Resultat för klass D 17
Lag
Nr. | Namn | Etapptid | Tid | Status | Klass |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fredrikstad SK 1
1. Marianne Riddervold Kahrs 2. Marie Olaussen 3. Kamilla Olaussen |
0:35:00 5. 0:36:16 3. 0:35:43 2. |
1:46:59
0:35:00 5. 1:11:16 2. 1:46:59 1. |
OK | D 17 |
2 | NTNUI 2
1. Tonje Vassend 2. Anine Ahlsand 3. Anna Ulvensøen |
0:34:48 4. 0:37:38 4. 0:37:45 5. |
1:50:11
0:34:48 4. 1:12:26 4. 1:50:11 2. |
OK | D 17 |
3 | NTNUI 1
1. Ingrid Gulbrandsen 2. Maren Jansson Haverstad 3. Ingrid Lundanes |
0:36:37 12. 0:34:45 1. 0:39:04 9. |
1:50:26
0:36:37 12. 1:11:22 3. 1:50:26 3. |
OK | D 17 |
4 | Halden SK 1
1. Lizzie Ingham 2. Jo Shepherd 3. Kine Hallan Steiwer |
0:34:17 2. 0:35:04 2. 0:42:17 16. |
1:51:38
0:34:17 2. 1:09:21 1. 1:51:38 4. |
OK | D 17 |
5 | Nydalens SK 1
1. Ragne Wiklund 2. Anne M Hausken Nordberg 3. Siri Ulvestad |
0:36:08 10. 0:38:40 9. 0:36:52 3. |
1:51:40
0:36:08 10. 1:14:48 5. 1:51:40 5. |
OK | D 17 |
6 | Emblem IL 1
1. Audhild Bakken Rognstad 2. Vilde Årøen Lykke 3. Emma Johansson |
0:36:37 12. 0:38:13 7. 0:37:03 4. |
1:51:53
0:36:37 12. 1:14:50 6. 1:51:53 6. |
OK | D 17 |
7 | Byåsen IL 1
1. Mari Fasting 2. Ragnhild Eide 3. Ingeborg Eide |
0:34:23 3. 0:42:13 19. 0:38:18 7. |
1:54:54
0:34:23 3. 1:16:36 9. 1:54:54 7. |
OK | D 17 |
8 | IL Tyrving 1
1. Oda J Sikkeland 2. Ida Tiltnes 3. Kristine Fjeldbo |
0:35:22 6. 0:42:25 20. 0:38:17 6. |
1:56:04
0:35:22 6. 1:17:47 14. 1:56:04 8. |
OK | D 17 |
9 | Fossum IF 1
1. Julie Størmer 2. Ragnhild Hjermstad 3. Victoria Hæstad Bjørnstad |
0:40:05 24. 0:37:51 5. 0:38:39 8. |
1:56:35
0:40:05 24. 1:17:56 15. 1:56:35 9. |
OK | D 17 |
10 | Halden SK 2
1. Hedda Raadal Bjørlo 2. Idun Kristine Felde Olaussen 3. Eva Jurenikova |
0:38:23 23. 0:39:15 10. 0:39:05 10. |
1:56:43
0:38:23 23. 1:17:38 11. 1:56:43 10. |
OK | D 17 |
11 | Konnerud IL 1
1. Andrea Ranvik 2. Jenny Baklid 3. Maiken Økern Hågård |
0:37:00 16. 0:37:54 6. 0:43:17 18. |
1:58:11
0:37:00 16. 1:14:54 7. 1:58:11 11. |
OK | D 17 |
12 | Bækkelagets SK 1
1. Kine Gulliksen 2. Marthe Gløersen 3. Lone Brochmann |
0:37:06 18. 0:40:32 12. 0:41:01 14. |
1:58:39
0:37:06 18. 1:17:38 11. 1:58:39 12. |
OK | D 17 |
13 | Nydalens SK 2
