OrRe
OrienteringsResultater
OrRe
Tävlingar
Löpare
Om
Språk
Norsk
Svensk
Lik Orre på
Støtt Orre!
Hem
NC lang med innlagt JWOC-testløp + direkteklasser (01.06.2019)
H 17-20E
Resultat för klass H 17-20E
Vem träffade jag på kontrollen?
Strekktider
Graf
Gruppebest
Klassebest
Løypebest
Klocktid
Løpsbest
Tet
Snitt
Nr.
Namn
Tid
Status
LK
OK
Klass
Bana
Gaffling
1
Lukas Liland
1:04:15
OK
100%
93%
H 17-20E
L1
L1-1
2
Einar Melsom
1:06:28
OK
100%
85%
H 17-20E
L1
L1-1
3
Elias Jonsson
1:07:53
OK
100%
80%
H 17-20E
L1
L1-1
4
Erling Hjermstad
1:08:05
OK
97%
86%
H 17-20E
L1
L1-1
4
Sander Arntzen
1:08:05
OK
99%
81%
H 17-20E
L1
L1-1
4
Niels Christian Hellerud
1:08:05
OK
100%
79%
H 17-20E
L1
L1-1
7
Jørgen Baklid
1:08:10
OK
100%
80%
H 17-20E
L1
L1-1
8
Sebastian Daland
1:11:34
OK
96%
77%
H 17-20E
L1
L1-1
9
Øyvind Hjermstad
1:12:58
OK
96%
73%
H 17-20E
L1
L1-1
10
Sindre R Holt
1:13:06
OK
96%
72%
H 17-20E
L1
L1-1
11
Anders Haugskott
1:13:14
OK
93%
78%
H 17-20E
L1
L1-1
12
Kornelius Kriszat-Løvfald
1:13:15
OK
93%
79%
H 17-20E
L1
L1-1
13
Oskar Spets Storhov
1:13:35
OK
94%
76%
H 17-20E
L1
L1-1
13
Tobias Alstad
1:13:35
OK
95%
74%
H 17-20E
L1
L1-1
15
Cornelius Bjørk
1:14:14
OK
98%
65%
H 17-20E
L1
L1-1
16
Marius Aurebekk
1:14:53
OK
97%
66%
H 17-20E
L1
L1-1
17
Henrik Fredriksen Aas
1:15:08
OK
93%
74%
H 17-20E
L1
L1-1
18
Lars Young Vik
1:16:05
OK
97%
63%
H 17-20E
L1
L1-1
19
Erik Hæstad Bjørnstad
1:16:42
OK
91%
74%
H 17-20E
L1
L1-1
20
Aslak Heimdal
1:17:06
OK
98%
58%
H 17-20E
L1
L1-1
21
Vegard Kittilsen
1:17:09
OK
93%
68%
H 17-20E
L1
L1-1
22
Halvor Tørnqvist Halden
1:17:10
OK
95%
65%
H 17-20E
L1
L1-1
23
Simen Spets Storhov
1:17:30
OK
87%
82%
H 17-20E
L1
L1-1
24
Clemens Sundby Øxnevad
1:17:40
OK
92%
69%
H 17-20E
L1
L1-1
25
Nils Tveite
1:17:46
OK
94%
64%
H 17-20E
L1
L1-1
26
Styrk Hundseid Kamsvåg
1:17:53
OK
90%
74%
H 17-20E
L1
L1-1
27
Anders Vestøl
1:19:19
OK
94%
61%
H 17-20E
L1
L1-1
28
Sigurd Paulsen Vie
1:20:03
OK
85%
78%
H 17-20E
L1
L1-1
29
Njaal Ellegaard Melby
1:20:24
OK
91%
64%
H 17-20E
L1
L1-1
30
Jo Even Kolstad
1:20:29
OK
83%
83%
H 17-20E
L1
L1-1
31
Mats Eidsmo
1:20:38
OK
92%
61%
H 17-20E
L1
L1-1
32
Jonatan Graversen
1:21:12
OK
87%
72%
H 17-20E
L1
L1-1
33
Mikkel Holt
1:22:15
OK
86%
72%
H 17-20E
L1
L1-1
34
Jonas Grønli
1:22:18
OK
88%
67%
H 17-20E
L1
L1-1
35
Kristian Fredrik Lynum
1:23:05
OK
84%
73%
H 17-20E
L1
L1-1
36
Sondre Ytterbø
1:23:12
OK
83%
75%
H 17-20E
L1
L1-1
37
Elias Skjolden Sørensen
1:23:34
OK
90%
59%
H 17-20E
L1
L1-1
38
Erlend Brendstuen
1:23:44
OK
85%
69%
H 17-20E
L1
L1-1
39
Johan Kristian Undeland
1:23:47
OK
87%
65%
H 17-20E
L1
L1-1
40
Johan Christie Ørke
1:24:26
OK
83%
72%
H 17-20E
L1
L1-1
40
Magnus Eide-Fredriksen
1:24:26
OK
84%
71%
H 17-20E
L1
L1-1
42
Birk Bell Lysaker
1:24:42
OK
83%
73%
H 17-20E
L1
L1-1
43
Vetle Drage
1:25:13
OK
87%
61%
H 17-20E
L1
L1-1
44
Lars Sandstad
1:25:36
OK
89%
57%
H 17-20E
L1
L1-1
45
Even Lindaas
1:26:31
OK
83%
69%
H 17-20E
L1
L1-1
