Resultat för klass D13-16
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nydalens SK 1
1. Maja Mo Hjelseth 2. Marie Saugestad 3. Inga Skaarer Wiklund |
0:34:06 6. 0:24:30 2. 0:36:53 2. |
1:35:29
0:34:06 6. 0:58:36 2. 1:35:29 1. |
OK | D13-16 |
2 | Porsgrunn OL 1
1. Une Holtermann 2. Martine Pettersen 3. Anine Kjørholt Lie |
0:28:13 1. 0:30:32 6. 0:38:51 4. |
1:37:36
0:28:13 1. 0:58:45 3. 1:37:36 2. |
OK | D13-16 |
3 | Nydalens SK 2
1. Eira Skaarer Wiklund 2. Mari Aarseth 3. Elise Wærp Hauge |
0:34:24 7. 0:24:11 1. 0:41:59 8. |
1:40:34
0:34:24 7. 0:58:35 1. 1:40:34 3. |
OK | D13-16 |
4 | Oppsal Orientering 1
1. Ingeborg Roll Mosland 2. Sofie Solheim Undeberget 3. Katrine Bjordal Veggan |
0:34:04 5. 0:32:33 9. 0:39:19 5. |
1:45:56
0:34:04 5. 1:06:37 5. 1:45:56 4. |
OK | D13-16 |
5 | Sturla, IF 1
1. Marie Kvarme 2. Marthe Graff-Wiik 3. Mina Akiko Johnsen |
0:33:29 3. 0:37:43 15. 0:41:26 7. |
1:52:38
0:33:29 3. 1:11:12 7. 1:52:38 5. |
OK | D13-16 |
6 | OL Tønsberg og omegn 1
1. Mathea Gløersen 2. Mari Loftesnes Kaupang 3. Maria Grovan |
0:31:59 2. 0:37:17 14. 0:43:49 11. |
1:53:05
0:31:59 2. 1:09:16 6. 1:53:05 6. |
OK | D13-16 |
7 | OK Moss 1
1. Frida Hovgaard Eisvang 2. Elma Sagli Gudim 3. Julie Sophie Wold |
0:33:33 4. 0:29:16 3. 0:54:36 18. |
1:57:25
0:33:33 4. 1:02:49 4. 1:57:25 7. |
OK | D13-16 |
8 | Halden SK 1
1. Sigrid Schmitt Gran 2. Åse Kjerkreit 3. Emma Olsen |
0:39:08 10. 0:38:59 16. 0:40:45 6. |
1:58:52
0:39:08 10. 1:18:07 12. 1:58:52 8. |
OK | D13-16 |
9 | Nydalens SK 3
1. Marie Scheele 2. Tiril Ebon Espedal 3. Frida Solsrud |
0:36:00 9. 0:39:28 17. 0:43:33 10. |
1:59:01
0:36:00 9. 1:15:28 10. 1:59:01 9. |
OK | D13-16 |
10 | Asker Skiklubb 1
1. Ragnhild Øfsthus Gravir 2. Anette J. Markussen 3. Astrid Ytterbø |
0:46:46 13. 0:29:49 4. 0:44:07 12. |
2:00:42
0:46:46 13. 1:16:35 11. 2:00:42 10. |
OK | D13-16 |
11 | Oppsal Orientering 2
1. Ane Hustvedt 2. Mari Kalleson 3. Ingrid Johansen-Barli |
0:35:55 8. 0:35:23 11. 0:49:26 14. |
2:00:44
0:35:55 8. 1:11:18 8. 2:00:44 11. |
OK | D13-16 |
12 | Fossum IF 1
1. Helene Bjørkvold Jendal 2. Ragnhild Blom-Hagen 3. Kathinka Zahl Hagen |
0:43:01 12. 0:36:37 13. 0:42:14 9. |
2:01:52
0:43:01 12. 1:19:38 14. 2:01:52 12. |
OK | D13-16 |