1. Marion Huber 2. Marie Liland 3. Tone Bergerud Lye |
0:37:09 19. 0:41:49 17. 0:40:04 12. |
1:59:02
0:37:09 19. 1:18:58 17. 1:59:02 13. |
OK | D 17 |
14 | Asker Skiklubb 1
1. Synne Strand 2. Lotte Jauhojärvi Markussen 3. Tilla Farnes Hennum |
0:37:00 16. 0:38:30 8. 0:46:51 23. |
2:02:21
0:37:00 16. 1:15:30 8. 2:02:21 14. |
OK | D 17 |
15 | Fossum IF 2
1. Pernille Katla 2. Karen Hoel Jomaas 3. Ingrid G. Kvålsgard |
0:35:38 8. 0:42:07 18. 0:45:18 20. |
2:03:03
0:35:38 8. 1:17:45 13. 2:03:03 15. |
OK | D 17 |
16 | Byåsen IL 2
1. Lene Berg Hanssen 2. Emma Arnesen 3. Helen Palmer |
0:36:10 11. 0:41:05 16. 0:46:11 21. |
2:03:26
0:36:10 11. 1:17:15 10. 2:03:26 16. |
OK | D 17 |
17 | Lillomarka OL 1
1. Delphine Poirot 2. Karoline Sønsterudbråten 3. Andrine Benjaminsen |
0:44:28 35. 0:45:10 27. 0:35:16 1. |
2:04:54
0:44:28 35. 1:29:38 27. 2:04:54 17. |
OK | D 17 |
18 | NTNUI 3
1. Marta Ulvensøen 2. Vilde Malmei 3. Åsne Skram Trømborg |
0:40:50 26. 0:40:45 14. 0:43:31 19. |
2:05:06
0:40:50 26. 1:21:35 20. 2:05:06 18. |
OK | D 17 |
19 | Larvik OK 1
1. Runa Fremstad 2. Elin Bjerva 3. Ingrid Undstad |
0:37:23 20. 0:40:43 13. 0:47:44 24. |
2:05:50
0:37:23 20. 1:18:06 16. 2:05:50 19. |
OK | D 17 |
20 | Freidig 1
1. Hanne Sandstad 2. Vera Melkild 3. Malin Sandstad |
0:35:27 7. 0:47:45 30. 0:42:52 17. |
2:06:04
0:35:27 7. 1:23:12 22. 2:06:04 20. |
OK | D 17 |
21 | Vegårshei IL 1
1. Karine Vestøl 2. Julie Nærestad 3. Synnøve Bråten |
0:40:51 27. 0:45:31 28. 0:40:28 13. |
2:06:50
0:40:51 27. 1:26:22 26. 2:06:50 21. |
OK | D 17 |
22 | Kongsberg OL 1
1. Kjersti Tønnessen Bergstøl 2. Marlin Haavengen 3. Ingjerd Myhre |
0:48:14 36. 0:43:37 22. 0:40:01 11. |
2:11:52
0:48:14 36. 1:31:51 31. 2:11:52 22. |
OK | D 17 |
23 | Eiker OL 1
1. Ane Dyrkorn 2. Thea Dyrkorn 3. Kristine Berglia |
0:43:05 29. 0:49:10 33. 0:41:51 15. |
2:14:06
0:43:05 29. 1:32:15 33. 2:14:06 23. |
OK | D 17 |
24 | Kongsberg OL 2
1. Helene Eger 2. Tale Strand 3. Ingvild Langeggen |
0:42:01 28. 0:43:44 23. 0:48:45 26. |
2:14:30
0:42:01 28. 1:25:45 25. 2:14:30 24. |
OK | D 17 |
25 | Fossum IF 3
1. Gunvor Hov Høydal 2. Åsne Naadland Holo 3. Rikke Blakkestad Ingesen |
0:36:56 15. 0:43:57 24. 0:53:39 31. |
2:14:32
0:36:56 15. 1:20:53 19. 2:14:32 25. |