46
Felix Finsrud
1:26:34
OK
84%
65%
H 17-20E
L1
L1-1
47
David Runde
1:27:01
OK
80%
73%
H 17-20E
L1
L1-1
48
Fredrik Vehus Skjerve
1:27:10
OK
93%
47%
H 17-20E
L1
L1-1
49
Jørgen Schjølberg
1:27:23
OK
84%
64%
H 17-20E
L1
L1-1
50
Mathias Skourup Rognebakke
1:28:13
OK
82%
66%
H 17-20E
L1
L1-1
51
Bjørn Anders Flågen
1:28:26
OK
80%
71%
H 17-20E
L1
L1-1
52
Jostein Svaland Dale
1:28:29
OK
84%
61%
H 17-20E
L1
L1-1
53
Sondre Ottesen
1:28:37
OK
82%
66%
H 17-20E
L1
L1-1
53
Håkon Holstad
1:28:37
OK
87%
53%
H 17-20E
L1
L1-1
55
Kristian Østermann
1:29:02
OK
80%
70%
H 17-20E
L1
L1-1
56
Halvard Kornmo
1:29:10
OK
81%
67%
H 17-20E
L1
L1-1
57
Sondre Zahl Hagen
1:29:18
OK
81%
67%
H 17-20E
L1
L1-1
58
Tobias Espedal
1:30:46
OK
78%
71%
H 17-20E
L1
L1-1
59
Rasmus Mathisen
1:31:13
OK
78%
70%
H 17-20E
L1
L1-1
60
Oliver Østby
1:32:29
OK
81%
59%
H 17-20E
L1
L1-1
61
Gaute Kvittum Nytrøen
1:32:57
OK
78%
65%
H 17-20E
L1
L1-1
62
Simon Beckmann Kristiansen
1:33:25
OK
77%
67%
H 17-20E
L1
L1-1
63
Mathias Pedersen Vold
1:35:58
OK
80%
55%
H 17-20E
L1
L1-1
64
Henrik Reusch
1:36:00
OK
78%
56%
H 17-20E
L1
L1-1
65
Eivind Berner Myhre
1:37:30
OK
73%
71%
H 17-20E
L1
L1-1
66
Tobias Rødde
1:37:35
OK
76%
62%
H 17-20E
L1
L1-1
67
Kristian Markhus Brekke
1:37:58
OK
75%
62%
H 17-20E
L1
L1-1
68
Erlend Børli
1:38:13
OK
82%
48%
H 17-20E
L1
L1-1
69
Christopher Ladim
1:38:18
OK
84%
42%
H 17-20E
L1
L1-1
70
Vebjørn Blom-Hagen
1:38:25
OK
76%
59%
H 17-20E
L1
L1-1
71
Sivert Møklegård Pihl
1:38:47
OK
96%
26%
H 17-20E
L1
L1-1
72
Jakob Hjelseth
1:39:08
OK
73%
66%
H 17-20E
L1
L1-1
73
Gard Frost
1:39:21
OK
79%
52%
H 17-20E
L1
L1-1
74
Gaute Fosstveit
1:40:06
OK
75%
58%
H 17-20E
L1
L1-1
75
August Syrdal Øen
1:41:03
OK
73%
64%
H 17-20E
L1
L1-1
76
Håvard Veie
1:42:38
OK
71%
64%
H 17-20E
L1
L1-1
77
Trygve Myhr
1:42:42
OK
71%
64%
H 17-20E
L1
L1-1
78
Eirik Blågestad
1:42:48
OK
71%
63%
H 17-20E
L1
L1-1
79
Kristian Pytten
1:42:56
OK
77%
50%
H 17-20E
L1
L1-1
80
Mikkel Katla
1:43:52
OK
72%
58%
H 17-20E
L1
L1-1
81
Rolf Trygve Haug
1:44:00
OK
82%
39%
H 17-20E
L1
L1-1
82
Ferdinand Fremming
1:47:05
OK
0%
0%
H 17-20E
83
Runar Saur Modahl
1:48:06
OK
64%
75%
H 17-20E
L1
L1-1
84
Eskil Frischknecht
1:48:20
OK
70%
54%
H 17-20E
L1
L1-1
85
Olav Kristian Lund
1:49:35
OK
80%
35%
H 17-20E
L1
L1-1
86
Øistein Fagerli Næss
1:51:22
OK
72%
48%
H 17-20E
L1
L1-1
87
Eirik Imrik
1:55:13
OK
70%
47%
H 17-20E
L1
L1-1
88
Håvard Skriubakken
1:59:08
OK
68%
47%
H 17-20E
L1
L1-1
89
Magnus Fossum
2:00:19
OK
63%
58%
H 17-20E
L1
L1-1
90
Johannes Langaas
2:19:47
OK
61%
38%
H 17-20E
L1
L1-1
91
Joar Gjerdahl
-
DSQ
0%
0%
H 17-20E
91
August Asheim Birkeland
-
DNF
0%
0%
H 17-20E
91
Kristoffer B. Helminsen
-
DNF
0%
0%
H 17-20E
91
Morten Krona Haflan
-
DNF
0%
0%
H 17-20E
91
Einar Ekeland
-
DNF
0%
0%
H 17-20E
91
Ådne Skjærstein
-
DNF
0%
0%
H 17-20E
91
Per Clemet Wisløff
-
DNF
0%
0%
H 17-20E
91
Eskil Frøisland
-
DNF
0%
0%
H 17-20E
91
Håkon Kornmo
-
DNF
0%
0%
H 17-20E