 1:10:30 11. |
OK | H13-16 |
12 | Lillomarka OL 1
1. Elias Skjolden Sørensen 2. Eirik Høst Fossgård 3. Jens Johan Berekke |
0:26:31 13. 0:16:51 19. 0:28:20 12. |
1:11:42
0:26:31 13. 0:43:22 14. 1:11:42 12. |
OK | H13-16 |
13 | Haugesund IL Orientering 1
1. Sigurd Paulsen Vie 2. Henrik Haga Nesse 3. Johan Christie Ørke |
0:27:54 23. 0:16:59 21. 0:27:40 9. |
1:12:33
0:27:54 23. 0:44:53 19. 1:12:33 13. |
OK | H13-16 |
14 | Sturla, IF 2
1. Egil Frydenlund 2. Sigurd Smemo 3. Aslak Heimdal |
0:33:10 32. 0:16:09 15. 0:24:37 6. |
1:13:56
0:33:10 32. 0:49:19 31. 1:13:56 14. |
OK | H13-16 |
15 | Kongsberg OL 2
1. Vetle Drage 2. Peder Bonden Kjørsvik 3. Johan Eger |
0:26:55 16. 0:17:16 25. 0:30:14 18. |
1:14:25
0:26:55 16. 0:44:11 17. 1:14:25 15. |
OK | H13-16 |
16 | Halden SK 2
1. Haakon Johann Slang-Sundsetvik 2. Tore Herman Kirkebøen 3. Jonatan Aune |
0:27:06 18. 0:16:03 13. 0:31:44 22. |
1:14:53
0:27:06 18. 0:43:09 12. 1:14:53 16. |
OK | H13-16 |
17 | Raumar Orientering 1
1. Øistein Fagerli Næss 2. Gaute Fosstveit 3. Anders Horvei |
0:27:34 22. 0:16:17 16. 0:31:42 21. |
1:15:33
0:27:34 22. 0:43:51 16. 1:15:33 17. |
OK | H13-16 |
18 | Nydalens SK 2
1. Isak Jonsson 2. Elias Stubberud 3. Gaute Bergan |
0:27:11 19. 0:18:46 28. 0:29:57 16. |
1:15:54
0:27:11 19. 0:45:57 21. 1:15:54 18. |
OK | H13-16 |
19 | Notodden OL 1
1. Even-Andre Thorbjørnsen 2. Jakob Schia Løe 3. Åsmund Slokvik |
0:25:37 7. 0:15:04 6. 0:37:20 33. |
1:18:01
0:25:37 7. 0:40:41 7. 1:18:01 19. |
OK | H13-16 |
20 | Porsgrunn OL 1
1. Rasmus Mathisen 2. Halvard Kornmo 3. Alexander Repstad Storemyr |
0:27:56 24. 0:20:29 35. 0:29:53 14. |
1:18:18
0:27:56 24. 0:48:25 27. 1:18:18 20. |
OK | H13-16 |
21 | Sturla, IF 1
1. Johan Kristian Undeland 2. Lukas Klausen 3. Mathias Skourup Rognebakke |
0:26:59 17. 0:18:15 26. 0:33:06 25. |
1:18:20
0:26:59 17. 0:45:14 20. 1:18:20 21. |
OK | H13-16 |
22 | Fossum IF 2
1. Sivert Sande Kverme 2. Erlend Børli 3. Eivind Berner Myhre |
0:25:52 10. 0:17:06 24. 0:35:27 31. |
1:18:25
0:25:52 10. 0:42:58 10. 1:18:25 22. |
OK | H13-16 |
23 | OL Tønsberg og omegn 1
1. Trym B Island 2. Sondre Evensen 3. Jakob Hjelseth |
0:25:40 8. 0:22:13 37. 0:30:41 19. |
1:18:34
0:25:40 8. 0:47:53 24. 1:18:34 23. |
OK | H13-16 |
24 | Ringerike OL 1
1. Oskar Arnevik 2. Mikkel Berglund 3. Jørgen Nøkleby Melling |
0:26:30 12. 0:18:17 27. 0:34:15 30. |
1:19:02
0:26:30 12. 0:44:47 18. 1:19:02 24. |
OK | H13-16 |
25 | Varegg Fleridrett 1
1. Mathias Rosenlund 2. Erik Bohne 3. Aune Dørmænen |
0:26:41 14. 0:16:44 18. 0:36:27 32. |
1:19:52
0:26:41 14. 0:43:25 15. 1:19:52 25. |
OK | H13-16 |
26 | Heming Orientering 2
1. August Syrdal Øen 2. Sølve Nordahl Rolfsen 3. Jonas Rolfsen Haugmo |
0:31:03 26. 0:18:59 29. 0:30:02 17. |
1:20:04
0:31:03 26. 0:50:02 32. 1:20:04 26. |