OK | D 17 |
26 | Porsgrunn OL 1
1. Hanne Vassend 2. Elise Ausen 3. Kari Aarhus Kinn |
0:37:39 21. 0:52:21 36. 0:46:22 22. |
2:16:22
0:37:39 21. 1:30:00 28. 2:16:22 26. |
OK | D 17 |
27 | NTNUI 4
1. Hannah Malmei 2. Silje Arntzen 3. Aurora Fossøy |
0:38:12 22. 0:51:48 35. 0:48:11 25. |
2:18:11
0:38:12 22. 1:30:00 28. 2:18:11 27. |
OK | D 17 |
28 | IL Tyrving 2
1. Solveig Blandkjenn 2. Linn Hokholt 3. Synne Skjærstein |
0:43:26 31. 0:41:03 15. 0:57:40 33. |
2:22:09
0:43:26 31. 1:24:29 24. 2:22:09 28. |
OK | D 17 |
29 | NTNUI 5
1. Lene Therese Myrland 2. Anniken Eriksrud Karlsen 3. Ingvild Ramtvedt Næsset |
0:48:33 37. 0:43:34 21. 0:53:12 30. |
2:25:19
0:48:33 37. 1:32:07 32. 2:25:19 29. |
OK | D 17 |
30 | IL BUL-Tromsø 1
1. Arntraut Götsch 2. Tora Indregard 3. Ane-Marte Borg Hanssen |
0:36:41 14. 0:45:04 26. 1:06:09 36. |
2:27:54
0:36:41 14. 1:21:45 21. 2:27:54 30. |
OK | D 17 |
31 | Varegg Fleridrett 1
1. Mari Strømme Lid 2. Christiane Trösse 3. Tora Aasheim Nymark |
0:52:05 40. 0:45:56 29. 0:51:45 28. |
2:29:46
0:52:05 40. 1:38:01 35. 2:29:46 31. |
OK | D 17 |
32 | Oppsal/Raumar 1
1. Kristine Rapp 2. Ane Sofie Krogh 3. Vigdis Hobøl |
0:54:14 41. 0:44:49 25. 0:50:50 27. |
2:29:53
0:54:14 41. 1:39:03 37. 2:29:53 32. |
OK | D 17 |
33 | Konnerud IL 2
1. Anniken Ranvik 2. Amanda Skyttersæter Saugerud 3. Thea Sildnes Baklid |
0:35:57 9. 1:02:24 39. 0:52:07 29. |
2:30:28
0:35:57 9. 1:38:21 36. 2:30:28 33. |
OK | D 17 |
34 | NTNUI 6
1. Ingvild Wang 2. Ingvild Brekke 3. Idunn Haavengen |
0:43:42 33. 0:51:01 34. 0:55:53 32. |
2:30:36
0:43:42 33. 1:34:43 34. 2:30:36 34. |
OK | D 17 |
35 | Halden SK 3
1. Karoline Aune 2. Bodil Helgerud 3. Irene Felde Olaussen |
0:40:42 25. 0:39:15 10. 1:11:09 39. |
2:31:06
0:40:42 25. 1:19:57 18. 2:31:06 35. |
OK | D 17 |
36 | Kongsberg OL 3
1. Aurora Moholth 2. Andrea Vanebo 3. Kathinka Rogstad |
0:43:16 30. 0:48:09 31. 1:06:27 37. |
2:37:52
0:43:16 30. 1:31:25 30. 2:37:52 36. |
OK | D 17 |
37 | Kristiansand OK 1
1. Marianne Andersen 2. Christiane Ruud Bøckman 3. Inga Vestøl Stødle |
0:30:28 1. 0:52:59 37. 1:16:51 41. |
2:40:18
0:30:28 1. 1:23:27 23. 2:40:18 37. |
OK | D 17 |
38 | Nydalens SK 3
1. Emilie Westin 2. Marianne Dæhli 3. Ingvil Ahlsand |