13 | Heming Orientering 1
1. Ida Marie Flågen 2. Hannah Syrdal Øen 3. Ella Berstad |
0:41:44 11. 0:31:49 7. 0:51:04 15. |
2:04:37
0:41:44 11. 1:13:33 9. 2:04:37 13. |
OK | D13-16 |
14 | Konnerud IL 1
1. Hedda Spangberg 2. Elsa Sofie Lysheden-Vogt 3. Mille Vasshaug Jægtvik |
0:52:59 16. 0:40:46 18. 0:36:39 1. |
2:10:24
0:52:59 16. 1:33:45 16. 2:10:24 14. |
OK | D13-16 |
15 | Larvik OK 1
1. Iril Ringheim 2. Maren Sofie Fremstad 3. Pernille Zagar |
0:47:05 14. 0:32:28 8. 0:51:59 16. |
2:11:32
0:47:05 14. 1:19:33 13. 2:11:32 15. |
OK | D13-16 |
16 | Fredrikstad SK 1
1. Signe Strand Gulbrandsen 2. Marte Hox Brynildsen 3. Emma Sofie Steinsland |
1:05:00 20. 0:30:30 5. 0:38:04 3. |
2:13:34
1:05:00 20. 1:35:30 18. 2:13:34 16. |
OK | D13-16 |
17 | Trøsken IL 1
1. Marte Lillegraven Langsæter 2. Ingvild Pedersen Holmstav 3. Julie Brenås |
1:01:42 19. 0:33:43 10. 0:54:18 17. |
2:29:43
1:01:42 19. 1:35:25 17. 2:29:43 17. |
OK | D13-16 |
18 | Sandnes IL (Rogaland) 1
1. Alva Christiansen 2. Mari Richter 3. Selma L.F Torp |
0:47:56 15. 0:42:28 19. 1:05:07 20. |
2:35:31
0:47:56 15. 1:30:24 15. 2:35:31 18. |
OK | D13-16 |
19 | Heming Orientering 2
1. Helene Margarethe Kristensen 2. Anne Østvold 3. Julie Heyerdahl Rødsten |
0:59:39 17. 0:35:58 12. 1:00:55 19. |
2:36:32
0:59:39 17. 1:35:37 19. 2:36:32 19. |
OK | D13-16 |
20 | Lillomarka OL 1
1. Emilie Pedersen Vold 2. Selma Mestad Hansen 3. Ingunn Høst Fossgard |
0:59:40 18. 0:49:44 20. 0:47:17 13. |
2:36:41
0:59:40 18. 1:49:24 20. 2:36:41 20. |
OK | D13-16 |
21 | Vang OL 1
1. Maren Henriksen 2. Mina Bleken Rud 3. Anne Frøisland |
1:01:50 21. 1:08:23 21. 0:55:54 21. |
3:06:07
1:01:50 21. 2:10:13 21. 3:06:07 21. |
OK | D13-16 |
22 | Tyrving IL 1
1. Linnea Holst 2. Kristine Solbakken 3. Kajsa Meyer Larsson |
0:41:24 0:38:12 0:42:00 |
2:01:36
- - - |
DSQ | D13-16 |
23 | Kongsberg OL 1
1. Synne Sommerstad Røste 2. Ingrid Lesteberg 3. Ingvild Gustafsson |
0:36:38 1:37:55 0:43:40 |
2:58:13
- - - |
DSQ | D13-16 |
24 | Gjø-Vard OL 1
1. Emma Visted Hansen 2. Eiril Erlien Solerød 3. Emma Visted-Hansen |
0:39:07 0:45:14 - |
-
- - - |
DSQ | D13-16 |
25 | Kolbotn og Skimt OL 1
1. Hanna Rehn 2. Alva Marika Niklasson 3. Sofie Gammelsæter |
- - - |
-
- - - |
DSQ | D13-16 |