OK | H13-16 |
27 | Fossum IF 3
1. Vebjørn Blom Hagen 2. Sondre Zahl Hagen 3. Mikkel Katla |
0:31:23 28. 0:14:48 3. 0:33:55 29. |
1:20:06
0:31:23 28. 0:46:11 22. 1:20:06 27. |
OK | H13-16 |
28 | Kongsberg OL 1
1. Adam Conway 2. Rolf Trygve Haug 3. Sølve Drage |
0:31:24 29. 0:16:59 21. 0:31:49 23. |
1:20:12
0:31:24 29. 0:48:23 26. 1:20:12 28. |
OK | H13-16 |
29 | Fredrikstad SK 3
1. Kristoffer B. Helminsen 2. Thomas Blomkvist 3. Sivert Poppe |
0:31:31 31. 0:16:51 19. 0:33:53 28. |
1:22:15
0:31:31 31. 0:48:22 25. 1:22:15 29. |
OK | H13-16 |
30 | Kristiansand OK 2
1. Jonas Myhre 2. Odd-Anton Hermansen 3. Malin Hauge |
0:33:15 33. 0:16:01 12. 0:33:00 24. |
1:22:16
0:33:15 33. 0:49:16 29. 1:22:16 30. |
OK | H13-16 |
31 | Larvik OK 1
1. Iver Ringheim 2. Ida Sofie Hjortland 3. Andrine Harriet Fremstad |
0:31:16 27. 0:19:33 32. 0:33:30 27. |
1:24:19
0:31:16 27. 0:50:49 33. 1:24:19 31. |
OK | H13-16 |
32 | Indre Østfold OK 2
1. Kristoffer Halsnes 2. Tidemann Lier 3. Peder Aabogen Haugaard |
0:35:14 35. 0:19:30 31. 0:33:07 26. |
1:27:51
0:35:14 35. 0:54:44 35. 1:27:51 32. |
OK | H13-16 |
33 | OK Moss 1
1. Tor Erling Gjølsjø 2. Adam Kristiansen 3. Christopher Ladim |
0:43:10 36. 0:19:56 34. 0:29:35 13. |
1:32:41
0:43:10 36. 1:03:06 36. 1:32:41 33. |
OK | H13-16 |
34 | Østmarka OK 1
1. Andreas Ramberg 2. Henrik Gudim 3. John Otterlei |
0:25:44 9. 0:23:34 38. 0:46:12 36. |
1:35:30
0:25:44 9. 0:49:18 30. 1:35:30 34. |
OK | H13-16 |
35 | Asker Skiklubb 3
1. Thea Charlotte Hansen 2. Simen Aure Skogedal 3. Eilev Kvaale |
0:33:59 34. 0:19:53 33. 0:42:45 35. |
1:36:37
0:33:59 34. 0:53:52 34. 1:36:37 35. |
OK | H13-16 |
36 | Heming Orientering 1
1. Ferdinand Fremming 2. Kristian Østermann 3. Henrik Reusch |
0:54:20 38. 0:16:24 17. 0:39:43 34. |
1:50:27
0:54:20 38. 1:10:44 38. 1:50:27 36. |
OK | H13-16 |
37 | Fossum IF 4
1. Marius Bakke 2. Gustav Andresen Skotte 3. Birk Sætnan |
0:43:19 37. 0:20:36 36. 0:48:04 37. |
1:51:59
0:43:19 37. 1:03:55 37. 1:51:59 37. |
OK | H13-16 |
38 | Hedrum OL 1
1. Viljan Van Raaij 2. Henrik R Holt 3. Kristoffer Fjære |
0:28:03 25. 0:19:07 30. 1:06:25 38. |
1:53:35
0:28:03 25. 0:47:10 23. 1:53:35 38. |
OK | H13-16 |
39 | Røyken OL 1
1. Vera Gano Mønnich 2. Daniel Nystyen 3. Ingeborg Kvarme |
1:19:43 39. 0:32:12 39. 1:02:06 39. |
2:54:01
1:19:43 39. 1:51:55 39. 2:54:01 39. |
OK | H13-16 |
40 | Lillomarka OL 2
1. Jon Nilsen 2. Venche Bjerkreim 3. Julie Meinicke |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H13-16 |
41 | Vang OL 1
1. Andreas Lundqvist 2. Tuva Eik Haave 3. Naja Nordahl |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H13-16 |
42 | Bækkelagets SK 1
1. Lars Øderud Vatne 2. Marlon Rustad 3. Magnus Ferdinand Vivaldi Huuse |
- - - |
-
- - - |
DSQ | H13-16 |