0:43:30 32. 1:02:41 40. 1:00:08 34. |
2:46:19
0:43:30 32. 1:46:11 40. 2:46:19 38. |
OK | D 17 |
39 | Asker Skiklubb 2
1. Margrethe Wisløff 2. Anna Øfsthus Gravir 3. Marianne Mellbye Larsen |
0:44:24 34. 0:59:52 38. 1:02:57 35. |
2:47:13
0:44:24 34. 1:44:16 39. 2:47:13 39. |
OK | D 17 |
40 | Hisøy OK 1
1. Silje Hauge 2. Malin Hauge 3. Anna Sofie Hoff |
0:51:11 38. 0:48:54 32. 1:11:13 40. |
2:51:18
0:51:11 38. 1:40:05 38. 2:51:18 40. |
OK | D 17 |
41 | Nydalens SK 4
1. Ada Wulfsberg 2. Martha Kalvig Skogan 3. Frida Bakken Ulseth |
0:51:58 39. 1:02:57 41. 1:08:11 38. |
3:03:06
0:51:58 39. 1:54:55 41. 3:03:06 41. |
OK | D 17 |
42 | Torridal IL 1
1. Kristin Mestad 2. Mette Mestad 3. Bente Mestad |
1:10:59 42. 0:58:24 42. 1:15:13 42. |
3:24:36
1:10:59 42. 2:09:23 42. 3:24:36 42. |
OK | D 17 |
43 | Sandnes/Ganddal/Haugesund 1
1. Janne Tjørhom Aasheim 2. Ingvild Paulsen Vie 3. Sunniva Omdal |
0:35:47 0:42:09 0:50:27 |
2:08:23
- - - |
DSQ | D 17 |
44 | OK Moss/Bodø 1
1. Aurora Gjølsjø 2. Johanne Bratland Tjernshaugen 3. Kaja Samuelsen Skiri |
0:35:58 0:48:22 0:49:41 |
2:14:01
- - - |
DSQ | D 17 |
45 | NTNUI/Fredrikstad 2
1. Marit Kahrs 2. Hanna Fiskum Nordbrøden 3. Synne Fossøy |
0:34:43 0:44:46 0:59:12 |
2:18:41
- - - |
DSQ | D 17 |
46 | Stjørdals-Blink/Verdal 1
1. Sigrid Vehus Skjerve 2. Sofia Haglund 3. Ane Nielsen Solberg |
0:42:36 0:59:22 0:42:52 |
2:24:50
- - - |
DSQ | D 17 |
47 | IL Gular/Varegg 1
1. Eli Fjellbirkeland Johannesen 2. Ingunn Martinsen 3. Vibeke Øye |
0:45:05 0:47:05 1:01:53 |
2:34:03
- - - |
DSQ | D 17 |
48 | Porsgrunn OL 2
1. Guro Vassend 2. Anna Meen 3. Kjersti Adéla Westin |
0:41:57 1:01:09 0:54:50 |
2:37:56
- - - |
DSQ | D 17 |
49 | Kristiansand/Søgne og Sogndalen
1. Christina White 2. Irene Beate Øhrn Arnevik 3. Benedicte Beckmann |
0:41:28 0:43:51 1:15:06 |
2:40:25
- - - |
DSQ | D 17 |
50 | Konnerud/Eiker 3
1. Solveig Moen Letmolie 2. Christine Hoen 3. Thea Land |
0:47:59 0:52:18 1:05:46 |
2:46:03
- - - |
DSQ | D 17 |
51 | Raumar Orientering 1
1. |
- |
-
- |
DSQ | D 17 |
52 | Oddersjaa SSK 1
1. |
- |
-
- |
DSQ | D 17 |
53 | Lillomarka OL 2
1. Maria Rørvik Haver 2. Oda Marie Colquhoun 3. Charlotte Watson |
0:48:52 0:53:10 - |
-
- - - |
DSQ | D 17 |